Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Pohasínání světel


birgis

Recommended Posts

Ahoj, 

poslední dobou se mi na P 307sw, 1.6 děje to, že mi pohasínají světla. Ne úplně, jen mírně sníží svit na cca 1 vteřinu a pak se zase na 1 vteřinu rozsvítí. a tak dál dokola . Po čase to přestane, ale zase se to nepravidelně opakuje. Poprvé jsem to zaregistroval, když jsem jel v horách v serpentinách pomalu, do cca 40km/h, včera se mi to stalo při různých rychlostech. Zároveň s tím mi kolísají otáčky o cca 200-300 ot méně, když světla pohasnou. Pohasínají všechny světla v autě, i vnitřní. U palubovky jsem to nezaregistroval.

V autech se nevyznám, proto se ptám tady, díky za rady, čím by to mohlo být, abych mohl nasměrovat v servisu na co se zaměřit. Tím, že se to objevuje nepravidelně, bych jim to neměl jak ukázat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj, 

dnes jsem byl s pažroutem u elektrikáře. Podle popisu toho, co to dělá, jak se projevuje a proměření baterie, dobíjení atd usoudil, že to alternátor nebude, ale bude to v motoru. Načetl chyby a byla tam P0341

  • Snímač válce, referenční obvod
  • Koherence
  • Trvale

Pod tím se objevilo 2191 - neznámý chybový kod

 

Poradí někdo, co by to mohlo být? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj, tak auto po servise. Vyměnili čidlo na setrvačníku - to byla ta chybová hláška viz.výše.  (Chudou směs děla LPG)

Nicméně se závada projevuje dál a světla a veškerá elektronika stále kolísá - napadá někoho, kde by mohla být chyba? 

Na palubním PC mi včera vyskočila hláška Depolution system faulty a rozsvítila se kontrolka Check engine, ale po několika nastartováních zmizela.

K tomu pohasínání - nezaregistroval jsem to při běžném provozu např.po městě, nebo po dálnici. Vždy to začne, když je motor při zátěži. Včera to začalo ve když jsem jel z malaciek na pezinok, tedy v serpentinách, nahoru a dolů, doleva i doprava. tedy časté řazení, podřazovaní, brždění motorem... - třeba to někoho navede, na co se zaměřit

Díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...