Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odvzdusneni nadrze 2,2Hdi


Lihous

Recommended Posts

Zdravim ....,

Dnes me "konecne" zase nase auticko prekvapilo - uz jsem si myslel ze je bezporuchove :)


Jedu uz z Pl domu zastavim se na nasi benzince s dojezdem cca 100km jdu tankovat a .... aaa .....aaaaa ono to nejde "pistole" i na skutecne min prutok "vypina" ...
Nu coz rozhlednu se zda treba nejaka forma  schovane kamery ale nikde jsem nic neobjevil tak jdu zaplatit ...
Pani povidam mate spatnou "pistoli" odpoved to neni mozne...!
Ok
Prejedu k druhemu stojanu a tam jsem natankoval uz jen 0,3l na poprve cca 8l :( 
Tak ze zaplatim a odjizdim ze je problem u nas na nadrzi.


Doma po povoleni "vicka" je slyset podtlak tedy nefunguje odvzdusneni nadrze.


Odpoledne auto na dilne zvednem a tam k nasemu uvivu neni klasicke odvzdusneni - hledame "gugl" pomuze a zjistime ze mame jeden ventil na nadrzi.
Dovnit to jde ale  ven nepousti :(
Tak ze se zkusilo strunou prostournout - fuj to je slovo hrdlo to jde ale i tak zadna slava
z kanistru dolevame zase asi 10l a konec ....??
Na zkousku se zkusi zasunout se strunou hadicka z ostrikovacu a hle ONO to funguje - tak se zkusmo doleje dalsich cca 10l ....??

Zeptam se jde tento ventil nejak vymenit aniz by musela nadrz ven a nebo je nemenny a je soucasti nadrze ??
Pripadne je nejaka spojitost s "aditivem" a odvzdusnenim teto male nadrzky Fap nemame a nepouzivame  :(

Pokud by to bylo  tak jak si myslim je napad vyresit toto jednoduse ale je to otazka demontaze plovaku a nejak dodelat par drobnosti v nalevacim hrdle ;)


Diky zaseza jakekoliv postrehy a napady :)

 


 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Nasledne badani na zvedaku neohalilo naprosto nic ....
Odpojila se hadice spojujici nadrz --> hrdlo a knasemu prekvapeni zadne vnitrni odvzdusneni neni.
Nebo  pokud tam neco bylo ted tam nebylo.

Vcera se z niceho nic "palivomer" nastavil na caa 1/2 nadrze coz je zjevna hloupost - realne je v nadrzi cca 20l

Tankovani je jen do "hrdla" od 4 do cca 8l ....

Naprosto reguelne netusime jak to ti kluci maji udelane.
Je to skutecne jen v tom jednom ventilu na nadrzi vedle cerpadla plovaku?

Jak jsem uz psal dovnitr to nejak tak slo profouknout ale zpatky ee - kdyby fungoval proc mame vzdy v hrdle podtlak?
Jde tento ventil nejak vymenit a nebo je pevnou soucasti nadrze / vymena nadrze ? /
Je nejaka spojitost odvzdusneni "aditiva" pro FAP s hlavni  nadrzi ?
Samotne odvzdusneni "aditiva" funfuje - vyzkouseno.

No a na zaver POPROSíM zdejší kolegy s rozebranou P406  pokud máte venku nadrž zda tam nějaké odvzdušni je ci nikoliv ?

Fotka je stazena z netu ale podobne asi bude vypadat i nase tedy pro P406 2,2Hdi ...?

Diky

VZxCCg.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pokrocil - otazka bude zodpovezena zda spravne a nebo spatne.

Na ten ventil jsem nejak nasunul ;) hadici do toho to celku nastrikal cistitc brzd a foukal - cca 20/30ml snad nebude pro vstrikovani zadny problem.
abych obsah dostal prez ventil do nadrze.

Po nejakem case cca 5min jsem opet foukal dovnit ale i "delal" podtlak kdy asi po druhem pokusu nastalo klasicke "vzuch" a pri delani podtlaku bylo vse naprosto volne ?
Tedy fouknuti dovnitr nasledne vyslo zase ven timto ventilem - nikoliv do ted prez nalevaci hrdlo.

Nasledne naliti 20l z kanistru bylo Ok "palivomer" ukazal zhruba to co mel.

ALE ted bude otazka zda timto ventilem nebude "utikat" nafta ven ?? :(

Zitra uvidime a ucite napisu jak jsme dopadli

IMG_20201025_155523.jpg

IMG_20201025_160029.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taak ze treti a snad konecne pokracovani.

Dnes jsem najel cca 120km a z hadice od domeleho odvzdusneni nic neteklo - coz je dobra zprava.
Odpoledne se na dvore pomalu dolil dalsi kanistr 20l nafty tentokrat "pry" bez biosajrajtu ....

Odvzdusneni fungovalo a pri dolevani prestalo odfukovat ....
Odjedeme cca 100/150km coz bude ted asi trosku problem NEB VALECNY STAV neustale plati :(

Koupime dalsich 20l nejake lepsi nafty a uvidime pokud nebude teci ci saknout z hadice - pujde i tankovat ze stojanu - muzeme oznacit tento stav za VYRESENY a pote poprosim moderatora o presun do servis vlakna.

V case urcite poridim nekde za par kacek stejnou nadrz celou ji rozrezeme a podelim se s vama co v ni vlastne je ....

Pekny vecer :)

PS: Jeste pridam fotky kousku hadice ktera me pomohla s timto problemem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi pokracovani - najeto cca 150km bez zadneho uniku prez odvzdusnovaci hadici ventilu.
Dolilo se pri kontrole odvetrani nadrze z kanistru cca 15l az do naplneni hrdla - odvzdusneni prestalo "odvzdusnovat" ale lehce "bylo slyset ze odfukuje"
Po otevreni nalevaciho hrdla byl lehce podtlak ale na odvzdusnovaci hadici se nic nedelo - dokonce ani po ujeti pomerne sviznych cca 20km

Tak ze se zase cerpadlo dadelalo hadrem igelitem tlumenim nad nadrzi a sedakem.

Ted budeme cekat az se podari najet cca 400km a pojedeme zkusit stesti ke stojanu a uvidime zda se operace povedla ci nikoliv.

Jinak me hlava nebere ze se toto odvzdusneni z niceho nic takto po..delalo :(

(Fotka upravena v Zoneru)

IMG_20201031_120046.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Poprosim o presun do  vhodnejsi sekce.

Vcera opet ikdyz po hooodne dlouhe dobe vtomto nenormalnim stavu natankovano do plna a bez problemu - beru to jako VYRESENY PROBLEM
Ikdyz nechapu ze tento jeden ventil zadatava odvzdusneni i ochranu proti vytekani z nadrze - asi dalsi slepa ulicka oproti beznemu a hojne vyuzivanemu odvzdusneni nadrze ...

Ale to je jen ma domenka = nulova vypovydajici hodnota :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...