Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zhasina motor


Dasenik

Recommended Posts

Dobrý den, mám Peugeot 307 HDI 2006, cca 3 měsíce při jízdě jakoby zhasne motor, ale auto dal jede, je to takové cuknuti.Kontrolky nesvítí žádné. Chybu to žádnou nehlásí. Někdy to neudělá vůbec, někdy během 30 minutové jízdy i 5 krát. Palivový filtr je vyměněny, čím to může být? Děkuji za případné rady 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dobrý den, přišel jste na to, čím to bylo? Mně to dělá něco podobného, taky to během jízdy cukne. Myslel jsem taky, že by to mohl být palivový filtr, ale vyměnil jsem ho i se vzduchovým, ale to nepomohlo. Motor mi už několikrát chcípnul úplně. Když to cukne, jakoby se odpojila elektrika, protože vypadne vnitřní ventilátor topení a zase se rozběhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem to byl zase vyzkoušet (měl jsem celou noc odpojenou baterku, jestli se to nesrovná), a když jedu z kopce a auto brzdí motorem, najednou přestane běžet vnitřní ventilátor a v ten moment, když přidám plyn, auto už nejede. Zastavím a znovu normálně nastartuji. Žádná kontrolka se nerozsvítí. Mám takovou primitivní diagnostiku na mobilu a ta žádnou chybu neukazuje. Ještě to vyzkouším během jízdy, když to nastane.

Upraveno uživatelem planner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím pánové. Vlastním Peugeot 307 HDI r.v.2005 

Mám pravděpodobně podobný problém.

V tomto zimním období se mi stalo,že sem nenastartoval vůbec. Poprvé to naznačilo jako že se chce chytnout ale jak sem pustil startér a chtěl nastartovat po chvíli znovu tak už nic. Ani po napumpování balonkem. Vyřešil sem to tak,že se vyměnilo BSM a po té už startuje v pohodě.

Ale to není hlavní problém proč píšu. Snad i o radu nebo jestli už to někdo zažil nebo má zkušenosti.

Při jízdě mi auto z ničeho nic chcípne. Aniž by to hodilo nějakou hlášku. Když chci nastartovat znova tak to tupě kope do motoru a nic.

Zkusím pokaždé napumpovat balonkem a až pak normálně nastartuji.

Např.předevčírem sem normalně nastartoval a jak mile sem se rozjel a přidal mu tak začali padat otáčky do úplného chcípnutí.

Opět sem zkusil nastartovat a opakovalo se to kopání do motoru. Opět mě to donutilo vylézt a napumpovat balonkem. Pak to zase chytlo. Tak to se to opakovalo nejméně 4x. Napadlo mě ,jestli za to nemůže EGR. Je sice zaslepený ale ne tou správnou záslepkou. A ještě netuším,zda je odpojený v DIA. Je to jen má doměnka.

Kostry jsou opravené a promazané . Baterie uplně nová.

Za rady a zkušenosti předem děkuji 

Upraveno uživatelem Petr1234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi špatně pochopil.... Odvzdušnění je konstrukčně daný, ale po nějakém čase může být nefunkční.... K odhalení nefunkčnosti stačí zkusit jízdu s otevřeným (povoleným) víčkem nádrže....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, ozzy56 napsal:

nedělej s tím nic--zítra se má oteplit a pak to normálně pojede, uvidíš, když tak napiš co a jak 

jinak se ta porucha jmenuje --padá nafta--, zkus tady postudovat

tak sem prostudoval téma na padání nafty a nebylo tam nic ,co by připomínalo můj problém. No uvidim až bude teď teplo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po včerejší diskuzi dávám vědět.

Nastartoval sem v pohodě a odjel v pohodě. Jel sem cca 2 km. Tam sem nějakou dobu stál. A na cestě zpět sem nenastartoval. Tak že jak sem psal.

Musel sem vylízt,napumpovat (balonek byl prázdný)  a chytlo to. Po chvíli to zase chcíplo. Tak že sem musel proces opakovat a až na podruhé to drželo a mohl sem odjet.

Tak bud je to ještě naftou. Nebo mi padá nafta a nebo mi začíná mávat čerpadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...