Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba 508 2.2 GT


lokomotiva7755

Recommended Posts

před 3 hodinami, Vítek1 napsal:

Vidím že jsi nový, když se ptáš na spotřebu tak asi počítáš ekonomičnost provozu. Tak jen pozor na gt vyjde i údržba dráž než na klasickou 508. Je tam pár rozdílných věci

Děkuji za info.

Právě klasickou 508 1.6 e-hdi vlastním a za servis prakticky platím jen za výměnu oleje, nic se mi na tom nekazí. Jen mě bohužel mrzí výkon motoru, ale co od 1.6 čekat.

 

Každopádně moc děkuji, případně, máte zkušenosti nebo jste v obraze, zda se údržba razantně prodraží?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se bavíme o běžné údržbě (o spotřebáku) tak tam oproti jiné naftě s automatem nevidím zásadní rozdíl :myslim
Samozřejmě, když se pak začne něco sypat, tak majitel taky sype no :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Čaute, GT mám 4 mesiace, priemerka po 10tis km svieti na 7,3L, väčšinou dlhšie trasy(50km do práce) a zopár výletov po dialnici. Je to rôzne, keď tomu dupneš,tak aj cez 8l. Najnižšia akú som urobil pri ekojazde(do práce 50km) na spotrebu bola 5,4L.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tipcars: “V nabídce se docela často objevuje i motorizace 2,2 HDI (150 kW), která je ale bohužel vždy spojena s automatem a prodávala se jen ve verzi GT s tvrdším podvozkem. Zde je spotřeba výrazně vyšší ve srovnání s dvoulitrem a zase o tolik lépe nejede.”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já nevím ale řešit jestli auto žere 7 nebo 8 litrů... Buď ho chci nebo nechci. Buď chci silnější motor, tím pádem asi vyšší spotřebu nebo zvolím něco slabšího co toho sežere méně. Já tomu celkem nerozumím... 🤔 Kdybyste řešili jestli 7 nebo 13...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Když má někdo mělkou, hlubokou (na tom už se domluvte navzájem 😀) šrajtofli jak říkáte tak asi neřeším ani ojetou 508 GT. To jsou přece jednoduché počty že. Nic na tom není, jen trochu uvažovat že auto není jen vyšší spotřeba. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Před hodinou, Davidak79 napsal:

Zakladatel vlákna ale uvažuje rozumně , zjišťuje informace před koupí .

Jasně. Pokud někdo zjišťuje před koupí jestli to žere 6 nebo 10, proč ne. Já reagoval hlavně nad těmi někdy stupidními články viz TipCars apod kdy někdo řekne že 2.2 žere výrazně víc než 2.0 protože to je 7,5 vs 6.2 a další věc je, že většinou každý řeší zrychlení 0 - 100 což člověk skoro nevyužívá místo aby se zajímal např 50 - 100 apod kde jsou ty rozdíly silnějších motorů větší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...