Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servisní interval Rifter


Kpetr

Recommended Posts

Ahoj, chci se zeptat na názor - mám auto něco přes půlrok, najeto něco přes 5000km a svítí mi na displayi hláška že v 6000km bych měl jít na servis. Volal jsem na servis a řekli mi že standardní je po roce nebo ve 30000km. Tak se chci zeptat jakou máte zkušenost vy, jestli mu to mám dopřát či ne... Ono platit 5000,- Kč za pravidelnou prohlídku po 5000km je trochu dost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal bych si vyměnit olej v motoru (já ho vyměnil sám) a jezdil dále, na garančku jezdím po 10 tisících (nebo roce)

podle mě jsi musel jezdit jen krátké trasy, když tě auto posílá na garanční prohlídku tak brzy :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mame sice Berlingo, ale meli jsme tu samou hlasku. Motor 1.5 BlueHDI 96KW. Kdyz jsem volal do servisu, tak rekli, ze je to nejspis chybova hlaska a ze chybu vyresetujou. Nakonec vymenili olej a nahrali aktualni software. Vse na naklady automobilky. Puvodni rocni prohlidka ale zustava, takze dalsi vymena oleje bude za 2 mesice. Ted mame najeto 6400km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.5 BlueHDI po 5tis. ta samá hláška.....řešil jsem to v servisu a prý se s tím nedá nic dělat že je to chyba softwaru těchto motorů a že o tom ví i frantici. Čeká se na aktualizaci softwaru a do té doby nic....pokud prý mě tam bude vadit servisní klíček na displeji tak si to mám vynulovat a jinak dojet podle předepsaného intervalu. Děje se to u vše modelů a vozidel z koncernu s tímto motorem. Jo jinak auto prý nemá z výroby nastaven proměnlivý interval výměny oleje tudíž by to nemělo zohledňovat krátké/dlouhé jízdy jak se tady stále probírá.  🤔

Upraveno uživatelem petrkaspi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj.... mám dotaz. Když se úplně blbě rozvíjí ten servisní interval jak se to dá vynulovat ať tam nesvítí stěn blbý servisní klíček když mě v servisu řekli že mám přijet až po roce ? Docela mě to tam znervózňuje......jediné co mě v servisu řekli že ať si to vynulují pokud mě to vadí !! Díky Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, petrkaspi napsal:

Ahoj.... mám dotaz. Když se úplně blbě rozvíjí ten servisní interval jak se to dá vynulovat ať tam nesvítí stěn blbý servisní klíček když mě v servisu řekli že mám přijet až po roce ? Docela mě to tam znervózňuje......jediné co mě v servisu řekli že ať si to vynulují pokud mě to vadí !! Díky Petr

stlačíš tlačítko pod tachometrem a pak zapneš klíč ve spínačce--číslo na displeji půjde postupně dolů k nule, pak tlačítko pustíš a je hotovo, klíč přestane svítit

osobně bych na garančku jel, je lepší, když je olej u nového motoru vyměněný dříve než určuje výrobce :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky už jsem na to přišel....musí se podržet zároveň tlačítko nulování denních km a tlačítko diagnostiky a pak zapnout zapalování.....já to řešit to chtěl, ale jak koukám tak každý servis k tomu stejnému problemu zaujímá jiný postup. Mě striktně bylo řečeno 30tis. nebo rok......tak to už nechápu nic. Buď to je na to nějaký předepsaný postup od výrobce nebo si tady každý servis dělá co chce aby náhodou nemusel přiznat závadu a zaplatit to ze svého !!! Hlava mě to nebere....díky všem za rady Petr 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
  • O 2 měsíce později...

U všech aut na tohle jejich povídání o tom, že si auto SAMO hlídá, z vysoka kašlu - jediný, kde mi to neprošlo byl Sup na operák, páč tam bych si takovou výměnu oleje musel zaplatit sám (OL = servis přesně podle rozpisu a ani pohyb rukou navíc). U OL mi to ale bylo jedno, páč těch 80 000 km to auto dá vždycky a po vrácení ŠKOFINu mi jeho další osud byl volnej - u aut, která hodlám provozovat dýl než je záruka měním olej v rozmezí 10 - 15 000 km a nemám důvod tyhle zvyklosti měnit.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Nevím jak u Riftra, ale u 3008 je vydán servisní postup, takže přehrání softu a výměna oleje zdarma. Po přehrání už počítá km na servis bez problémů a nic nezkracuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po první výměně oleje už Rifter počítá nebo spíš odečítá km tak jak má......je zajímavé že máme stejná auta a každému k tomuto problemu říká servis něco jiného. Mě bylo řečeno že auto nemá proměnný interval výměny oleje 🤔. Jinak souhlasím max. 15tis. nebo rok a vyměnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...