Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Elektrická sekačka na trávu


Goldinka

Recommended Posts

Čauky, odborníci :) 

dáte tip na nějakou rozumnou elektrickou sekačku? Poslední dvě návštěvy chalupy sečeme kosou a není to úplně to, co by nás bavilo :D (sekačce se rozbily nýty co drží list, hamplik to tam sice přivrtal, aby se to neprotáčelo, ale sekacka prostě vydává zvuky a seče špatně). Vzhledem k tomu, že sekajdě je 20 let, byla jednou utopená (když barák vyplavila strouha), tak chcem kouknout po nové. Měli jsme AL-KO Classic 51 cm, tak něco tomu podobné.

Vím, že list stojí kolem 500,- , ale my bychom potřebovali asi spíš celej ten vnitřek nejspíš s motorem, nevim. Zkrátka řekla bych, že se nám vyplatí spíš koupit novou. Upřímně vůbec nevim podle čeho hledat, které sekačky sou kvalitní, které ne. Cena.. no, kolem 2-3k, je to na chatu a seká se tím jednou max dvakrát za měsíc, takže nic drahýho, ale aby to pár let vydrželo.. :) 

Moc díky za tipy :) 

Upraveno uživatelem Goldinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych radši uvažoval o benzínové sekačce. Pojezd, nebo ne, šířka záběru...to záleží na place, který bude sekán.

Klidně bych doporučil Hecht...sám mám sekačku bez pojezdu, 13 let a stále šlape v pohodě. Jen jsem po 9 letech musel koupit za tři stovky mechanismus startování.

Jinač jen měním olej (zbytky z auta) a liju benzín.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojezd netřeba, máme rovinatý pozemek, šířka záběru může být jak ta co jsme měli (jestli teda 51 cm značí šířku záběru), menší asi spíš ne. Velikost pozemku je necelých 400m2. Jo a vlastně ještě aby měla nějakej větší koš.

Já právě v benzínové sekačce vidim jediný plus jen v tom, že se netahá kabel... Nechci další krám v podobě kanystru benzínu a oleje :D zbytky oleje z auta nevedeme (moje auto olej papá, druhé auto tam se mění v servisu, takže tenhle "bonus" bychom neměli). Nebo, jaká je výhoda benzínové oproti elektrické? 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, koupil jsem před měsícem v Lidlu el. sekačku na 220 V za 2600 Kč a seče super, bo má silný motor -1800W-, mám ji jen na sekání kolem domu, ostatní traktorem :)

šířku sekání už nevím, asi 46, možná 51cm, fakt nevím, ale koš napere trávou, že se nedá unést

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Goldinkakaždá sekačka má své pro a proti. Benzínovka je náročnější na servis, to jo (olej - ten stojí pár kaček, benzín, svíčka, čištění filtru...) ale mně osobně to za to stojí, jelikož vím, že kabel by v mém případě neměl dlouhou životnost :D

Sekám 430m2 s benzínovkou bez pojezdu a spokojenost.

Případně AKU sekačku...ale tam bych se asi bál životnosti samotného akumulátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, o pojezdu by se dalo polemizovat, zaleží jak to máte velký, ten pozemek na sečení, ono strkat to po měkkém podkladu taky není uplně žůžo. Jestli to máte ale nějaký malý tak bych uvažoval o akumulátorovém stroji, dnes už je to celkem slušný a jak už tu bylo psáno Milan ti cenu udělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, přistihnul jsem se, že při sekání benzínovkou (Riwall 46cm s pojezdem na caca 800čtvercometrů), začínám pomalu přemýšlet o AKU.... Ta benzínovka vydrží šacuju ještě tak 2-3 sezóny, to už budou "bezkabelky" zas vo fous dál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já bych se u té Aku bála, že baterka odejde, neseženu ji novou a budu zase shánět sekačku. Nebo seženu novou ale bude stát jako nová sekačka. V tomhle mi přijde je ta elektrická tak nějak jistota...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mam aku nařadí třetím rokem, baterka nikam neodchází, navic Riwall dava slušnou zaruku, a myslim že k sehnání bude i za pár let. Ono vzhledem k ceně ty sekačky i kdyby vydržela jen pulku toho co benzinová, ta stojí 2x tolik a je s ní i 2x tolik starostí

Je teda fakt že pišou u ty velký co jsem daval odkaz tak s tou moji 4Ah baterkou dá 25 minut, pak hodina nabijení, to bych asi už vzal 6Ah baterku na 35min.

 

Jinak elektrická sekačka je jistota, pokud ten pojezd nepotřebuješ, nevadí tahání kabelu tak asi jo, ovšem nevim jak to bere vyšší trávu. Všechyn mi přijdou takový jak na anglickej trávník co se seká každý tyden o dva cm

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapyy, mám i Husqarnu s BriggsStraton 10 let, když nechcu traktorem, tak sekám s ní, za celou dobu jedna svíčka a jeden filtr, ještě jsem neseřizoval napnutí řemenu pojezdu 😮😯, takže servis opravdu za hubičku, olej mi zbyde z auta, jak píše -vagi-, spotřeba benzínu je taková, že vždycky ohlížím kde je díra v nádrži, protože za sezonu udělám 50 motohodin a za pár litrů  benzínu, můžu ji naklonit na svahu pomalu jak chcu, motor furt jede, model S 52R, výkon 6.5 koně, škoda že se už nevyrábí

ale až dojede, chcu taky vyzkoušet sekačku na baterii :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S elektrickou sekačkou máme pozemek za cca hodinu posekany - pokud není příliš vysoká tráva. Pokud je vyšší je to tak na dvě až dvě a půl hodiny. S Aku by to bylo na bůhví jak dlouho... Myslím, že Aku sekačku vyskrtnu a ani nad ní nebudeme uvažovat (to když už tak spíš ten benzín). Když je tráva po pás, tak kosa. Jako ta sekačka AL-KO je na chatě 20 let, přežila povodeň, a až teď se prostě odporoucela. Nemá pojezd, je s kabelem, plastová má snad jen kola, kryt motoru a to co drželo list. Naše představa je něco podobného (stejnou už nesezeneme)... Co nám na té chatě dalších 20 let vydrží. Bohužel netuším jak s cenou. Kvůli koupi nemovitosti do toho teď příliš vrazit taky nemůžeme tak bychom rádi nějakou rozumnou alternativu. Za dva roky shánět novou sekačku tak nějak nechci :D 

Na další uváděné sekajdy ještě mrknu, ať máme nějakou další představu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem sháněl sekačku na tchýninu zahradu, kamarád, co měl firmu na údržbu zeleně, doporučil STIGU. Koupili jsme a fungovala bez problémů (jen tchýně zemřela asi po dvou letech a my pak barák prodali včetně sekačky, tak nevím, zda by fungovala 20 let jako ta Vaše současná - ale věřím tomu, že jo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goldinko, tady jde o to, jak máte zahradu členěnou, jestli jde jen o rovný trávník či nějaké terénní vlny.

Na rovnou, nebo jakž-takž rovnou plochu bez překážek (hlavně stromy) bych se nebál doporučit el. kabelovou sekačku. AKU sekačky jako dobrý, ale je tady otázka výdrže baterie a její životnost (v sekačkách ale nemám zkušenosti, sám bych to nekoupil).

Na členitou zahradu, případně s výškovými rozdíly určitě benzín s pojezdem.

Na dočištění kolem překážek strunovku či křoviňák se strunou.

Sám mám dobré zkušenosti s Hechtem a Makitou, ale sekačky máme jen benzínové, zahrada cca 1600m2 takže traktor + benzínovka s pojezdem + el. křoviňák a strunovka. Za 5-6 hodinek mám hotovo 🙄

Co se týče benzínových sekaček, motory jsou 4takt takže olej je jen klasický motorový a mění se či doplňuje až po letech. Svíčky také vydrží, zas takový spotřebák to není. Elektrická sekačka je fajn na rovné plochy - je lehká, odpadá "tankování", je relativně tichá a záběr 45-51 naprosto stačí. Po zkušenostech mohu doporučit velká kola u sekačky, třeba jako má Hecht 1846.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...