Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 1.6 hdi sw


NickName14

Recommended Posts

 

Dobrý den, prosím o radu.

Dnes se mi stalo to že po ujetých 5km se za autem tvořili mraky kouře (z výfuku)  řidiči za mnou s toho museli mít úplnou radost...

Hned jak to bylo možné jsem to odtavil a otevřel kapotu, taky to trochu čoudilo okolo motoru, no nejhorší bylo to co  se i na neutrál valilo z výfuku...

Kouř byl hustý, šedomodrý, čpěl jak svině...

Zkontroloval jsem stav oleje i když mě na palubce nic neupozornilo že by jsem měl nějaký problém...

Až po té co jsem to chcípl a nechal to schládnout i když teplota motoru byla na 70°C, tak po zpětném nastartování mi to nahlásilo chybu ,, Autentication Fail,,.

Nevíte někdo co by to mohlo být?

Něco jsem o tom četl aby jsem měl aspoň trochu přehled o tom co by to tak mohlo být...

Dočetl jsem se že závady lze diagnostikovat i podle barvy dýmů a jejich stupňovaní...

Jinak motor na trojce při rozjíždění 70km/h neměl snahu přecházet na vyšší otáčky...

 

Modrý kouř

Namodralý kouř z výfuku už značí o něco větší problém, neboť znamená jediné – olej. Právě olej ve směsi paliva a vzduchu generuje větší či menší oblaka modrého dýmu, pochopitelně dle toho, kolik oleje je spalováno. Doprovodným jevem je i charakteristický zápach, o kterém budou dobře vědět řidiči za vámi.

Problém modrého kouře tkví v tom, že se s nejvyšší pravděpodobností jedná o vadnou nebo silně opotřebenou mechaniku motoru. Olej se do spalovacích prostor dostává buď skrze netěsnící pístní kroužky, případně vrchem skrze těsnění ventilů.

Mohli by jste mi poradit? 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...