Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HanysR 508 SW GT 1.6 PureTech 225


Návštěvník

Recommended Posts

před 2 hodinami, radim.1008 napsal:

WD nemaž ani řetěz u kola. Je to jen řepkový olej ve spreji, který akorát všechno zalepí. ;)

Vůbec nechci spekulovat o "lepivosti" WD40 a jeho lubrikačních vlastnostech, téměř ho nevyužívám. Ale téměř určitě se nejedná o řepkový olej. To by jsi poznal i po čuchu a zvlášť na kovových površích dochází k rychlé oxidaci nenasycených mastných kyselin - olej by žluknul. Pokud je analýza, kterou jsem dohledal správna, tak se jedná o klasický ropný produkt. To lepení podle mě souvisí s několika faktory - WD-40 obsahuje povrchově aktivní látky, aby materiál ulpíval i na vlhkém povrchu. Vzniklá emulze pak může být lepivá. Dále jistá část složení je těkavá, takže po odpaření zůstane těžší, parafínová frakce a ta může být lepivá. No a poslední věc je, že WD-40 se chová jako rozpouštědlo, takže může narušovat plastové povrchy.

obrazek.png.ff43c42a81460362b3a817f61015bc9a.png

 

 

Upraveno uživatelem Braver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem si na 407 dal pěkné kovové čepičky. Zaparkoval jsem auto v Jindřichově Hradci a po návratu čepičky fuč. Od té doby jedině klasické plastové. Mám ještě speciální plastové čepičky, které mají na vršku označení pozice na autě. Ty používám na uskladněná sezónní kola. Při přehazování kol akorát přešroubuji čepičky a nemusím je nijak označovat. Koupil jsem je někdy před dvěma roky v Kauflandu. V balení byly dvě sady.  

Teď jsem koukal do nového letáku Kauflandu a mají ty čepičky v nabídce od 29.3 za 39,90. Kdyby to náhodou někoho zaujalo.

Upraveno uživatelem HonzaZ
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
před 2 hodinami, HanysR napsal:

@Petr 3008  No jo, z Reichu. Pán zas musí mít něco extra 😁

Ty kola jsem kupoval nová z Německa loni na jaře (nová, nepoužitá a obutá do nových pneu), víceméně to byla náhoda. No a protože cena byla neskutečná 👍, chystal jsem se na nějaký výlet a pokoukání po cenách přímo tam. Bohužel se to již nemohlo uskutečnit.

Každopádně by mě to zajímalo a i kolik vychází německý servis. Jeden čas jsem do D jezdil na servis s busem a vycházelo to mnohem líp než u nás a hlavně to i bylo dost kvalitnější. Asi ne, že bych tam jezdil s autem, ale jen tak pro zajímavost a i kdyby člověk musel řešit něco dražšího a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr 3008 Jo jo to jsem slyšel taky s tím Německem ohledně cen za servis atd. Prostě kdo bydlí v pohraničí tak není o čem včetně jídla atd. Kolikrát mi to připadá, že naše republika je taková popelnice no ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, koupím tedy ten momenťák. Ještě taková blbina (díky za tvé nervy 😁) na tom klíči jde ten moment nastavit s jakým odstupňováním? Nemám s tím žádné zkušenosti tak mě to zajímá 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...