Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nájezdová brzda vleku


Vena garážmistr

Recommended Posts

Pánové kdo taháte bržděný přívěsy potřeboval bych poradit. Teď jsem přitáhnul přívěs na lodě který má mimo jiné trochu problém s nájezdovou brzdou. Osobně jsem se s tím ještě nesetkal vlek po mírné kolizi s příkopem a proražením pravé pneu se zabrzdil a nešel odbrzdit. Aby jsem ho stáhnul ze silnice na dílnu tak jsem povolil na táhle matici a od táhla rozpojil lana od kol. Takže kola samotná jsem odbrzdil. Ale nevím jestli není nějaká pojistka ještě v tom kuse co je u čuby. Protože co vím tak to by se mělo suvně pohybovat a tím jak na to vlek najíždí tak přes ten mechanismus brzdit ten mechanismus se volně pohybuje ale ten suvný pohyb tam nikde není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle všeho to má tu couvací automatiku teď jsem s tím zkoušel na dvoře rajbovat a couvnout s tím jde ale dopředu jsou kola pořád zabržděný. A vlek od pohledu není tak starý. Ale uvidím co s tím zítra vymyslím ten vlek si půjčila dcera od mojí účetní aby mohli vyrazit na dovolenou s lodí ale ten její kořen je tak trochu kopyto a neodhadnul jak si má do té zatáčky nadjet.  Takže dovču jeli bez lodě a teď to potřebují dát nějak do provozuschopného stavu aby to mohli vrátit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to mívá ruční brzdu. Ta co jsem viděl tahá přímo za lana. Můžou bajt lana otřepený a nevraceji se. 
Nebo jestli to do toho pangejtu nespadlo a nesedlo na podvozek a není něco ohnutýho.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohnutýho tam nic není. Ten mechanismus od páky parkovací brzdy je pohyblivý. Zítra musím zkusit celou tu čubu jestli se hejbe nebo ne. Ale hledal jsem i jinde na netu a u karavanistů jsem objevil že by to mohlo zadřený. Asi bych se tomu ani moc nedivil protože se tam očividně šprajcuje vazelína. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vlečňák před chvilkou odjel na jednom kole je " zamrzlej " lanovod a ta čuba je asi zadřená ale zákazník řekl že to s jejich problémem nesouvisí takže to mám udělat tak aby to bylo schopný odjet a víc řešit nemám. Tak jsem přezul ty kola vrátil jsem zpátky povolené lanovody a opravil jsem elektriku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...