Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klima vynechává na volnoběh


Sanil

Recommended Posts

Ahoj,

     včera jsem si všiml, že když jsem déle stál na místě, tak přestala fungovat klima a rozeběhla se, až když jsem protůroval motor nebo když jsem se rozjel, je možné, že je tam nějaká funkce, že když se déle stojí, tak se vypne kvůli třeba emisím či tak? Jinak to je manuální klimatizace na HDi 1.6 66kw.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No klimatizaci jsem dával naplnit (450g) jelikož jsem měl KO chladič a pak se zjistilo že i kompresor, který jsem také vyměnil.. Akorát to bylo chvilku naprosto ok a pak jsem zjistil, že mi vynechává, ale neděje se to stále.. S tou saharou to budu pozorovat.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Pedro11221 napsal:

Neni to náhodou ochrana kompresora proti prehriatiu? Pri nízkych otáckach pracuje s vetším odporon preto sa viac namáha a preto sa aj viac zohrieva.Je to normálne ☺

Není to kvůli přehřátí. Ani žádný senzor na kompresoru nenajdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Pedro11221 napsal:

Jasne že to neni so senzorom.akurát na volnobehu sa zvíši tlak v systéme a tlakový spínač zaznamená nárast preto ho vypne aby sa neprehrial.každopádne tvrdím že je tam málo chladiva než má byť

Když tam budeš mít málo chladiva, tak ti klima nezapne (nesepne elektrospojku kompresoru) a pokud tam je ještě nějaký zbytek nad spínací mez, tak to chladí, ale velmi málo. Jestli roste tlak v systému nad 30bar, tak se klima odstavuje, ale spíš kvůli nafunkčním saharám, přeplněný systým atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...