Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ryzen 5 3400G


Návštěvník

Recommended Posts

Vzhledem k tomu, že ten starý zobrazovač mě sejřil, nakonec jsem koupi nového monitoru uspíšil a vzal tento: https://www.czc.cz/aoc-24v2q-led-monitor-23-8/247331/produkt

Za ty kačky nemám námitek, obraz celkově supr. Barvy parádní, pozorovací úhly taky fajn. Je tam sice mírný nádech nerovnoměrného podsvícení v pravém dolním rohu...ale nic, s čím by člověk u LCD nepočítal :D

A ty tenký rámečky jsou super :super

Pro letošek jsem s upgradem PC skončil...uvidíme, co bude v nabídce příští rok u grafik. Nástupce RX 5500XT by se mi líbil :)

Dnes bylo tepleji (v místnosti cca 24.5°C) tak jsem zkusil, jak si povede celkové chlazení ve skříni při kratším testu stability.

Za mne fakt spokojenost :)

teploty.jpg

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar Ajťáci , dotaz jen tak lehký, ventilátor na procesoru má být umístěn

1. blíže venkovnímu otvoru case než je chladič a tlačí ven (nasává vnitřní vzduch přes chladič a tlačí to ven)

2. blíže venkovnímu otvoru case než je chladič a tlačí vzduch přes chladič do vnitřku bedny (nasává venkovní vzduch a tlačí to přes chladič do vnitřku)

3 chladič blíže otvoru a ventilátor to tlačí ven (nasává vnitřní vzduch a tlačí to přes chladič ven)

4 chladič blíže a ventilátor nasává přes otvor a chladič do vnitřku bedny (nasává venkovní vzduch přes chladič do vnitřku)

co je nejlepší řešení...děkuji. (já to beru jako u auto...otvor...ventilátor...chladič...a fouká to do vnitřku)

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně v ní nemít bordel a kabel, bránící nebo nevhodně upravující proudění vzduchu. Vzorný cable management je rozhodně na místě. Já mám ještě nad procesorem ventilátor do bočnice, který ale spíná jen v největší krizi, protože jinak mi to funí hic přímo na nohy. V zimě dobrý, v létě nic moc. 

Jinak jsou skříně se zdrojem nahoře, princip je ale podobný, zepředu táhneš chladný, dozadu ženeš teplý. Procesorový ventilátor vzduch táhne skrz chladič nahoru, pokud je ventilátor na chladiči procesoru z boku, tak proudí vzduch směrem dozadu nebo nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 15. 9. 2020 at 15:35, vagi napsal:

Nástupce RX 5500XT by se mi líbil

Safra...asi to nevydržím, protože o RX 5500 XT přemýšlím čím dál víc (nástupce daleko)...Vega 11 se v některých hrách docela zadýchává (1920x1080) a byť je to výborná integrovaná grafika...něco výkonnějšího mě docela láká :D

 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První poznatek z nového biosu 4.60

Nelze deaktivovat integrovanou grafiku, takže místo 16GB je k dispozici 14GB operační paměti. Nehledě na trošku jiné chování turba...

S biosem 4.30 jede jedno jádro na max. 4396Mhz

S biosem 4.60 je maximum 4192Mhz

Detail, ale jsem zpět na starším biosu.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 3 týdny později...
Návštěvník

Hračka z alíku dnes dorazila. X96MAX Plus (4/64GB, 1G síťovka)

Původní Android 9 nahrazen CoreELEC (na SD kartě) a frčí to velmi dobře.

Mám srovnání rozhraní KODI v Enigma 2 (Octagon SF 8008) Android 9 TV a X96MAX Plus s CoreELEC.

Musím říct, že nejsvižněji se jeví právě ta krabička z čajny. Amlogic S905X3 je na toto očividně jako stvořený.

Uvidíme časem...o víkendu testnu více. Zajímá mě, zda CoreELEC přehraje DTS-HD a DolbyTrueHD :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...