Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Scratchova 407 coupe 2,2 16V


Scratch

Recommended Posts

V 25. 2. 2021 at 11:51, Scratch napsal:

nebudu s tim jezdit dal, vozim v tom deti a druha podobna rana by mohla mit daleko horsi nasledky. z pojistovny vymlatim, co pujde

Jirko toho bych se fakt nebál. V podstatě to poškození co máš, je pro mě denní rutina a 70% takovýchto poškození se normálně opravuje. U Tebe je nevýhoda že coupé má nechutně drahý díly. A trošku se divím jestli by auto fakt muselo nutně na velkou stolici. Samo sem to neviděl, ale podle poškození které Vena psal by to mohlo stačit jen natáhnout na dozeru. I tak pokud bude obecka třba 70-80 tak seženeš starší nárazník, světlo a spoiler, a zbyde ti na tahání a výměnu čela třeba 40-50 tisíc, a za tohle to na dozeru vytáhneš a ještě zbyde, takže bych to zas tak hrozně neviděl ;) 

Jinak jsou tu servisy kteří dokážou opravovat nedobržděný jedničkový ofce v hodnotě třeba 40 tisíc, kde to ale není jen čelo a podlaha na opravu, ale kde jsou zlomený obě bočnice a zlomený střešní sloupky a stejně se jim to vyplatí dělat ;) 

Tak spíš jen popřemýšlej, zda to není škoda se toho zbavovat ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gronholmm jedna vec je jak se to opravuje, a ta druha... chces v tom pak sedet a mit v tom decka? Kdyz vis, ze deformacni zony jsou nevratne poskozeny a kazdej dalsi naraz znamena, ze neubdou fungovat, popr. budou fungovat spatne?Co kdyz to priste nebude naraz v 20km/h, ale v 50? A ty jednou hnuty nosniky se proste uz jen uhnou bokem a nepodrzi to jak maji? Risknes to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sitler
To jsem čekal. Tak jinak: to auto nový stálo přes milion. Situace nabourali mu to stejně, auto starý 2 měsíce. Oprava v Peugeotu bude třeba za 100, ale jde to opravit. Taky by jsi trval že do toho nesedneš? Jinak rovnání podlahy je technologický postup a výrobce s ním nemá problém :myslim:ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, sitler napsal:

@gronholmm jedna vec je jak se to opravuje, a ta druha... chces v tom pak sedet a mit v tom decka? Kdyz vis, ze deformacni zony jsou nevratne poskozeny a kazdej dalsi naraz znamena, ze neubdou fungovat, popr. budou fungovat spatne?Co kdyz to priste nebude naraz v 20km/h, ale v 50? A ty jednou hnuty nosniky se proste uz jen uhnou bokem a nepodrzi to jak maji? Risknes to?

Hele, úplně na férovku je to sice auto, co bylo opečovávaný a asi v o dost lepším stavu než podobná auta stejného stáří, ale furt je to starý auto u kterýho právě dík tomu stáří asi mnohé prvky ochrany posádky nebudou v případě nehody fungovat na 100%. Taky mám 15ti letý auto a rodinu v ňom běžně vozím, páč prostě koupě novýho je u mě nereálná a vlastně i nesmyslná (a to i kdybych ten milion na účtě měl). 

Zda opravit či ne je čistě na rozhodnutí majitele, já bych na jeho místě auto s klidným srdcem nechal opravit (snad se pojišťovna pochlapi tak, že oprava bude dávat smysl) a dál v ňom jezdil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl že to má ještě jednu rovinu. To auto aby ho @Scratch dostal do této formy kromě pořízení stálo nějakou korunu a hlavně dost úsilí. Do budoucna by tam byli ještě nějaké investice víc než nutné proto je rozumím tomu že se kloní k té myšlence vyrazit z pojišťovny co půjde a to auto poslat dál. Protože jestli cpát nějaký prachy do opravy a vědět že ještě bude potřeba do něj stejně nacpat dost peněz to mi přijde ekonomičtější pokud za to pojišťovna vysolí tak ty prachy co by se do toho cpaly navíc přidat k tomu co dostane a pořídit něco jiného.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. 

Co se týče té totálky jak píše otázku Medvěd. Tohle je totálka ekonomická, tzn případná oprava dle pojišťovny převyšuje cenu auta. Pokud totálku uznáš, vyplatí ti tu jejich maximální cenu a ty dáš auto buď zlikvidovat, nebo si jej opravíš. Pokud si jej opravíš, normálně jezdíš dále, auto je normálně pojištěné a i kdyby tě znova někdo naboural tak se to řeší jako klasická škoda. Auto má pak jen nižší hodnotu že bylo bourané, ale nemá žádný záznam že je to totálka a podobně. Pokud je při takové škodě poškozena náprava, nebo bouchnul pytlík a šetří to policie, můžou ti vzít malý TP a vrátí ti ho až když uděláš novou STK a tam potvrdí že je to opravené dobře.

 

Jinak pokud by pojišťovna řekla že je to totálka a určí malou cenu, stačí tam napsat dopis, že nesouhlasíš, a požadovat vyšší cenu. To se musí něčím podložit - například průzkum trhu, kdy třeba podle tipcars půjde jasně vidět, že za danou cenu se kupují auta mnohem starší, s dvojnásobným nájezdem a podobně. Když to tak opravdu je a pojišťovna to uzná - většinou s tím nemají až takový problém, jenom to samozřejmě zkouší snížit tu cenu, tak pak buďto dostaneš za totálku více peněz nebo máš větší rozpočet na opravu :)   V případě dotazů napište SZ koho to zajímá a´t tu nedělám bordel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no první fáze je, neopravovat. Ovšem aktuálně se nedá najít nic kloudného, asi dneska odpo založím nové vlákno kde budu rád, když mi pomůžete něco slušnýho najít. Už jsem prolezl kde co šlo a spoustu aut zavrhl díky špatné konstrukci motorů typu TFSI, FSI, TSI, což mi eliminovalo 70% trhu s benzínovými ojetinami, zbývá mi MB B možná C, BMW c320, Mazda 3, Ford Focus, Honda Accord 2,4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak coupe svůj příběh u mne uzavřelo a odjelo do Kocbeří. I s laďákem, i s pneu, s Hugem jsme se korektně domluvili. Dokonce jsem mu musel poslat zapomenutý VTP (to mě fakt nedošlo :D ), je mi auta líto, ale pojišťovna se toho celkem nebála, tak jsem si řekl, že je čas posunout se o generačně novější auto, byť za cenu ústupků designu, výkonu, a prostě všeho. Ale myslím, že mám zdatného nástupce, byť to není takový kočár jako bylo coupe 😪😪😪😪😪, více v novém vlákně v sekci ostatní káry. Zasvěcení ví, a pro vás, kdo jste toto vlákno sledovali, za to díky, mám malou nápovědu, je to Zoom Zoom :D 

PS: mám tu v garáži sundaný origo zadní díl výfuku, kdyby někdo sháněl, třeba na horší časy. Na ceně se dohodneme, jinak půjde na Sbazar a Marketplace.

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...