Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna manuální za automatickou převodovku


jede

Recommended Posts

Minulý týden jsem koupil 206cc 1,6 16V r.v. 2005 - cabrio. Řazení bylo při koupi OK. Za pár dní jsem zjistil, že řazení jde stále tíž a tíž.

Pak jsem objevil, že kobereček se sesouvá pod pedál spojky. Mno myslel si - aha příčina. Ale dnes bych řekl, že řadící páka nějak drhne ve vydličkách převodovky - jde to jen se silou. A tak si říkám, co kdybych vyměnil převodovku a nechal tam rovnou namontovat automatickou (kvůli partnerce)? Jde to vůbec?

Jak to mají frantíci zmáklý? Automatickou jsem zažil u smarta - mno pohoda - a ta u VOLVA je taky bezproblémová. Jaké jsou zde zkušenosti? A vůbec, co může být příčinou toho silového řazení?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

automat je asi problém, bude tam dost dílů jiných, nejen převodovka, ale i elektrika atd. :myslim, ale 206 automat měla, takže by to mělo jít, otázkou je, zda  to má smysl

jinak odpoj od převodovky táhla a hned poznáš, kde to jde ztuha (šaltpáka nebo převodovka), v nejhorším je těch převodovek na vrakáčích atd. dost

u špatného řazení to může být i spojkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím díky .... zíttra juknu na ty táhla.., Automatickou převodovku tedy jasně zamítám.

Sice jsem udělal video (moc velké) pohybu konce táhla spojky, ale ty dva centimetry pohybu jsou asi OK

 

Upraveno uživatelem jede
nemá cenu zakládat nové téma.....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 1.6 jsem už dělal nezpočet převodovek :( odchází na tom docela dost. 

Předělat na automat to lze, ale není to zrovna uplná sranda.. ideální je vedle vrak s automatem a stejným motorem...

Ale ten 4 stupeň je spíše za trest, než na pohodovou jízdu.. nehledě na to, než bych ho tam dal, tak je vhodné ho zrepasovat.. a to jsi dalších +15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...