Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kovové pískání


ceskolipak

Recommended Posts

Dobrej ve spolek.

Jdu si pro radu než začnu řešit víc hlouběji.

Viz video. Již 14 dní zaznamenávám pískání ze přední části vozu. Čím víc jezdím tím se to pískání stává silnějším. Pískání nezačne hned, ale tak cca po 10km jízdy kdy vůz stojí. Píská to když jedu rovně a doleva, ale do prava přestane, i při brždění ustane.

Vyměnil jsem brzdové destičky, očistil třmen, zkontroloval jestli se kotouč nedotýká třmenu nebo tam není někde nějaký kamínek, nikde nic, vše se zdá tak jak má být.... 

Proto se chci zeptat ... Může to být ložisko na kole? Zaráží mě ale, že nehučí, tak jak to z nám z dřívějška když odcházelo ložisko na autech co jsem měl ....

Předem všem děkuji za odpovědi a pomoc ....

https://youtu.be/TmsL7toxFOw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ložisko hučelo, nepískalo. A při brždění to nepřestávalo. Ale nevím. Že by při sešlápnutí brzdy se ložisko "pohnulo" tak, že by to přestalo, je to možné. Mě ložisko přestalo vždycky hučet, když jsem přijel do servisu (tedy občas to udělalo i jindy, ale na servis se železnou pravidelností). Jezdil jsem tam s tím 6 týdnů. Servisák to nechtěl rozebrat, dokud to neuslyší. Nakonec se zadařilo :D.Ale "zvuk" ložiska jsem měl rozhodně jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že to přece jenom budou brzdy. Ono se někdy po zahřátí špatně vrací prasátko a pak to píská. Pokud to vždy přestane po sešlápnutí brzdy, tak bych to viděl na ten pístek. Takže prvně očistit a promazat pístek, stačí si ho vyšlápnout a podívat se jestli na něm není koroze a špína, pakliže tam něco je, tak očistit. Stačí jemná pasta a kus hadru, určitě ne smirek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Pacho69 napsal:

Mě ložisko hučelo, nepískalo. A při brždění to nepřestávalo. Ale nevím. Že by při sešlápnutí brzdy se ložisko "pohnulo" tak, že by to přestalo, je to možné. Mě ložisko přestalo vždycky hučet, když jsem přijel do servisu (tedy občas to udělalo i jindy, ale na servis se železnou pravidelností). Jezdil jsem tam s tím 6 týdnů. Servisák to nechtěl rozebrat, dokud to neuslyší. Nakonec se zadařilo :D.Ale "zvuk" ložiska jsem měl rozhodně jiný.

No právě, ať jsem měl škodovku nebo Audi vůz, vždy to mělo stejný průběh ... Nejdříve hučelo jen do jedné strany při zatáčení a potom to hučelo i při přímé jízdě .... Tohle je stejné pískání jako když pískají brzdy, jen to píská v průběhu jízdy ... Občas to reaguje i na větší nerovnosti ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ozzy56 napsal:

já teda neslyším nic, ale může to být ložisko--usuzuju podle toho, že začne pískat až po nějaké době, stává se to když z ložiska vyteče mazací tuk, není disk zevnitř mastný ?

Při výměně destiček jsem zároveň přezouval i na letní kola a disky byly suché z vnitřní strany ... Ale vyměněné destičky byly poloviční od nových, tak si myslím že asi zbytečné je měnit, ale když už sem je měl koupené ... Já si právě myslel že jsou už tak sjeté že tam zůstal jen ten kov z destičky a proto to píská ... ale nebylo tomu tak .... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Sale napsal:

Řekl bych, že to přece jenom budou brzdy. Ono se někdy po zahřátí špatně vrací prasátko a pak to píská. Pokud to vždy přestane po sešlápnutí brzdy, tak bych to viděl na ten pístek. Takže prvně očistit a promazat pístek, stačí si ho vyšlápnout a podívat se jestli na něm není koroze a špína, pakliže tam něco je, tak očistit. Stačí jemná pasta a kus hadru, určitě ne smirek. 

No, zkusím ještě vaší variantu, ložisko bych nechal jako poslední možnost, ale řešit to musím, od příštího týdne vozím já spolupracovníky do práce a poslouchat 50km tam 50km pískání se mi moc nechce .... 🙂 

Ale při výměně destiček šli písky na obou stranách krásně zatlačit tak nevím .... ale zkusím, si je trošku aby povylezli a očistit, ale bude mi tam překážet prachovka ....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Driver napsal:

Ložisko může hučet i pískat :) Naposledy jsme měnili podobně pískající ložisko na firemním Transitu. Nejvíce pískalo v určitém rozsahu rychlosti a potom se to zesílilo i při zatáčení na jednu stranu.

No, mě to silněji píská tak do 70-80km/h jak jedu víc jak 100km/h tak píská pořád ale slaběji .... snad nemáte pravdu, sice vím jak se vymění ložisko, měnil jsem už ale na jednodušším autě ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...