Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2 Otázky, FAP a klima, díky. 508GT SW 2014


Atimaster

Recommended Posts

Zdravím, měl bych 2 otázky. 1. Při zvukové signalizaci a popisu chyby, že je málo aditiva a motor nemůže regenerovat, jsem  nechal v servise doplnit nádobku jedním litrem, ale chyba nejde vymazat a stále to hlásí, že je ho málo a nelze regenerovat. Bohužel regenerovat to nejde ani přes dia napřímo, prostě to nepustí. Takže mám dotaz. Je špatné čidlo v nádobce, nebo je na to nějaký jiný fígl. Úplně se mi nechce přímo do peugeotu, protože tam by s tím udělali krátký proces a to, že by nádobku vyměnili a to chci nechat až jako poslední možnost. Aditivum se všelijak promíchávalo v nádobce a vůbec vše.

2 Dotaz. Přestala mi jít klimatizace pravým ofukem a to i v pravo vzadu, proudí jen vzduch z venku. Při přidání teploty reaguje normálně a topí, při zadání nízké teploty opět přestane topit a jde jen venkovní vzduch, ale ne studený z klimy. Mám 4 zónovou klimu a zadní pravý ofuk se chová stejně. Celá levá strana funguje normálně.

 

 Děkuji Vám za rady a tipy. Moje auto 508GT SW motor 2.2 r.v.2014, najeto 180.000km

Upraveno uživatelem Atimaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimu nevím, ale to aditivum se tam doplní a musí se autu říct, že bylo doplněno. Udělal to někdo?

Ono je kolikrát lepší jet za někým do Peugeotu, který tyhle věci řeší 5x do měsíce, než za někým, kdo umí diagnostiku akorát připojit a zapnout :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 508 musíš nastavit jak v jednotce motoru tak v čerpadle aditivace a to jinak než origo diag neuděláš... A jelikož si myslíš že tam je nějaké číslo a evidentně kamarád asi taky tak si raději zajeď to Peugeotu... Je to otázka 15 minut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 28. 7. 2020 at 18:54, ChouLu napsal:

A ta klima typuji na nedostatek chladiva ;)

Byl to nedostatek chladiva. To by mě nenapadlo, že systém odstaví jednu stranu. Bylo tam 178g z 550 co tam má být. Už funguje jak má a rampouchy u nosu jak teď jede, díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

systém neodstaví jednu stranu, jen málo media přenese málo chladu na výparník a samozřejmě chladivo jde cestou nejmenšího odporu, tzn nejkratším vedením do prvního okruhu :) takže do druhého delšího okruhu se nedostane už vůbec nic :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...