Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Synchronizace


skuci

Recommended Posts

Čauves, řeším teď jednu věc a chtěl bych slyšet názor, radu či zkušenost.

1. mám pracovní notebook, kde mám z 95% pracovní věci + nějaké svoje věci a využívám ho primárně na práci, mám tam 2 disky, kde na disku D mám jen složku s maily a všemi dokumenty

2. koupil jsem si do pracovny počítač, na kterém chci do budoucna většinu věcí dělat, a notebook používat jen u klientů.

Dotaz zní: Jakým nejjednodušším způsobem docílím toho, aby když třeba budu mít nějakou soubor *.doc, který u klientů upravím a uložím do složky, tak jsem ho poté mohl třeba v počítači otevřít, pracovat na něm dále apod. a zároveň obráceně, když udělám třeba kalkulaci, uložím ji do složky klienta a pak vezmu notebook a pojedu za ním, abych tam ten soubor měl.

 

Napadla mě asi pro mě zatím ideální varianta účtu na OneDrive, kdy celo složku tam hodím a po přihlášení ji mám k dispozici na obou zařízeních. Nemám s tím zatím zkušenost, zda se to třeba automaticky aktualizuje při připojení k wifi, je to dostupné offline apod. Díky za rady a postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, one Dříve je na to přímo určený. Nastavíš si složku, kterou chceš sdílet na více zařízeních pod stejným MS ID a řekneš že chceš aby byl obsah dostupný offline a jakmile budeš online tak se ti synchronizuje. 

Takže nebudeš mít aktuální data kdyby jsi třeba doma něco uložíš a ten NB nebude připojený. Jinak by jsi to měl mít stále aktuální. Léta to používám. Probíhá vše na pozadí a pokud tam nemáš filmy, fotky nebo hudbu tak je to i rychlé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za ten onedrive (one Dříve) psáno na Mt. 

No výhoda proti Dropbox a jiným, je právě v tom, že to neukládáš jinam, ale tu složku (třeba Dokumenty) označíš pro sdílení. 

Dokonce jí můžeš násdílet i někomu jinému s přístupem pomocí hesla. Já mám třeba vytvořenou složku v dokumentech, kterou sdílím s kolegy a kam ukládám věci které i oni potřebují. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jestli to dobře chápu, tak když se složky sdíleji a nikam se data neukládají, tak musí být to zařízení kde je sdílená složka neustále online. Jinak si pro ty data nesáhneš. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kirkiz neni to tak. Ta data se synchronizuji v realnem case. Ale pokud ses offline, tak dokud nejsi online, nenatahne se pripadna aktualizace, pokud je na jinem stroji udelana.

Data jsou samozrejme paralelne ulozena bud na MS, nebo Dropbox nebo Google serveru (podle toho, co pouzijes). A uu vsech se da pouzit krom synchronizace na pc i primy pristup pres prohlizec a web rozhrani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkráceně, ukládám do složky dokumenty (třeba do ní) a mám vše na svém lokálním disku, zároveň mám tuto složku určenou ke sdílení na svém OneDrivu a tak se mi automaticky zálohuje vše co do složky Dokumenty uložím. A pokud budu na jiném svém zařízení (Microsfot ID) tak mám sdílenou složku Dokumenty k dispozici včetně dat co jsem uložil jinde. Samozřejmostí je v okamžik kdy proběhne aktualizace být OnLine. Ale potom už nemusím, protože obsah složky se mi zkopíruje do toho druhého zařízení.

Jak říkám na dokumenty super a stačí to co OneDriva nabízí zdarma, na fotky a videa a podobně už to nestačí a i doba synchronizace je potom dlouhá.

DropBox je vzdálené úložiště na které když chceš něco uložit nebo přečíst tak musíš být online.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jo tomu rozumím, používám takto iCloud od Apple.
Jen mi bylo divný že se nikam nic neukládá. 
Já žiju v domění, že na iCloudu mám ty věci přímo uložený. V telefonu si napíšu poznámku, automaticky se mi uloží na iCloud a pak z Macbooku, když se připojím k internetu, tak se mi synchronizuje s tou poznámkou na iCloudu a zobrazí se na Macbooku. V Macbooku si ji edituju, ona se znova hned synchronizuje a pak když se připojím k internetu zase mobilem, tak se mi sesynchronizuje v mobilu.

Fotky mám taky tak, v mobilu či Macbooku jsou "jen" náhledy v kvalitě vhodný pro prohlížení na daném zařízení a když fotku chci v plném rozlišení, tak si ji z iCloudu stáhnu.
Když nějakou smažu v jakémkoliv zařízení, hned se smaže i na iCloudu. A obráceně, když něco vyfotím, hned se to tam objeví a mohu na jakémkoliv zařízení fotku prohlížet.

Jasně, že mobil ani počítač od internetu neodpojuju a zas nepřipojuju, jen jsem to popsal takto pro názornost jak si myslím že to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To "neni to tak" bylo mysleno k tomu, ze je nutne byt online. Je nutne byt online jen pro sync, jakmile probehne, je dokument k disposici offline a jakmile se upravi, ceka az bude online aby se zase prosyncnul.

OneDrive funguje podobne jako iCloud, Dropbox, Google Drive...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, kirkiz napsal:

Já žiju v domění, že na iCloudu mám ty věci přímo uložený. V telefonu si napíšu poznámku, automaticky se mi uloží na iCloud a pak z Macbooku, když se připojím k internetu, tak se mi synchronizuje s tou poznámkou na iCloudu a zobrazí se na Macbooku. V Macbooku si ji edituju, ona se znova hned synchronizuje a pak když se připojím k internetu zase mobilem, tak se mi sesynchronizuje v mobilu.

jj přesně takto to potřebuji, akorát místo telefon / Macbook bych to měl notebook / počítač nebo počítač / notebook. Asi se do toho ponořím a pořádně vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víceméně všechny cloudová úložiště s počítačem fungují jako synchronizační služba - sám používám Mega (protože mám starej účet zdarma s 50GB prostoru a proto, že je to tvrdě šifrovaný na základě mailu+hesla jakýmsi 256bitovým AES klíčem-jo, jsem paranoidní, páč to mám ještě šifrovaný extra), ale v zásadě cloudy fungují na principu sdílená složka v PC se kopíruje obousměrně do cloudu a to mezi všemi PC, které jsou ke konkrétnímu cloud účtu přihlášené 🙂

Mám trošku složitější systém, takže se mi to synchronizuje mezi 1 stolním PC a 2 Macbookama 🙂 + online přístup z telefonu a tabletu. Kupodivu to funguje bez problémů a u té Megy je fajn jedna drobnost - verzování souborů - stalo se mi, že jsem si přepsal dokument, který jsem přepsat neměl, ale nebyl problém přes webové rozhraní vytáhnout původní soubor (mám nastaveno 5 verzí souboru zpětně) 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lucnikonik Ahoj, podělíš se prosím o info, jak ještě dále šifruješ? VeraCrypt nebo nějak jinak?

Taky mám MEGU rád kvůli šifrování - navozuje to pocit alespoň o trochu vyššího zabezpečení... 🙂

 

modi: Sorry za doublepost, nejde mi to odstranit 😕

Upraveno uživatelem h4wk3y
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, MotoMoto napsal:

Já myslím že ne. Všude to je zabezpečené jen jménem a heslem, ale přes MS ID to jde jenom na onedrive 

Reagoval jsem na to, ze se ti synchronizuje cela vybrana slozla pri jakekoliv zmene a syncuje do stejnych slozek v jinych zarizenich.

MS ID opravdu ostatni nepodporuji, taky proc vyuzivat neco, co vecne nefunguje 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...