Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Turba u motorů HDi (2.0, 2.2)


ElektronikCZ

Recommended Posts

Dobrý den, tak jsem tu opět s dalším dotazem na nespočetněkrát řešené téma. Mojí otázkou je, jaká přesně jsou na těchto motorech turba. Konkrétně bych chtěl zkusit, jestli by na 2.0 hdi šlo napasovat turbo třeba z 2.2hdi nebo 2.1td, a jestli jsou tam vůbec turba větší, popřípadě nějaké další varianty.  Bavme se o přestavbách které používají turba ze sériových vozů, a nepotřebují extrémní úpravy (max třeba výrobu svodů). 

Vím že třeba u motorů JTD to často není problém, a dá se napasovat větší turbo z vhodné Alfy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně jako u čehokoli jiného, ke zvýšení výkonu :D

Více vzduchu = více paliva = více výkonu.

Ovšem to s mým dotazem moc nesouvisí, zajímá mě čistě z čeho by pasovalo větší turbo s nejmenšími úpravami, a zbytek už je moje starost :D

Upraveno uživatelem ElektronikCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to nepotřebuješ větší turbo, ale upravit jednotku. Ikdyby tam přišlo větší turbo, tak to original sw nepustí a hodí do nouze při překročení nastavené meze tlaku. Bez sw úpravy je to neřešitelné u CR motoru. Jinak origo turbo stačí na rozumné zvýšení výkonu (pokud se bavíme o VGT).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já nevím, tady to koukám skončí stejně jako ostatní vlákna. To mi přijde logické samo o sobě a nepodstatné zmiňovat. Samozřejmě jsem si vědom, že se musí upravit jednotka. Upravený SW mám, sice to jede pěkně, ale chci ze zvědavosti zkusit co se z toho motoru dá s úpravami dostat. Proto se pouze ptám co je tam za turba, a která by třeba s lehkýma úpravama pasovala :)   I kdyby jen z teoretické stránky. S věcmi kolem počítám, a budu se s nimi zabývat sám.

Pro ty co budou řešit finance, tak myslím že nějaké použité turbo z bazoše a pár hadic a ocelových trubek mě nezabije :) + tedy samozřejmě následná úprava jednotky na brzdě.

Řeším to spíše ze zvědavosti, než že bych chtěl dělat z dieselu závoďák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako skoncia ostatne vlakna???
Ked tam nema kto napisat, tak co maju davat???
Zial era tunerov tu na fore asi skoncila s postupujucim vekom clenov a typov aut.
Ked chces skusat, nikto ti nebrati, ak tomu rozumies, mas moznosti, cas, peniaze a chut.
Zial kazdy tuning sa konci predajom auta, ci pokazenym dielom a moznosti jeho nahrady, alebo STK....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou skončily mimo téma nebo radami ať si koupí jiné auto :D Nejde mi o to že by tu nikdo nepsal, spíš bych se rád vyhnul radám tohoto typu.

Máš pravdu, že piškoty se moc netuní, a zvlášť ne v dnešní době kdy si většina lidí radši koupí nový vůz.

Toto téma jsem spíš napsal kdyby náhodou někdo už něco zkoušel - klidně i nepovedené pokusy :D Minimálně až na něco narazím tak to sem přidám.

Neviděl bych to s tuningem až tak bledě, osobně znám případy s dobrým koncem, a někdy i legalizací :D A když se jedná o takovouhle úpravu, která není na oko vidět, tak by s stk neměl ani být problém, přinejhorším by se musel nahrát software který by prošel emisemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...