Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opel, nebo peugeot? Poraďte prosím


Volavka

Recommended Posts

Zdravim,

mám na vás dotaz. Chci si koupit 306, asi 1,9 D, připadá mi jako pohodový auto, ale známí mě od toho hrozně zrazujou, že je tenhle model strašně poruchový (elektrika, přehřívání motoru a podvozek co nevydrží), a? si radši koupim Opla. Je to pravda? Já myslel, že jsou ty Peugeoty kvalitní.

Můžete mi poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, že na Peugeot - fóru Ti doporučíme Peugeota. Většina z nás je tady blázen do svých miláčků.

Peugeot má dobrý design, s poruchovostí to není špatné. Ten co si chceš koupit, 1,9D, je osvědčený motor (odborníci souhlasí?) Peugeoty, včetně 306, dobře \"padnou do ruky\", jsou příjemné na jízdu.

Máme ve firmě 4 x 406, 2 x 306, 1 x 607, 2 x Partner, 1 x Jumper 1 x 405 a doma 306. Poruchovost je v pořádku, normální.

Na 306 je potřeba občas udělat repasi (generálku) zadní nápravy. Je to asi po 7 letech nebo po 150 tisíci km (údaje pro představu, netrvám na nich přesně). Ta repase stojí kolem 10 tisíc Kč. Pokud tě prodávající přesvědčí a doloží, že byla nedávno dělaná, tak OK, ale pokud tě nepřesvědčí tak počítej s nutností tohoto výdavku! Použij to jako argument a? ti sleví.

Počítej, že bude potřeba udělat výměnu rozvodového řemene a kladek (asi 3000) a brzdové obložení, případně kotouče, a výfuk. Samozřejmě výměnu oleje. Takže si nech takovou finanční rezervu a nebudeš pak nemile překvapen.

(Ovšem ty výdaje, mimo zadní nápravy, by tě čekaly i u Opla.)

Tak hodně štěstí při výběru!:super

[upravil dne 26.3.06 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš naftu není co řešit, jedině Peugeot, opel a nafta to je tragedie něco jako ford, u benzínu je to tak na stejno to bych možná řekl opel ale jinak peugeot, hlavně bacha na km, nafty toho maji na krku daleko víc se sundanejma km, a stačí se podívat k němcům na web a hned člověk zjistí že za dobrou cenu auto s málo najeto je problém a nebo je ?uknutý ale zase není nad dobře nabouraný s málo km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Aluška

Kamarádka má Opla Astru a je s ním spokojená, až na drobné vady, ale to má každé auto. Musím říct, že v servisu jsem se svou 306 častěji než ona s tím Oplem :grr:( .

Asi si nějak špatně trefila:o:bojim:roll

Jsou to samé spotřební věci, nejsou to žádné závady, ale i tak to leze do peněz. Tisícovka sem , tisícovka tam a na konci roku, když si to člověk spočítá tak to na 20 000Kč vyleze :grr :grr .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi na jakej kousek narazis muze byt treba opel lepsi i nez pazout,kazdopadne bych se priklanel vic k peugeotu,i kdyz na druhou stranu mame doma jeste krome meho auta, i rodine opel vectra ale z roku 2002,tak jak startovala v tech dvacetistupnovejch mrazech a stala treba tri dny VENKU,upozornuju ze je v nafte (2 l),tak ani nestartovala moje 406 1.8 benzin.

Akorat u opla bych si daval opravdu pozor na tu rez hlavne lemy blatniku,rezatyho peugeota uvidis malokdy ale vectry astry a omegy casteji,myslim tim tedy samozrejme starsi.

pokud nemec tak bych mozna volil VW Golf 1.9 td,ale financne je to nekde jinde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Aluška

Kamarádka má Opla Astru a je s ním spokojená, až na drobné vady, ale to má každé auto. Musím říct, že v servisu jsem se svou 306 častěji než ona s tím Oplem :grr:( .

Asi si nějak špatně trefila:o:bojim:roll

Jsou to samé spotřební věci, nejsou to žádné závady, ale i tak to leze do peněz. Tisícovka sem , tisícovka tam a na konci roku, když si to člověk spočítá tak to na 20 000Kč vyleze :grr :grr .

20000,- to máš dost:bojim, tak to máš asi strarší 306 která už má něco za sebou chudák :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Mám 306 z 97. Má najeto přes 190 000 km, takže toho má za sebou dost. Motor šlape jako hodinky, ale jinak se musí plno věcí vyměňovat přes spojku, silenbloky, tlumiče, čepy atd. atd.....:(

Tak tyhle věci se v tolika kilometrech mění normálně:roll,tak je vyměníš a máš zase na nějaký ten čas postaráno;):papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Aluška

Mám 306 z 97. Má najeto přes 190 000 km, takže toho má za sebou dost. Motor šlape jako hodinky, ale jinak se musí plno věcí vyměňovat přes spojku, silenbloky, tlumiče, čepy atd. atd.....:(

Tak tyhle věci se v tolika kilometrech mění normálně:roll,tak je vyměníš a máš zase na nějaký ten čas postaráno;):papa:papa

Doufejme, že to vydrží aspoň do té doby, než to budu prodávat...:myslim . A ten co to bude kupovat, to bude mít pěkně všechno spravené :super .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Původně zaslal: Aluška

Doufejme, že to vydrží aspoň do té doby, než to budu prodávat...:myslim . A ten co to bude kupovat, to bude mít pěkně všechno spravené :super .

Tak to je teda pěkně řečeno na všechny strany:D:D:D:D

To, aby si pak někdo nemyslel, že prodávám nějakou šunku :myslim. Pěkně se o to autíčko starám, 3 roky půjdou penízky jen a jen do něho, pak to bude výstavní kousek :papa .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Jedine PEUGEOT !!!

A pri naftovom nie je o čom debatova?! Určite je to lepší motor ako oplacky! Ja mam 306 z roku 95 1,9 TD - 66kW a šef v praci si kupil Astru 1999 2l DT - 60kW a nie je z nej nadšený. Keď som ho previezol vo svojej 306-ke, tak nechápal ako \"dobré ?ahá\" oproti jeho astre. Akurát čo ma lepšie tak to je výbava, ale to je dané rokom výroby. Počul som aj názor, že opel je v nemecku asi taká značka, ako u nás Škoda. :aut

A na peugeote musíš hrdzu hľada? mikroskopom, aby si nejaku našiel. :mrk

:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...