Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sepnutí sahary zvedne ukazatel teploty chladící kapaliny na max i když je voda 95°


CarloG

Recommended Posts

Dobrý večer nikde jsem to zde nenašel. Ale už si nevíme rady. Nedávno jsem koupil 206 r.v. 2001 které bylo před rokem dotaženo z Německa. Ale nedávno se mi voda zvedla na max a Sahara nesepla. V servisu mi řekli že jsou vadné relé na Sahaře, tak je vyměnili a auto mi dali. Ale ujel jsem pár kilometrů a při čekání na parkovišti při zařazení zpátečky voda zničeho nic vyskočila z 90° do červených a psalo stop. Tak jsem jim to tam odvezl zpátky a zjistili že dotek na čídle nasávaného vzduchu je všelijaký, ale že určitě vyměňi čidlo teploty vody, tak to udělali ale problém nastal že když se mi sepne Sahara a začne chladit tak teplota chlad. kapaliny vyskočí do červených a začne psát stop, ale voda má přitom 90-95°. Takže motor se nevaří, jen se točí větrák ale ručička ukazuje v červených. 

Nevíte někdo co s tím? Jestli třeba není v háji budík.....

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

@CarloG vyřešils to nějak?

Bojuji už dlouho s podobným problémem, ale mě to dělá většinou při delší cestě a někdy dokonce spadne na 70 a za chvilku se vrátí na normál a pak vyletí do červeného...  

Mám i video, ale nejde mi sem dát (velikost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 7. 10. 2020 at 19:40, CarloG napsal:

když se mi sepne Sahara a začne chladit tak teplota chlad. kapaliny vyskočí do červených a začne psát stop

Řekl bych , že je to právě naopak - teplota vyskočí na max a píše STOP (protože ztratí info o teplotě) a jednotka motoru spustí ventilátor . Dost často se to takhle chová , když je špatnej kontakt přímo v tý patici čidla teploty , pomůže dát nový piny (nebo celou patici)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u meho P206 1,4i  sepne sahara jakmile teplota povyleze lehce nad 90°C rafička se dotkne první čárky nad tou co je u 90°C tak sahara spíná. Klidně jen na minutu což asi stačí k shlazení, jakmile teplota trochu klesne sahara se vypne. Takže na to aby se to opravdu dostalo až do červených hodnot bych musel asi točit motor v létě do omezovače někde na parkovišti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...