Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 207 startér


vavrenco

Recommended Posts

Dobrý den,

přijedu domů, vypnu klíček, vyndám ho ze zapalování a startér se neustále točí (otáčí i motorem nebo setrvačníkem nebo co to tam je). Je to asi dva měsíce zpět, co jsem tuto závadu řešil, koukal jsem na to jako blázen a nechápal co se děje. Nakonec jsem tedy odpojil baterku, nabil jí, nechal jsem auto celou noc bez baterky, ráno to tam naházel a normálně to jelo. Nejspíš to bude ale asi jenom náhoda, protože teď jsem to zkoušel taky a nic, nevyřešil jsem to. Neví někdo, čím to je? Vyřeším to výměnou startéru nebo to je někde v zapalovací skřínce? Teď mě napadlo, že jsem měl vlastně s tím startérem problémy průběžně, někdy mi to jenom cvakalo, ale za deset minut jsem normálně nastartoval, pak se to dva tři měsíce, možná déle, vůbec neozvalo a startovalo na první dobrou...

Jedná se o Peugeot 207 VAN, r.v. 2008, 1,4 benzín

Děkuj za každou radu.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Může se stát, že při startování přeskočí jiskra na kontaktech startéru, přilepěji se kontakty k sobě a pak se to nerozpojí. Startér se tedy pořád točí.
Pokud jedeš déle, tak je startér zničenej totálně - teplotou  a třením. Protože se tam nic nechladí. Viděl jsem i pastorek startéru úplně bez zubů od toho jak byl za jízdy zasunutej do zubů setrvačníku.
S tím souvisí i to cvakání, do cívky jde proud, ale naopak se nesepnou kontakty a startér se neroztočí a tedy ani nevysune, někdy se může roztočit a nevysune se, aby zajel do věnce setrvačníku a roztočil motor.
Určitě ti pomůže výměna, nebo repase startéru.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volnoběžka může prokluzovat , takže při sepnutí startéru sice zajede do věnce , rotor se roztočí , ale startér jenom bzučí a neotáčí motorem - z hlediska uživatele se to jeví jako když se startér roztočí bez zasunutí volnoběžky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né, myslel jsem ,že se startér roztočí něž se zasune do věnce a tudíž do sebe nezapadnou zuby!!! Pastorek pak odírá věnec naprázdno, jako když motor běží a ty chceš nastartovat.

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 8 hodinami, brutall napsal:

že se startér roztočí něž se zasune do věnce a tudíž do sebe nezapadnou zuby!

Potom je možnost , že startér není vycentrovanej (čep na prostředním šroubu) , pastorek má jinej počet zubů , poškozenej věnec v autě nebo vadná cívka (spíná dřív , než by měla)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, jarokare napsal:

Volnoběžka může prokluzovat , takže při sepnutí startéru sice zajede do věnce , rotor se roztočí , ale startér jenom bzučí a neotáčí motorem - z hlediska uživatele se to jeví jako když se startér roztočí bez zasunutí volnoběžky ...

 

před 10 hodinami, brutall napsal:

Né, myslel jsem ,že se startér roztočí něž se zasune do věnce a tudíž do sebe nezapadnou zuby!!! Pastorek pak odírá věnec naprázdno, jako když motor běží a ty chceš nastartovat.

Když znovu připojím plus na baterku, startér normálně točí motorem (při vypnutém klíčku). Myslím, že před tím i cvaknul, tzn. že asi vyskočil pastorek a zasunul se do zubů setrvačníku. Včera jsem to i natočil, zapnul jsem klíček v zapalování, znovu připojil baterku a ono to normálně naskočilo a motor si úúúplně v pohodě předl tu svou písničku "...hnnn, hnnnn, ....brmm brmm..." .-) nikde nic nerachotilo, že by tam někde visel pastorek a pod. Tak jsem to jel projet...... a asi po pěti km mi to chcíplo a tam někde od startéru se začalo čoudit. Ještě večer jsem si pod to lehnul, že ten startér vyndám a zjistil jsem, že ze spoda to teda nejde, že na to musím patrně od lesa, tedy zezhora a že to nechám na ráno, tedy na teď..., tak jdu na to!!! 🙂

Tím jsem ale chtěl říct, že startér byl teda asi v cajku , když to cvakalo, tedy že se vysouval a zasouval a točil, a cívka asi taky byla ok, ne?(teď už teda asi ne, když se z toho čoudilo). Že by mohlo být špatné relé (jak zde říkal @jarokare) nebo spínačka...

Jdu to zjistit...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...