Jump to content

407 1.6 hdi 80kw třese se,chrastí, občas kouří


Recommended Posts

Ahoj lidi, mám tu 407, motor 9HZ . Chytne hned,ale klepe se motor na volnoběh, jak studenej , tak i zahřátej. Po přidání na cca 1500 ot klepání trochu ustane,ale jakoby něco rachotí a občas kouří šedě. Někde v servisu mu řekli,že je to vstřikama, ty jsem sehnal na zkoušku,ale je to pořád stejný. Údajně je tam nový turbo a novej FAP.  Najeto to má cca 350 tis. Na dia (diagbox) chyby žádný. Co jsem koukal na korekce tak cca vstřik 1 (+2.24) , 2 (+2.01) , 3 (-1.95) , 4 (-2.23) . A když je motor studenej,tak se mi zdá,že se chrastí asi i dvouhmota , po sešlápnutí spojky to přestane.

Díky za nějaké rady

Edited by hiphoper123
Link to post
Share on other sites

Tak jsem zatim zjistil, že když odpojim první vstřik,tak motor běží pořad stejně. Zkoušel jsem místo něj 3 jiný vstřiky a beze změny. Kabelem to nebude,když ho odpojim,vyskočí chyba že je odpojenej. 

Link to post
Share on other sites

Tak jsem natlakoval první válec a uchází do sání. Má někdo s timahle motorama zkušenosti,jestli spíš ventily, nebo klika? Někdo mi kdysi říkal,že tyhle motory trpěj na kliku, ze se to tam vylágruje

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hlava opravená,nakonec jsem vyměnil vsěchny ventily,vahadla a hydroštely. Ted chytá pěkně a netřese se. Ale další problém. Zdálo se mi,že je více slyšet turbo. Byl jsem to projet a dvakrát se mi stalo, že to strašně hlasitě zasyčelo (něco jako kdyby vypadla hadice z turba) asi na dvě vteřiny. Tak jsem prošel hadice a nikde jsem díru nenašel. Po prošlápnutí plynu a následným klesáním otáček něco chrastí v turbu. Tak jsem ho vyndal a má vůli jako prase. Když jsem ho tam dával,tak se mi zdálo,že nemá vůli. Rozebral jsem ho a chrastí tam podložka co je pod vrtulkou na výfuk. Že by tam něco vlítlo,ale nic jsem v něm nenašel. Na vrtulce na sání jsou tři důlky,ale to je asi kvůli vyvážení. A to sycění,vůbec netušim odkud to mohlo jít. 

Edited by hiphoper123
Link to post
Share on other sites

A nesyčelo by to pořád? Tohle bylo když jsem jel do kopce,trošku jsem přidal a najednou to hlasitě zasyčelo a po 2s. zase ticho. Pak jsem to projížděl ještě jednou a to samé akorád jsem nejel do kopce. Prostě zvuk jak když se natlakovanej vzduch rychle vypusti. Dám sem ještě fotku tý vrtulky

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...