Jump to content

Po startu vynechává plyn

Recommended Posts

Ahoj klubáci, mám problém a budu rád za každý názor nebo tip! 
Když nastartuji a motor je studený, tak otáčky jsou v normálu a všechno je tak jak má, ale jakmile sešlápnu plyn, abych se třeba rozjel nebo i na neutrál, tak se mírně zvednou otáčky a najednou začne vynechávat a musím ho sešlápnout více, aby se něco dělo. Dělá to přibližně minutu a pak je vše zase v normálu a jede bez problémů. A pak když je auto jen trochu ohřáté, tak nastartuji a můžu jet. Dělá to opravdu jen za studena.
Nevíte, čím by to mohlo být? 
Peugeot 206 1.4i 55KW 2004 

Edited by Klephifa69

@ChouLu Ještě nebyl, chystám se tam, ale nevím kdy. Myslíš, že se to na diag. ukáže i když bude motor ohřátý, přesto, že to dělá asi jen 30 sekund za studena? Hlavně mě přijde divný, že volnoběh v pohodě a všechno funguje naprosto v pořádku, jakmile se trošku ohřeje a pak pedál reaguje úplně normálně. 

Abych pravdu řekl, zatím jsem to neřešil.... Zafira sice utrpěla v červnu emise i technickou kontrolu bez ztráty kytičky, ale jelikož za dva roky končí nádrž LPG, tak půjde asi do šrotu.... Takže ráno nastartuju, otevřu bránu, usadím se za volantem, nasadím brýle a zapnu pás.... Motor mezitím překoná nestabilní časověteplotní pásmo a já mohu ruče vyraziti....

• 2 weeks later...

Mám stejný problém, r.v. 2007, žádné chybové kódy na motoru, někde jsem četl, že by to mohl dělat MAP senzor? Máte s ním někdo zkušenosti?

Edited by Storm