Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sekačka na trávu - Benzínová, Elektrická nebo Aku


Goldinka

Recommended Posts

před 7 minutami, P607Olda napsal:

Kabel je otázka šikovnosti - začít na kraji a postupovat dále. Seču tak celý život, i u rodičů a kabel jsem nepřesekl ani jednou.

A na dva rovné cucky po 125 m2 je NUTNÝ pojezd? Žertuješ?

Když to tlačí žena, tak asi jo, taky  nebudeš stále při silách. 🤔 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Milan+ napsal:

Jináč   @Péťa  si bral nějaký Riwoš se startérem, může referovat, luxus jsou gtm, nevím zda tam jsou v nabídce, umí vlhkou, mokrou trávu.

Nevím přesně typ, byla pro máti. Dodnes seká. Překvapuje mě svojí tichostí (nechápu) a pak tím elektrickým startováním. Po zimě ji máti vytáhne ze sklepa, nalije benzín, zmáčkne tlačítko a seká. Jestli @Goldinka chce, zítra se můžu podívat, co je to zač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda uf... Jak začít. 

Doposud jsme měli elektrickou sekačku (a stále máme) na chalupě, elektrickou jsem sháněla asi před dvěma, třemi týdny, protože nám stará 20 leta řekla nashledanou. Nyní se stehujeme z bytu do domečku, kam chceme novou sekačku, neb tam žádná není a trávu je potřeba sekat. 

Pozemek je dělený je tam více překážek. Nechceme za sebou tahat kabel. Se sekačkou nebudu jezdit jen já, ale i manžel a tchán, časem počítám, že i dcera bude chtít minimálně občas vyzkoušet. Nechci prostě tahat kabel, pro mě (nás) má na baráku smysl benzínová sekačka. Myslím si, že na rozdíl od chalupy, tady ten pojezd taky bude mít smysl. vnímám to jako plus I v tom, že sekání pak třeba zabere méně casu/dá "méně" práce. 

Prostě jsme se doma shodli, že tam chceme mít benzinovou sekačku, proto sem se šla tentokrát ptát na konkrétní benzínové sekačky (nechápu, proč na požadavek elektrické sekačky mi jsou nabízeny aku, benzínové a když chci benzinovou, dostanu odpověď že elektrická na takovej pozemek je prima věc). 

Mám ji kde uskladnit, dvougenerační dům s prostornou garáží, nabízí dost místa na zaparkovani nejen sekačky. Nemám možnost si jít zkoušet kolik sekačky vazej. Vycházet můžu z elektrické, kterou máme. Stará měla 27 kg, nová má 15 kg. Ale ani jedna nemá pojezd, nevím jak moc pomáhá a to mi asi taky v nějakém obi nedovolí zkusit... Třeba ten pojezd pomáhá natolik, že váha nebude tak znát. Co já vím. Proto se tu ptám... Protože vím co chci, ale některé věci neznám nebo nemám možnost vyzkoušet. 

AD sečení elektrickou sekačkou. Dvacet let jsme používali elektrickou. Vím moc dobře, co to obnáší, mám s ní nasekano hodně a na větším pozemku než bude tenhle, používat ji umím včetně tahání kabelu, samozřejmě. Ale na baráku, kde se bude sekat tráva častěji kabel prostě řešit nechci. Nepřeje si to ani manžel ani tchán. Proto sháním benzinovou sekačku. I proto jsem to v uvodnim příspěvku zduraznila. Nabídni mi alternativu k těm sekačkam v benzínovém provedení na tak velký pozemek (ta velikost je můj odhad bez skalky, dle katastru je to celkem cca 300m2) a cajk. Ale takhle je to bezpredmetna diskuze, kdy mi nabízíš něco, co nechci.

@Péťa prosím, prosím, mrkni se :) 

@Milan+ to by bylo super! 

@Hafity koukl by ses prosím taky, co to máš? Třeba vyberu nakonec jinou než sem psala v prvním příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tvém případě bych se ohlédl po záběru max.46cm bude lehčí a líp ovladatelná a bohatě stačí já s ní sekal 600m2....

Jen k výběru motoru u sekačky, mám vypozorovano v rodině u cca 7 sekaček, že ohledně tichosti a spotřeby bych kromě motoru Briggs & Stratton už nic jiného nebral no name motory co jsou v rodině žerou cca 2-3 víc než Briggse vyzkoušeno několikrát na stejném sečení...ale to je jen tak na okraj😉 ber to jako jen můj názor....

sebelepsi sekačka je k prsu když má tupý nůž 😉 a podle toho ty trávníky vypadají, já osobně mám 2x nůž a po 2 secesních brousíme...pokud naberu kámen nebo kůru jde dolů kudla hned....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 Dík za tip, máš pravdu, že tak velký záběr bude zbytečný. Hlučnost bych asi neřešila, dokud k tomu nejsou potřeba hluchátka :D 

@ozzy56 s těmi motory B&S a Honda tam jsou dvě sekačky značky Optima, tu ale nikdo nezmiňoval, jestli si vzpomínám, že by s nimi měl zkušenost, takže vycházet můžu jen z recenzí na netu...

https://www.garland.cz/e-obchod/optima-46-spb-hw-travni-sekacka-s-benzinovym-motorem-a-pojezdem-12D-TH5C600
https://www.garland.cz/e-obchod/optima-46-sph-hw-travni-sekacka-s-benzinovym-motorem-a-pojezdem

Na tu Optima 46 SPB HW je na heurece asi 5/5 kladných hodnocení, na tu druhou jedno (zatímco na sekačku č. 2 není recenze žádná)... Tak nevim, podle nich se mi zdá, že ta SPB HW by byla dobrou volbou @Milan+ (prosím, šlo by zjistit i na tyhle dvě?)
oproti sekačce č. 2 mají výhoz bokem (netuším, jestli bychom využili) a ten deflektor. Cenově jsou plus mínus podobné se sekačkou č. 1 a 2. Ještě počkám až co kluci písnou, co mají konkrétně. Pak se snad už nějak rozhodnu a podám návrh domácí radě :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem já řešil sekačku (asi by to zde šlo i najít), tak mi @Kurt poradil, že jedině Husqarna a motor Honda. Poslechl jsem ho a každý týden při sečení si na něj vzpomněl :D V dobrém! Teď už sečou synátoři a taky jim snad vyhovuje (ale oni žádnou jinou nezažili).

A nevěř, že menší šíře záběru stačí ;) Víc se nachodíš, déle sekáš a má menší koš. Za mě raději širší. Poznám to právě u máti, kde má sice pozemek podstatně měnší, ale i tak mě ta užší pěkně štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Goldinka

mám Husqarnu s Briggs/Straton asi 10 let a nedám na ni dopustit (prostě potáhnu šňůru a sekám)

mám bubnovku s Hondou asi 10 let--je určitě tišší než ten Briggs, taky potáhnu a sekám

měním olej, filtr vzduchu a jednou svíčku, jinak NIC :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Péťa napsal:

a má menší koš

Plný menší koš zase méně váží.... Kouknul jsem se a mám Riwall RPM4625, kde je koš 60 litrů.... Když je plný čerstvé trávy, tak už něco váží.... Nezapomeňme, že s tím košem bude manipulovat žena.... Tenhle Riwall se už neprodává.... Co bych bral, tak větší kola.... No a el. startér je asi super.... Kamarád pořídil takovou, protože má subtilní ženušku, která ale chce sekat.... Já nemám subtilní manželku, ale dělá jí problém ten "trh" s lankem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goldinko my mame tuhle. Mohu na rovinu rict ze BaS jsou fajn, stejne tak Honda, ale jsou vcelku predrazene na to, co potrebujes........ Nemohu si vubec stezova a vis co s ni sekam....

https://www.garland.cz/e-obchod/gtm-500-sp1-sc-h-travni-sekacka-s-benzinovym-motorem-a-pojezdem

IMG_20200703_142429.thumb.jpg.e6d8181b06960405c50b1a6e9de89447.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...