Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 1,2 - rozvodový řemen


petrinza

Recommended Posts

Ahojte.

Tak paráda, super přepis článku.

Servisku mám, olej měním, narozdíl od samotného Peugeota, co mi dal olej OMV dávám předepsaný Total. Takže i v servisce mám jeden rok napsáno olej OMV.

Olej měním co rok, cca po 10tKm, krátké trasy minimálně, řemen na pohled z vnější strany není hladký, ale takový hrubší s kresbou. Celkově najeto cca 40tKm. Stav uvnitř motoru bude odpovídat kvalitě a pravidelnému měnění oleje, dávat teď cca 6tKč za preventivní výměnu nebudu, auto je ročník 2016, takže buď vydrží nebo ne. Palivo aditivované, výlučně 98 až 100 oktanů, u nás, v Čechách Verva.

Nemožnost dohledat postižená vozidla, vozidla s odlišným řemenem mi osobně přijde jako podstatná chyba výrobce. Tohle se stát třeba, ako jinde, u airbagů, tak mohou stáhnout celou vyrobenou řadu :), nebo jako u P 2008 nyní u nápravnic. 

PS: Co, krom "úspor" nákladů brání Peugeotu pozvat si svolávačkou majitele problematických motorů na kontrolu řemene, popisované měření a případně jednoúčelový rozbor oleje na přítomnost a množství benzínu v něm?

Soudě podle nasdílených videí je to problém více méně kompletně mezinárodní, hodný zřetele a nápravy samotnou automobilkou a netýká se pouze motorů Puretech s turbem, ale i bez turba :(

 

 

 

Mára 

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No výborný. Peugeot 2008 1.2 VTI 2013 před pár měsíci po 7 letech stáří a 85.000 km najeto mě cosi osvítilo a aniž bych o tomto ještě věděl, dal jsem po koupi auta udělat i rozvody. Servis mi sdělil ,že jsem měl štěstí řemen byl k.o technik ho přinesl ukázat a byl nádherné rozpraskany. Doporučil kontrolu každé 2-3 roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Jako chápu po všem co tu je napsáno, že doporučují kontrolu po 2 až 3 letech, ale ti samí, stejná automobilka, Peugeot, lákal na životnost 10 let nebo hluboko přes 100 tKm rozvodového řemenu a skutečnost vidíme. Je to podle mě podstatný průšvih, z pohledu zákazníků výrobní vada a Peugeot by se měl, sakra činit, aby to v čas podchytil a odstranil.

Když uvážím, kde všude ty motory jsou, potencionální následky jsou skutečně obrovské.

Přitom se víceméně spoléhá na to, že když se to chytí až v okamžiku svitu kontrolky Stop a diagnostiky nulového tlaku oleje, tak pomůže proplach motoru. V dané situaci je to přitom víc o náhodě a štěstí, že kus řemenu neucpe někde důležitý kanál rozvodu oleje třeba v klice, hlavě motoru či mechanice rozvodu a neskončí to jeho kompletní rozborkou, jako na jednom videu. Těžko i po proplachu někdo zaručí, že se tlak oleje dostává na všechna místa v dostatečném množství, je to loterie :)

A přitom je to jinak parádní motor a jeho pověst zničí fatální selhání rozvodového řemenu, který měl být, byl,  naopak jeho chloubou a technickou lahůdkou.

Fakt jsem zvědavej, jest-li se nám to taky podělá a kdy, ikdyž to spíš vypadá jako u Subaru, kde není sporu o tom, že motor zaklepe, jenom se čeká a je otázkou, kdy zaklepe :)

Mára 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepíšu to ze škodolibosti, ale po shlédnutí těch videích jsem ještě radši, že jsem 2008 poslal pryč, nechtěl bych hledět furt na přístrojovku, kdy se rozsvítí kontrolka mazání :roll, jinak si taky stále myslím, že ten tříválec je konstrukčně dobrý motor, ale není přece možné pustit do výroby něco, co není 100% vyzkoušené a prověřené, zvlášť, když to má dopad na mazání motoru :myslim

 jak to tu čtu, tak když si budu měnit doporučený olej sám co 10 tisíc i s filtrem, jakože to dělám u všech svých aut, tak mě Peugeot v případě problémů stejnak pošle do zádele, že?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Markusenka napsal:

.

Přitom se víceméně spoléhá na to, že když se to chytí až v okamžiku svitu kontrolky Stop a diagnostiky nulového tlaku oleje, tak pomůže proplach motoru. V dané situaci je to přitom víc o náhodě a štěstí, že kus řemenu neucpe někde důležitý kanál rozvodu oleje třeba v klice

Jak muže kus řemenu prosím tě ucpat kanál? To by muselo prasknout sítko na koši a nebo vypadnout. Právě od toho tam to sítko je. Právě že se to sítko ucpe a je nedostatek oleje. Myslím,že tu zbytečně strašíš neznalé problému. Nehledě na to,že jsi přeci oboru znalí jak jsi tu někde psal. Prostě je to pruser jako u všech rádoby emisí dosahujících motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ozzy56 napsal:

jak to tu čtu, tak když si budu měnit doporučený olej sám co 10 tisíc i s filtrem, jakože to dělám u všech svých aut, tak mě Peugeot v případě problémů stejnak pošle do zádele, že?? 

Jednu výměnu v autorizáku kvůli záruce a mezi tím si jednou olej vyměnit sám doma. Tak bych to dělal já, kdybych měl nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, já to tak dělám i v záruce, ale kluci na dílně nejsou blbí, poznají, že to už někdo dělal, navíc je všechno poznačené barvou..., naposledy mi technik po garančce říkal, že bych to neměl dělat v záruce, i když mě chápe... (taky si mění olej po 10 tisících, ale dá si štempl do servisky sám) :),  nejde tak ani o cenu za výměnu, ale když si to vyměním sám, vím, že je to udělané..., vím totiž, jak někteří na dílně výměny olejů dělali..., ani radši nebudu psát

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Sejtko všechno nezachrání a jak zde psal kolega, ucpáním a vlivem pravděpodobně podtlaku sejtko praskne a hurá všude kam se dostane. Sejtko má taky svoji světlost = velikost direk jednoduše a jemné části materiálu z řemenu jím v pohodě projdou, pak někde utvoří hezkou marmeládu, na sejtko samotném se nelepí vetší částečky které neprojdou skrz.

Ozzy56, úplně tě chápu, jako škodolibost nic z toho neberu, OK :) Nemyslím, že by Tě Peugeot poslal do zadele, je plně v jeho kompetenci provést analýzu oleje zjištěného aktuálně ve voze, z čehož zjistí značku, stáří, podle nasycení karbonem a ztráty aditiv řádově v tisicích nájezd na tento olej, aneb na motoru s takovou výměnou oleje jak píšeš spíš budou čučet na tu čistotu a nepoměr úsad karbonu oproti jinému motoru se stejným  nájezdem.

Mě by spíš zajímalo, jak to Peugeot pořeší, když tam třeba u mě sám nalil olej co tam "nepatří" a zaznamenal to i do servisky. Když tam mohl Peugeot nalít nedoporučený, alias nevyžadovaný, nepředepsaný olej, pak by měl respektovat i nalití jiného oleje v rámci servisní prohlídky jinde, či nalití spravného a doporučovaného oleje stejnou cestou.

Je vidět, že stále ani v těch autorizovaných servisech vůbec technici netuší, že nelze  vynucovat provádění servisních prohlídek u nich a podmiňovat tím záruku a byť bych to tam byl třeba v jistém okamžiku i dávat, takový postup není legislativně v pořádku. 

Tak nějak chápu, že panáci z Peugeotu v Česku to nevyřeší, ale je to takový mezinárodní a početně co se tyče produkce motorů ohromný problém, že je na místě reakce centrály Peugeotu. (osobní názor)

Jinak jsem koukal, přípravek, pravítko (hrabičky) na aretaci rozvodu motoru Puretech ve všech variantách jsem našel kolem 900,-Kč, sadu rozvodu za cca 1800,-Kč, gufero počítám v řadu stovek, možná nějaké těsnění vrchního deklu a bočního okýnka. Takže ta uváděná cena za rozvody v Peugeotu pod 6tKč mi přijde jako optimistická, když uvážím kolik si účtují hodinu práce. Čímž chci říct, že nebránit mi v tom nějaký ten princip, tak je to za ty prachy nechám snad udělat jen ze zvědavosti :)

Klidný večer všem, Mára.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Jo něco jsem četl v jiném vlákně, nové, co máš není vůbec špatné. Ty si se staral i o P2008 jako o mazlíka, viz díry do prahů a stříkání dutin a teď ta olejová péče :).

Motor co si měl máme i my včetně EAT6 a je to velmi slušná kombinace s nějakým výkonem a vyváženou spotřebou, škoda toho, co už.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Jestě sem dám dvě videa, jsou z výměny rozvodu na 1.2 VTI (PureTech). Je to sice v angličtině, ale je krásně rozumět a hlavně v komentářích je spousta informací o rozsahu toho problému.

Ověřil jsem si, že ozubená kola na vačkách se při výměně rozvodového řemene vůbec nemusejí sundavat, řemen jde kolem nich bez poškození a ohnutí, či kroucení protáhnout, což ušetří dost práce, viz i třetí video, paráda.

Mára

 

 

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pánové....  Chtěl jsem si letos výměnu oleje už udělat sám, ale tohle vlákno mě tolik nahlodalo, že jsem se kvůli záruce radši objednal na garančku do autorizáku.... Jen jeden dotaz, mimo tento problém, trápí mě horní uložení levého tlumiče (vrže při otáčení kol).Opraví to na záruku, nebo se na to záruka nevztahuje'? Rv. 22.11. 2018 Teď 12.10. jdu na druhou garančku

Upraveno uživatelem Jardel2018
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono není důležité co si myslíme my , ale jak to zhodnotí technik v pežotu 😉, na záruku to podle mě jít musí, ale aby to neprostříkali sprejem a hotovo, je tam totiž ložisko a to může být už načaté (dostává se tam voda, i když ložisko je kryté) a tím pádem to vrže...(to je můj odhad), takže výměna ložiska a možná i horního uložení (posoudit po rozebrání):myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja bych potřeboval radu,  mám 2008 1.2 110k EAT6 rok 2/2017 a měl jsem auto v servisu z důvodu toho droleni řemene pri cca 93000km, samozřejmě bylo to na záruku no a od te doby mi žere olej cca 0,5L na 1500-2000km 

Nevíte co může být za problem? Může byt špatný čerpadlo z důvodu toho droleni? udělali chybu v servise? nebo proč tak žere olej? 🤔

diky Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V 28. 9. 2020 at 21:47, Markusenka napsal:

Jinak jsem koukal, přípravek, pravítko (hrabičky) na aretaci rozvodu motoru Puretech ve všech variantách jsem našel kolem 900,-Kč, sadu rozvodu za cca 1800,-Kč, gufero počítám v řadu stovek, možná nějaké těsnění vrchního deklu a bočního okýnka. Takže ta uváděná cena za rozvody v Peugeotu pod 6tKč mi přijde jako optimistická, když uvážím kolik si účtují hodinu práce. Čímž chci říct, že nebránit mi v tom nějaký ten princip, tak je to za ty prachy nechám snad udělat jen ze zvědavosti :)

Klidný večer všem, Mára.

 

Napsal jsi tak třetinu věcí co potřebuješ.. kde máš nové šrouby, těsnění, žárové těsnění na vstřiky, těsnění vysokotlakého čerpadla, vysokotlakou trubku, řemen pohonu vodního čerpadla atd?

Nehledě na to, že k té tvé sadě za 900 není aplikátor na žárové těsnění na vstřiky... 

Tady je jen hrubej nástřel čistejch rozvodů v dílech ;) nebavíme se o verzi, kdy došlo k rozpuštění a objevení se chyby tlaku oleje.. to se pak bavíme o částce 20+ v dílech

V kalkulaci ještě není motorový tmel, kterým je potřeba podlepit překlad vaček.. to je na každém jaký zvolí, mi jedeme dle předpisů Loctite (cca 300Kč)

 

image.png

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Tak když jenom díly stojej co uvádíš, tak proč to dělá Peugeot tak hluboko pod cenou? A dělá to za tu cenu pod 6tKč už minimalně 4 roky. Popravdě, nechci aby si si to bral osobně, třeba si svědomitej, ale nechce se mi věřit, že vymění vše co si vyčetl.

Apropo, proč řadě lidí po výměně rozvodů v Peugeotu pro drolení pak auta žerou olej, když do té doby bylo vše v pořadku a nedolévali nic? Mají zaseklou regulaci olejového čerpadla? Saje olej nový řemen :) ?

V dílech nějak chybí napínák a vodící kladka, která je i se šrouby a hlavním šroubem na řemenici za 1800,- od INY komplet. Tešnění od Elringu pod dekl je za 400,- ne za 1800,- jako v Peugeotu.

S těsněním pod vstřiky nevím, spousta servisu nechá původní, na to bych klidně vsadil.

No, ale podle výčtu je jasné, že kauza stojí Peugeot velkej balík.

Bude doma válečná porada a ten bílej krám jde z baráku, čekat až se to vyse.e, nebo to udělat, nechat udělat a pak dolejvat olej jako do Opla s 400tKm nájezdem fakt nechci.

Třeba se někdo za 280tKč chytí :)

Mára

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 tis je spíše jen práce, nikoliv  s dílama ;) 

Ano mění se vše co jsem vypsal dle technologického postupu. Dle postupu Peugeotu se napínák a vodící kladka nemění, jak jsou v oleji, nemají danou životnost :) 

Těsnění pod vstřiky už většinou zpět nedostaneš.. ten plast se roztáhne do takové velikosti, že to nejde ani přípravkem zarovnat, aby jsi ho dostal zpět.

S projevem větší spotřeby jsem se u nás nesetkal a to jsem těch motorů tak 10-15 dělal.. :)  Regulaci zajišťuje ventil a ten se v případě, že se projeví tlak mazání automaticky mění ;) 

Samozřejmě se v druhošce nechají díly sehnat za jiné peníze, ale to máš se vším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. 

Já už nic shánět nebudu, je to nepovedená srajda a půjde :) !

Cena pod 6tKč je cena včetně dph konečná za matroš k práci komplet podle zdejšího zastoupeni.

Edit: 

Jenom se mi trošku otevírá nožík v kapse, když slyším, že se pod pojmem rozvody ani v Peugeotu nedělá napínák a vodící kladka. "Jsou v oleji, tak cajk, nemaj lhůtu" . Fakt řemeslo, zlatý prciny. Ten, kdo měl teď teda ty rozvody dělaný, tak má novej řemen a na.napínáku s kladkou najede 300tKm ani neví :) , to mi připomíná jednoho servisáka s 20, dneska už s 30 letou praxí jako reklamou :(

 

Mára 

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...