Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 1,2 - rozvodový řemen


petrinza

Recommended Posts

V každém motoru máš netěsnost aby se dostalo palivo do oleje ;) to není žádné velké množství ale na řemen to stačí ;)

 

Nezjistis.. můžeš sledovat řemen a průběžně to řešit ale nic jiného ;) už by měli být nové řemeny ok ale teď mám na stole 2008 rok 2018, 70 najeto a řemen je rozpustenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už když Rasťo Chvala popisoval ve svém videu tento pohon vaček, říkal jsem si, co to musí být za super materiál, že řemen vydrží tolik kilometrů v olejových párách, když máme všichni zkušenost, jak se snáší guma s olejem nebo palivem..., samozřejmě jsem předpokládal, že gumy tam bude minimum, spíše jsem čekal nějaký nový produkt na bázi kosmických výzkumů--nové technologie--, ani ve snu mě nenapadlo, že to nevydrží ani pár desítek tisíc kilometrů :roker

podle mě by se Peugeot k tomu měl postavit jinak, určitě svolávačka a materiál platí zákazník a práci pežot, prostě nějaký rozumný kompromis, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý :)

z pohledu bývalého majitele auta s tímto motorem mi to může být jedno, ale není, protože rozvod motoru je základ motoru, není to nějaká vadná serie žárovek...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Markusenka napsal:

že proteče dolů a není spáleno

To není chyba, nýbrž vlastnost VŠECH motorů.... Jde jen o to, kolik toho je.... Děje se to v určitých provozních režimech a nemusí se to vůbec projevit na měrce.... Krásný příklad je, když ubude tolik oleje, kolik přibude benzínu.... Majitel pak chrochtá blahem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. 

Tak určitě, ředění není v pořádku. Pokud ano chápu, něco se setře, tak toho proboha nemůže být tolik, aby jak zde někdo psal, měl přírustek pomalu litr. Drobet ano, a ten se odpaří po ohřátí, ale toto. 

Záruka? Tak to je ale extra případ záruky zaplacené navíc s Optiway garancí ne? Nevím, že bych takovou měl. Takže většina má smůlu, že.

Kolik koštuje nyní prostá výměna řemene preventivně? Jaká je záruka, že nový řemen vydrží predepsaný interval, minimum kilometrů. To když by mě to sra.o tak, že to nechám vyndat rovnou a zdokumentovat.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo se nebaví o litru ;) a něco se odpaří, ale olej se stále ředí...

Houby záruka ani optiway, ale zcela normální řízená podpora jako na nádrže adblue ;) 

Hoď mi do zprávy VIN, spočítám ti díly s prací co by to stálo :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevím jestli myslíte můj příspěvek. Letos se mi opět stalo, že motor ztratil výkon a vůbec nešel do otáček, jako by se dusil. Tak jsem změřil hladinu oleje (po vychladnutí motoru- cca 2 hodiny po příjezdu) a byla skoro 3 cm nad riskou. Nevěřil jsem vlastním očím, tak jsem měření opakoval asi 20x. Zkoušel jsem i zasunout měrku jen částečně a výsledek vždy odpovídal těm 3 cm. Abych se dostal na risku, mohl jsem měrku zasunout jen ke gumovému O kroužku na spodku plastového držáku měrky. Druhý den se mi vyresetovala řídící jednotka a auto jelo zase normálně. Hladina oleje byla přesně na risce. Nechápu to.

Nyní je auto v servisu. Jejich odpověď opět zní: To jste jediný komu se to stalo. Asi to bylo zahřátý. Řídící jednotka se nemůže vyresetovat, to se jen přehřálo rádio. - ráno v 7 hodin, když bylo asi 15°C.

Docela se bojím, že v určité situaci přestane pálit jedna svíčka a olej se naředí benzínem, ale kam se potom ztratí? Mám strach, aby se nedostal k řemenu.

Mám uzavřenou smlouvu Optiway. Prodejce mi sliboval, že kryje všechny poškození kromě pneumatik na 3 roky. Servisní technik něco hledal v tabulkách, tak jsem se ho zeptal, proč to hledá, že mám Optiway a auto rok a půl staré. On se jen usmál a řekl, že díky Optiway mám jen zdarma garančky, takže výměny oleje, ale na reklamace se vztahuje záruka dle tabulek. Tak nevím, kdo mi lhal.

Prostě jsem už rozhodnutý, až to auto doplatím, tak půjde hned z domu.

Ahoj Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel, tohle chování jsem zažil v autorizáku mockrát :(--dohadování, neznalost, technik nemá páru o tom co mluví, protože za 15 min.!!! úplně otočí svou odpověď, přitom se většinou jednalo o kraviny, trapné situace..., pravá ruka neví, co dělá levá..., je to v lidech, já vím..., přitom když kupuješ auto, na chleba bys je namazal 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2020 at 15:27, Markusenka napsal:

Ahoj.

No tady to někdo psal, že mu přibylo skoro litr, i na FB skupině P2008.

Řízená podpora? Kde najdu její podmínky, serviska v pořádku = výměny oleje pouze v Peugeotu?

Jinak VIN: VF3CUHNZTGY023383

Díky Mára

84 měsíců nebo 150 tis km v případě řemenu ;) 

Podmínky nenajdeš, těch pravidel je tam tolik, že člověk co se v tom denně nepohybuje by tomu stejně nerozuměl.

A ano, oleje v Peugeotu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, bohm007 napsal:

Ahoj, nevím jestli myslíte můj příspěvek. Letos se mi opět stalo, že motor ztratil výkon a vůbec nešel do otáček, jako by se dusil. Tak jsem změřil hladinu oleje (po vychladnutí motoru- cca 2 hodiny po příjezdu) a byla skoro 3 cm nad riskou. Nevěřil jsem vlastním očím, tak jsem měření opakoval asi 20x. Zkoušel jsem i zasunout měrku jen částečně a výsledek vždy odpovídal těm 3 cm. Abych se dostal na risku, mohl jsem měrku zasunout jen ke gumovému O kroužku na spodku plastového držáku měrky. Druhý den se mi vyresetovala řídící jednotka a auto jelo zase normálně. Hladina oleje byla přesně na risce. Nechápu to.

Nyní je auto v servisu. Jejich odpověď opět zní: To jste jediný komu se to stalo. Asi to bylo zahřátý. Řídící jednotka se nemůže vyresetovat, to se jen přehřálo rádio. - ráno v 7 hodin, když bylo asi 15°C.

Docela se bojím, že v určité situaci přestane pálit jedna svíčka a olej se naředí benzínem, ale kam se potom ztratí? Mám strach, aby se nedostal k řemenu.

Mám uzavřenou smlouvu Optiway. Prodejce mi sliboval, že kryje všechny poškození kromě pneumatik na 3 roky. Servisní technik něco hledal v tabulkách, tak jsem se ho zeptal, proč to hledá, že mám Optiway a auto rok a půl staré. On se jen usmál a řekl, že díky Optiway mám jen zdarma garančky, takže výměny oleje, ale na reklamace se vztahuje záruka dle tabulek. Tak nevím, kdo mi lhal.

Prostě jsem už rozhodnutý, až to auto doplatím, tak půjde hned z domu.

Ahoj Petr

A kde jsi byl? Protože co ti tvrdí je nesmysl.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu. Čas ukáže! U škodovky taky vzívali do nebes 1.2 HTP a jaká byla  po letech skutečnost?Tady přímovstřik s turbem,kterej většina hudlá aby ukázal jakou má super spotřebu, 3 písty vyhnaný na max koně,řemen v oleji atd... Však se ukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem neměl v úmyslu ti něco nandavat, ale odlehčit povětří....

Mám dojem (všeobecně), že vzhledem k rychlosti, se kterou naskakují číslice za E, výrobci nemají šanci věnovat vývoji motorů náležitý čas a to se někde projevit musí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...