Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 bouchání v přední části po výměně brzd


Háček

Recommended Posts

Zdarec klubáci, nějak mi docházej nápady co by mohlo bejt kde špatně, známé jsem na 206ce 1,1i vyměnil kotouče a destičky, dosedací plochy kotouču jsem jako vždy vzal dráteným kotoučem na flexu plus dosedací plochy destiček. Teď jsem to s ní byl projet a při brzdění (prudčím) je slyšet klepání od přední nápravy, prolezl jsem všechny čepy , tyčky atd nikde nic, jediný co tak jsou zpuchřelý silentbloky předních ramen ale auto nijak neplave, dělá to jen při brzdění . Když jsem zvedl kola zatočil jsem jednim nic, druhým a tam křupalo v poloose ve vnitřním kloubu, shodil jsem prachovku a povolil spodní čem vytahl jsem kloub s jehličkovýma ložiskama a byla tam na kaši ta tlačná pružina , tu jsem hodil do pryč ale problem stale přetrvává. Brzdiče nepřibrzdujou, auto jede normalně , do pedálu to nekope jako když jsou kotouče zkroucený , ale možný je všechno.. a začalo to prý hned jak odjížděla. Kotouče jsou nechlazené a jsou to ty slabší 10mm tlustý

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo trmeny jsem kontroloval, delal jsem i horni ulozeni ale vsechno co jsem povolil je utazeny, mam podezreni na ty silentbloky, je to otazka 500 tak ji je pak asi vymenim, ona se s tim ted boji jet, kdyz s tim ve meste jedu padesat tak ji to pripada ze s tim. Jedu moc rychle.. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsi obě kola zvednutý najednou? To pak nezafunguje stabík a náprava se komplet jakoby "vyvěsí".... Ve většině případu nějaké pazvuky zmizí a v menšině se objeví.... Po pár desítkách kilometrů se to vrátí (většinou) do původního stavu.... Ale samozřejmě to nemusí být tento případ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obě najednou, zkousel jsem i na kozach roztocit kola pres kvalt a brzdit ale nepripadalo mi ze by to delalo, mozna to fakt budou ty silentbloky protoze to bylo vyveseny a nedelalo to.. No kazdopadne se stejne budou muset udelat, jen je to divny, to bouchani jde jak kdyby z prevodovky ale za jizdy tezko rict 

Jo a v pedalu je to citit velice nepatrne a samozrejme s rychlosti se interval bouchani meni, jako by bylo neco na poloose ale bez brzdeni to nedela 

Upraveno uživatelem Háček
Doplneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus se podívat na kolové šrouby, jestli není některý na konci závitu odřený (musíš je vyšroubovat), někdy když šrouby HODNĚ dorveš, dotýkají se něčeho uvnitř a pak to klepe, jednou se mi to stalo, ale už nevím, jestli to bylo přední, nebo zadní kolo :myslim, ale asi to nebude ono

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Háček napsal:

byla tam na kaši ta tlačná pružina

Ona tam udržuje určité předpětí.... V podstatě tlačí vnější část vnitřního kloubu do správné polohy.... Už si asi (asi určitě :aut ) nevzpomenu, jestli jsem to zkoušel někdy bez ní a jak se absence pružiny s kalíškem projevila....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to kdysi vyhodil na 405ce a jezdi to dodnes bez krupani, tady prave neni ani kalisek, ta pruzina je jen na takovym čepu a k tem sroubum to sem taky resil vzadu, vepredu je pod nabojem mista dost 

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jí řikal že si to musí všechno sednout , asi to bude těma silentblokama, ale ve vyšších rychlostech to nikam neutiká , nic jinýho to nedělalo tak to zatim řešit nebudu :) .. každopádně díky všem za rady :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...