Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sbohem a šáteček


Dr. Taby

Recommended Posts

O 308T9 1.2.PureTech jsi nepřemýšlel? Vím, že jsi psal o tom, že to snad je původní THP nebo jak to bylo. Ale co vím tak až na drolící rozvoďák nesnášející olej, jsem neslyšel nic špatného. Na rozvoďák je i kulance při řádně vyplněný servisce a byla svolaváčka. Já bych se toho motoru nebál. Ale chápu tvé rozčarování. 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt by si vedome kupil uplne nove auto, pri ktorom vies o riziku, ze sa Ti pocas jazdy moze zacat rozpadat rozvodak, zaniest saci kos a budes musiet odstavit auto napr. niekde na dialnici v zahranici v polovici cesty na dovolenku? Teda ak sa Ti motor rovno nezadrie? Ked tam budes stat s rodinou za zvodidlami a cakat na odtah a dufat, ze to do odstaveneho auta nenarve niekto zozadu v mikrospanku, tak Ta asi nejaka kulancia na vycistenie motora a vymenu rozvodov neutesi. Nehovoriac o tom, ze ak aj origo rozvodak prezije a pride cas na jeho vymenu, tak ja by som sa aj potom bal, ci ten novy vymeneny kus vydrzi. Proste by som nemal nikdy dobry pocit na ceste mimo mesta s tym motorom. Na toto uz podla mna treba byt naozaj velky fanusik. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, ozzy56 napsal:

ale benzín s 16V pežot neumí

Bych si dovolil polemizovat.... Ten na základě řady TU si myslím že nebyl špatný, když už zmiňuješ starší modely.... Jinak já jsem zastáncem myšlenky, že dva ventily na válec bohatě stačí.... :papa

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@slimboy Zase bych to tak neprožíval. Lidi se báli a bojí dvouhmoty, FAP filtru, sítka ve šroubu u mazání turba, řetízkových rozvodů a plastových napínáků, nádrží na AD blue a takhle bych mohl pokračovat... Dneska nemusíš být fanušik, abys koupil auto, které má potencionální pastičku. Spíš je tam těch pastiček víc, kvůli kterým odstavíš auto na dálnici cestou na dovolenku a ani nemrkneš. Zkrátka nikdy nemáš 100% jistotu, že se nic nepo :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tym samozrejme suhlasim, nikto dnes nevie povedat ake problemy budu mat dnesne nove motory o par rokov. Ale napriek tomu som ten typ, co sa potencialnym problemom snazi vyhnut, takze ja by som urcite nekupil nove auto, pri ktorom uz teraz viem, ze tam hrozi problem s rozvodmi alebo s AdBlue. Napr. ten Megane co si vyhliadol Taby, tak tam som o ziadnych problemoch s TCe motormi zatial nepocul. A celkovo to vyzera na podarene auto za rozumne peniaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vím, že tímto posteskem nic nezměním, ale nejvíc mě osobně seje, že ač autům rozumím (možná si to myslím jen já 😉), tak když to chcípne, nebo se jen zamknou dveře, nebo jiná podobná fičura, tak zůstanu stát s otevřenou hubou a nejradši bych do auta zabořil krumpáč 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes uz asi vsetky automobilky testuju na zakaznikoch... Ale tak to vyzera, ze Renault to stihol otestovat a odladit rychlejsie ako PSA. Inak skoda, ze pre Megane neponukaju ako zakladnu motorizaciu ten overeny litrovy turbobenzin s vykonom 74 kW, ktori ponukaju v novom Cliu. Ma retaz, nepriamy vstrek, integrovane vyfukove zvody, je aj vo verzii s LPG a je naozaj overeny v praxi. Na rodinne auto pre niekoho kto nepotrebuje pretekat by to ako motorizacia postacovalo a nehrozia pri nom problemy, ktore trapia priamovstreky (karbonovanie sacich ventilov, riedenie oleja benzinom...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zaklade cisla 40k km beriem spät to moje tvrdenie, ze Renault je OK. Auto mozno je OK, ale magori co stanovuju servisne intervaly byt OK nemozu. :DAle teda trufaju si riadne. Z toho mi vychadza, ze pri klasickej vymene oleja kazdy rok / kazdych 10-15k km ten motor musi prezit zvysok auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 8. 2020 at 13:48, Dr. Taby napsal:

Tak přátelé je konec. Životní omyl, Peugeot 308 SW VTi, je prodán. Servisu jsem řekl, co s vozem je, co by mě čekalo atd. Dal jsem to do výkupu a chci od toho dát ruce pryč. Rád bych i zapomenul, ale to asi jen tak nepůjde. První 3 roky docela dobré. Pak spotřeba oleje, atd. Výbava dobrá, místo i komfort v pohodě. "Jen" ten motor. Ale forum v pohodě. Díky. Jestli projdu nějakou ztrátou paměti, tak třeba někdy zase na shledanou na fóru coby majitel vozu peugeot...

No nevím, životním omylem bych nazval něco jiného (výběr partnerky či zaměstnání), ne epizodku se "spotřebákem".... 

A servisu/výkupu jsi řekl, co s tím je.... Asi by to tak mělo být, ale nedělám si iluze, že to mělo vliv pouze na výkupní cenu.... Budoucí "potenciální" se o tom předpokládám nedozví....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Hafity napsal:

No nevím, životním omylem bych nazval něco jiného (výběr partnerky či zaměstnání), ne epizodku se "spotřebákem".... 

A servisu/výkupu jsi řekl, co s tím je.... Asi by to tak mělo být, ale nedělám si iluze, že to mělo vliv pouze na výkupní cenu.... Budoucí "potenciální" se o tom předpokládám nedozví....

Tak můžu říct, že tohle byl můj životní omyl. Ženatý jsem 24 let šťastně, práce fajn, takže tohle asi byla opravdu moje životní chyba.

před 2 hodinami, slimboy napsal:

Na zaklade cisla 40k km beriem spät to moje tvrdenie, ze Renault je OK. Auto mozno je OK, ale magori co stanovuju servisne intervaly byt OK nemozu. :DAle teda trufaju si riadne. Z toho mi vychadza, ze pri klasickej vymene oleja kazdy rok / kazdych 10-15k km ten motor musi prezit zvysok auta.

Zaplatil jsem si servis záruku 5 let/100.000. V tom mám hrazené všechny úkony. Samozřejmě můžu třeba přijet dřív na výměnu oleje. Ale to už za své.

Před hodinou, Hafity napsal:

10 se líp pamatuje.... :super

Dám to asi na dvacet. To je u mě cca rok a půl...

 

Každopádně kupovat dnes auto s motorem E6, který bude vždy z principu nevyzkoušený je loterie. Ale když vím, co jsem prodal do bazaru, tak vím, že tam ne.

 

Jo, a šel jsem si koupit Dacii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...