Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Strešné lyžiny


Romeo2006

Recommended Posts

Ahojte,

chcel by som si kúpiť lyziny, aby som mohol na streche prepravovať bicykel a paddleboard. Kolega mi dá jeho nosič čo má, ale neviem aké lyziny si mám kúpiť. Keďže sú aj za 100€, ale take Thule zas stojí okolo 280€ a našiel som na stránke Peugeot tieto . Nie sú tiež najlacnejšie. Chcem take, že keby som chcel niekedy kúpiť strešný box, tak aby som nemusel zas kupovať aj lyziny. Viete mi nejaké poradiť?

Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevím, co míníš tím "ližiny". Já mám auto s podélníky na střeše, tak jsem jenom dokoupil kit Thule (jenom ty packy na uchycení na podélnících); příčníky Thule má syn, tak si je mohu od něho půjčit. S těmi se to dá bez problémů zkombinovat. Pokud ti kolega, jak píšeš, dá nosič, tak by ti mohl půjčit i příčníky.

https://www.stresninosicepraha.cz/Montazni-kit-Thule-6040-d7288.htm

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupoval minuly rok original v Peugeote mali akciu na letne prislusenstvo, vysli ma na 150e (z 199e) a rovnake su original Thule ktore stoja 250e. Skus sa informovat v servise na webovej stranke maju 20% akciu na letne prislusenstvo. Neviem ako ine ale tie origo sa super lahko instaluju na strechu..

Upraveno uživatelem roborob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romeo2006, zle sa vyjadruješ, strešné lišty buď máš z výroby, tak potrebuješ strešný nosič takýto
https://eshop-peugeot.cz/sk/stresne-nosice/1493-stresne-nosice-peugeot-nova-3008-p84-s-tycemi.html

alebo ich nemáš a potrebuješ nosič tento
https://eshop-peugeot.cz/sk/stresne-nosice/1492-stresne-nosice-peugeot-nova-3008-p84-bez-tyci.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 7. 2020 at 10:19, ozzy56 napsal:

ano, ližiny--lyžiny (nevím, jak je to správně, jsem z toho slova mimo) 

Ližina je „podklad pod břemeno“ (PČP). Ačkoli by se to přímo nabízelo, toto slovo není odvozeno od slova „lyže“, ale od slova „líha“, a proto ho píšeme s měkkým i, tedy ližiny, ližinový, nikoli lyžiny, lyžinový.

  • Základem systému jsou ližiny zabudované v bocích zavazadlového prostoru.

Další obvyklá spojení:

  • ližina (nikoli lyžina)
  • ližiny na auto (nikoli lyžiny na auto)
  • střešní ližiny (nikoli střešní lyžiny)
  • ližiny na kočárek (nikoli lyžiny na kočárek)
  • nájezdové ližiny pro vozíčkáře (nikoli nájezdové lyžiny pro vozíčkáře)

Zdroj: Pravidla českého pravopisu

A k tématu: Pokud máš na autě ližiny stačí koupit příčníky - zde pozor na profil ližin, kolega s C4 Grand Piccaso měl problém sehnat vhodný příčník (má je nízké s trojúhelníkovým profilem), na mou 308SW pasuje kdejaký univerzál (poměrně vysoko s rozumným profilem). Dalším požadavkem může být přítomnost T- drážky - do ní bývají uchyceny některé držáky na kola případně střešní boxy.

U zánovního krásného auta, jako máš Ty, bych šel do origo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono zalezi i co budes na streche vozit. Pri boxe a paddle boarde je to asi jedno. Problem nastava ak tam budes davat 4 bicykle, to potom chces priecniky s presahom - cim sa ti zvacsuje plocha na ukotvenie nosicov na bicykle. Ja osobne som toto riesil na jar ( mam 308 SW) a siel som nakoniec do Thule. Originaly by vysli menej, ale zase by si to vybralo nejaky peniaz na redukciach pre uchytenie Thule nosicov do originalnych priecnickov + moznost montaze do T-drazky je k nezaplateniu ;) U Thule je potom i dosta velka sanca ze s dalsim autom si kupis len patky a tyce ti ostavaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, RichVa napsal:

Ližina je „podklad pod břemeno“ (PČP). Ačkoli by se to přímo nabízelo, toto slovo není odvozeno od slova „lyže“, ale od slova „líha“, a proto ho píšeme s měkkým i, tedy ližiny, ližinový, nikoli lyžiny, lyžinový.

I já děkuji za poučení :super Toto jsem netušil, i když jsem měl v páté třídě ze všech diktátů jedničky a písemnou maturitní práci nejlepší ze čtyř tříd.... :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Guest Petr 3008

@RichVaS odstupem musím i já poděkovat za důkladné vysvětlení. Vždycky jsem se pozastavoval nad tím, že někde se píše "i" a někde "y". Sám jsem si neuměl odůvodnit, co je vlastně správně. Díky, už si to budu pamatovat.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...