Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 - hydraulická spojka


waldym

Recommended Posts

Ahoj všem, mám 307 sw r.v. 2007, 1.6 16V 80kw benzin+LPG a mám problém se spojkou...mám tam rok a čtvrt novou spojku a už delší dobu mám problém s ovládáním...když sešlápnu spojkový pedál,  jde ztuha a vrže něco v motorové části  - myslím si, že je to ten spojkový válec na hydrauliku...při výměně spojky mi unikla kapalina (jen část), nemůže to být nedostatkem?  ;) nebo je to celé ovládání na výměnu? Jen doufám, že to není něco ve spojce, to už se mi zas rozebírat nechce  :D jo a i při záběru to taky není ono...prostě cítím v pedálu nějakou překážku. Děkuji předem za odpovědi a případně rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš zkusit vyměnit spojkový váleček, ale může to být ovládacím ústrojím (pákou, nepromazaným komínkem, kulovým čepem na páce). A ještě je na převodovce, v místě otvoru ovládací páky- pryžové těsnění, které se může nějak poškodit a zavazet dráze apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, ale nechce se mi zas sundavat převodovka...myslel jsem že je to tím ovládáním, na které je přístup...zkusím mechanika co mi na to řekne, děkuji všem za rady...jen mě zajímalo, jestli to mužem být tou hydraulikou 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajímalo. Když jsme dělali spojku, tak po výměně šlo vše krásně hladce, pedál i páka. Časem se to zhoršilo (asi do měsíce), vyměnil jsem znovu olej a zase to šlo pěkně. Teď v tom nemůžu najít žádnou logiku. Auto týden stojí a spojka jde občas pěkně, občas hůř, to stejné když stojí den. Jinak sem tam vrzne spojkový pedál. Počítám kouknout na ty věci co se psaly vejš? Celkově mám v řadící páce děsný vakl. Hodím tam 5 a vypadá to jako 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, waldym napsal:

Díky, ale nechce se mi zas sundavat převodovka...myslel jsem že je to tím ovládáním, na které je přístup...zkusím mechanika co mi na to řekne, děkuji všem za rady...jen mě zajímalo, jestli to mužem být tou hydraulikou 

může to být i v hydraulice, zpravidla se mění spodní válec a pak dobře odvzdušnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VojtouNerCZ Už jsem to viděl u jiný 307 (je to 1.6 benzin), že spojka chodila pěkně od začátku a po par měsících se to začlo takhle projevovat- takovým zadrháváním pedálu a doprovázením zvuků (trochu jak když kváká žába). A tam je spojka Valeo i s komínkem nová a určitě není problém v ní. Takže typuju na spojkovej válec dole na převodovce, ale kdo ví. Nic jinýho to nedělá, kromě cukavýho pohybuhu pedálu, když se pomalu povoluje pedál. Spojka, jako taková, necuká a normálně funguje- resp. na rozjezd atd. to vliv nemá. Proto kolego @waldym, zkus nejdřív vyměnit ten v spojkový váleček na převodovce. To je taky otázka stokorun a odvzudšnit.

Trochu mimo téma, ale mám špatný zkušenosti se spojkama LUK na tyhle francouze. Minimálně na 1.6 NFU to nekupujte, lamela má místo 8 pružin (jak má Valeo), jenom 4 pružiny a při rozjezdu bez plynu spojky cukají. Na VW tenhle problém neslyším, ale tady LUK rozhodně ne. Valeo a nebo možná Sachs (tu jsem na 1.6b nezkoušel).

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak, jednou to jde..třeba 3 dny v kuse jde krásně...cerstve po výměně slapala taky krásně...pak najednou dělá tohle..jak jste někdo psal - jako když kvaka žába..To je přesné...zkusím zajet do servisu kolik by mě stala výměna celé tě hydrauliky...Děkuji moc všem, jsem rád, že to nemám jen já 🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí vyměnit jen tohle jo? Jasně udělám to sám, ale do toho se musí koupit i přesná kapalina ne? Nebo tam je to stejné co u brzd ? Uvidím, jestli je to jednoduché tak to udělám, ale chci to mít hlavně pořádně, aby to už konecne šlapalo  :D

Upraveno uživatelem waldym
Hrubky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...