Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HanysR 508 SW GT 1.6 PureTech 225


Návštěvník

Recommended Posts

Návštěvník

Díky za vyčerpávající odpověď 😉 Takže jen zjistím jestli má FAP a když ano, tak to vidím na ten Millers Oil EE 5w-40. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Takže jsme po týdenní dovolené po naši krásné zemi. Najeto cca 1200 km, aktuální stav nájezdu 1725 km. 

Prvních 1000 km jsem lva moc nehonil, snažil jsem se netočit motor moc nad 3 tisíce otáček. K tomu mi skvěle posloužily pádla pod volantem kdy se toto dalo hezky korigovat. 

Překvapily mne různé jízdní asistenty, že mi dá se říct vůbec neotravovaly život. Toho jsem se opravdu bál. Držení v pruzích jemně koriguje volant při přiblížení k pruhu a nějaké přetahování se nekoná. Adaptivní tempomat funguje parádně, na dálnici a silnicích první třídy je to velmi pohodlné kdy auto hezky brzdí a zrychluje dle provozu. Nějaké drastické brzdění nebo zrychlování se nekoná takže je vše hezky plynulé. V tomto režimu však má tendenci motor vytáčet (což je u benzínu pochopitelné), proto jsem ze začátku moc nevyužíval. Jediné co nefunguje na 100%, je hlídání mrtvých úhlů, kdy auto někdy vyhodnocuje překážku, nic tam však není. Přijde mi, jako by bral někdy v potaz větve, svodidla atd. Auto v mrtvém úhlu ale vyhodnotí vždy.

Po ujetí 1000 km, jsem začal využívat i vrchní hranici otáček motoru a někdy po 1200 km jsem mu konečně i šlápl na krk. Auto hezky zrychluje, nějaký kopanec se však nekoná. Jedná se o svižné svezení, kdy klame tím, že nejde cítit turbo efekt. Chová se to spíš jako klasická atmosféra s lineárním nástupem výkonu. Líbí se mi, že když auto vidí že jedu dynamicky, drží motor v otáčkách a místy čeká, zda-li budu pokračovat nebo ne. Když ne, zařadí vyšší stupeň a vše se sklidní. Převodovka funguje parádně a motor nedusí což některé auta dělají kvůli emisím. Legrace nastane, když se přepne do režimu sport. Auto má hroznou chuť jet, motor točí kousíček do červeného pole cca 6100 ot. Nějak výrazně jsem si to užít nemohl z důvodu rodinky na palubě. Místy jsem se však nechal unést a synovi se chtělo zanedlouho zvracet 😆 

Co se týče spotřeby, čekal jsem, že to bude horší. Jsem velmi dynamický řidič a rád využívám potenciálu motoru. Dálkovou spotřebu jsem měl 8,4 l/100. Než jsem auto dostal, očekával jsem něco kolem 10 takže spokojenost. Napít dostává pouze 100 oktan. 

Podvozek naprosto parádní, krásně žehlí nerovnosti a v režimu komfort je to opravdu komfort. Většinou však jezdím na Normal kdy je to fajn kompromis. Auto krásně sedí a dá se hezky opřít do zatáčky bez ztráty bezpečí. Sedačky velmi příjemné, s mými bolavými zády jsem se necítil z cestování nějak zvlášť unavený. Často jsem používal masáž. 

Další věc co mne potěšilo, je navigace a hlasové ovládání. Jedná se o velice pohodlnou kombinaci kdy jen řeknu kam a už to frčí. Hlášení odboček včetně ulic a čísel silnic mi velmi vyhovuje. I když mám na digitálním štítu režim budíků, vždy když se blíží změna směru jízdy, v pravém poli se přepne otáčkoměr na navigaci, ukáže co se bude dít a poté se přepne zpět. Nemusí tak být nastaven neustále režim navigace - velmi pohodlné! Co mne trochu zklamalo je TomTom traffic - online hlášení o dopravě. U nás to Peugeot nepodporuje, prý až na podzim. Aktivoval jsem si to však u Peugeot UK, kdy je to na první 3 roky zdarma. Podpora v naší republice je téměř 100%, hlášení o nehodách, kolonách či uzavírkách však nefunguje na 100% a čekal jsem od toho víc na to jak jsem četl na TomTom chválu. 

Tolik k novým poznatkům. Omlouvám se, že je to možná napsáno chaoticky ale píšu jak mne to zrovna napadá. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sel bych do Motulu, pripadne toto:

Morris Multivis ECO PC 0W-30 is a new generation passenger car engine oil formulated and developed for the latest PSA petrol and diesel engines, including hybrids.

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Motul 300V asi nehrozí protože Puretech 225 má určitě filtr. 

Nicméně koukal jsem na ten Millers oil EE 5W40 a dočetl jsem se na oils.cz, že není s nano částicemi vhodný na krátké trasy což kolikrát když nestíhám se pomalu ani nadechnout a žiju jen práce - domov cca 3 km tam a 3 zpět je docela problém 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, MJSytic napsal:

Made in UK? Toho bych se u Frantíka docela bál :D

mam ho v mondeu, mel jsem ve volvu a zadny problem. Naopak jsem se k temto olejum dostal na doporuceni Mobyho, ktery se venuje driftum, a lejou tuto znacku do techto aut, takze k tomu nemam vubec zadnou neduveru. A nehrozi tam zamena, fixl, nebo nekvalita od Totalu 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 2 hodinami, HanysR napsal:

Motul 300V asi nehrozí protože Puretech 225 má určitě filtr. 

Nicméně koukal jsem na ten Millers oil EE 5W40 a dočetl jsem se na oils.cz, že není s nano částicemi vhodný na krátké trasy což kolikrát když nestíhám se pomalu ani nadechnout a žiju jen práce - domov cca 3 km tam a 3 zpět je docela problém 

https://yacco.cz/osobni-automobily/yacco-vx-1000-fap-5w40

To by šlo, ne? HTHS velmi solidních 3,7 a je to FR oil...takže by si s motorem rozuměl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Scratch napsal:

mam ho v mondeu, mel jsem ve volvu a zadny problem. Naopak jsem se k temto olejum dostal na doporuceni Mobyho, ktery se venuje driftum, a lejou tuto znacku do techto aut, takze k tomu nemam vubec zadnou neduveru. A nehrozi tam zamena, fixl, nebo nekvalita od Totalu 

Jééé, já jezdím ve všech autech na Total a taky žádný problém :o
Já to přeci myslel vzhledem ke vztahu UK vs FR :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já to řeknu asi tak. Nechci to zbytečně hrotit co tam budu lít. Jde mi jen o to, že když je auto nové tak mu chci dát něco slušného protože je jedno co kupuji. Tady jsem se dočetl jaká je Ineo vodička atd takže tak. Z důvodu dnešního eko šílenství, bych se tomu ani nedivil. Dám na rady zkušenějších, protože mi ty PR kecy a hodnoty fakt nic neříkají. Nejsem naivní a vím, že na kvalitu se už dávno nevyrábí a dnešní motory taky obecně nejsou bůh ví co. Proto řeším co do něj abych mu život trochu prodloužil a když se rozsype tak vím, že to není z důvodu, že jsem se na to vykašlal. 

@vagiTen Yacco vypadá dobře. Díky za další dobrý tip! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@MJSytic Jaký total používáš? Máš asi naftu s FAP? 

@vagi Ještě mne napadlo, to nevadí že ten Yacco nesplňuje PSA normu? 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resis napis eco u oleje, ale jezdis v gt s motorem 1,6 🤔, kdyby to nebylo eco, tak by tam bylo 3,0 V6 a tomu bych mozna asi i veril v oznaceni GT, jinak tohle je spis divny. Motor jede jak pises a automat to jen dobije. Na dnesni dobu pruzne svizne auto, tak at slouzi 💪👍👍

Spravne by melo bejt jedno jaka znacka oleje se tam naleje kdyz se dodrzi specifikace 🤔

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR Ze mě si příklad neber. Já do aut dávám oleje podle norem výrobce :aut Vzhledem k tomu, že všechny auta najedou mezi výměnami max 15tis (naše spíš sotva 10), tak to neřeším ;) Beztak to dřív shnije nebo se zboří, než že klekne motor :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@vagi Jasně, to mne napadlo až teď. Máš určitě pravdu 🙂

@Scratch 3.0 V6 za chvíli nekoupíš ani v BMW a ty bys ho chtěl v Peugeot? 🤣 Ale no taaak, zvykni si. Nic jiného ti bohužel nezbývá. Pokud by byl v tomto autě motor V6 tak věř, že ho mám. A že to automat dobije? Tak samozřejmě, je to HDM tím pádem žere koně a zvyšuje spotřebu ale má jiné přednosti a s tím jsem do toho šel. O tom tady řeč není tak nechápu? A jestli sis všiml, tak za tou větou s Eko je smajlík který se usmívá. Myslel jsem to z legrace, tím bych se ve skutečnosti určitě neřídil. Zkus se trochu uvolnit, působíš napjatě a nevím proč 😉 Omlouvám se jestli jsem tě nadzvednul 🍻

@MJSytic No já s tím nájezdem budu podobně takže asi tak. Spíš ten olej je reakce na to, co se tady dá dočíst v diskuzích jako by ten Total byla největší močůvka která je ještě navíc pančovaná 😆 (legrace abych nedostal sprda jako od Scratche 😃) Asi to tak nebudu řešit a bude. Šlo mi spíš o Puretech jako takový když do Peugeot jedině naftu jak se taky říká. Chtěl jsem ho trošku ochránit, nic dalšího v tom není.

No asi uzavřeme téma olej abych už nikoho nedráždil 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto krásné, to jo. Nová 508 se mi hodně líbí, ale pro mě do toho neexistuje motor. Naftu nerad, a určitě ne s FAPem, chcankama a nevím co ještě no a 1,6 turbo, čas ukáže, třeba to bude fungovat, ale já k tomu abslutně nemám důvěru.

Jinak co se týče těch V6 atd, žijeme ve strašně podivné době. V USA je i do obyčejného transita nebo ducata standard motor velkoobjemová benzinová V6, aspoň 250 koní, některé dodávky mají i V8 6,0 no a tady se do relativně velkých aut rvou motory s objemem sotva do motorky, zato ale nafoukaných turbem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...