Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Všeobecné rady ohledně cestování do zahraničí


Recommended Posts

Auto z půjčovny může být překvapivě levné. Je třeba si domluvit jízdu do zahraničí.

http://www.subaru-sumperk.cz/auto-pujcovna.html

Anebo pak jiná možnost s nespolehlivým autem - vědět o někom, kdo jede souběžně a může pomoci  "zachraňovat".

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vím ale platí to i v Rakousku a Slovinsku?

Pokud mám řidičské oprávnění jen na osobní auto (skupina B, pozn. red), mohu tahat jakýkoliv vozík do celkové hmotnosti 750 kilo. Pokud je souprava do 3,5 tuny a pohotovostní hmotnost vozu větší než maximální přípustná vozíků, tak stále ještě můžete s Bčkem, ale platí to jen na území ČR. V zahraničí na to už potřebujete skupinu řidičáku BE," vypočítává Horázný s tím, že od 19. ledna 2013 to zas bude s řidičáky na vozíky trochu jinak. Rozšíření řidičáku z B na BE stojí kolem šesti tisíc korun.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/autoskola-jizdy-s-privesnym-vozikem.A120807_153001_automoto_fdv

 Ale je to z roku 2012

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš tej firmě odkud si chceš půjčit přívěs jestli by ti poslali od naskenovaný techničák  s váhama a podle toho se to rozlouskne nejlíp. Ale říkal jsi že to má být malá Adria ta si myslím bude tak do 500 kg. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není mi jasné, zda je levnější (a pohodlnější) jet s přívěsem, anebo bydlet v pokoji (prostor srovnatelný s přívěsem). Anebo apartmán.

Prosím, kdo jste to zvažovali, podejte informace - kolik stojí přívěs, kolik stojí pokoj.

Pozn. já bych do vyhřátého přívěsu nejel, ani bych ho netahal, ale zde bych poprosil někoho o ověřený kontakt na příjemné a cenově vyhovující ubytování. Pak bych tam přímo zavolal a domluvil se.

Co se týká dopravy - v podstatě mám raději auto z půjčovny, než svoje. Takže ještě jednou upozorňuji na možnost půjčení, např. Superb I, nebo Octavia, raději, než vlastní se závadami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nechápu, proč ryješ. Tady se řeší, že Vlado81 chce jet 807-kou před rozpadem a ještě táhnout přívěs (přečti si předchozí stránku). Pokud bys mohl odpovědět na moji otázku, tak odpověz. Takže se drž tematu, které se tady naposled rozebírá.

Máš nějaké informace, kolik stojí půjčení přívěsu a kolik stojí aparmán v Chorvatsku? Mě by to fakt zajímalo, nevím to.

A pokud jsi někdy jezdil např. po Neapoli, tak určitě budu mít raději auto z půjčovny, malé a s nenápadnou italskou značkou a s plným pojištěním, než svoje.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, P607Olda napsal:

Moc nechápu, proč ryješ. Tady se řeší, že Vlado81 chce jet 807-kou před rozpadem a ještě táhnout přívěs (přečti si předchozí stránku). Pokud bys mohl odpovědět na moji otázku, tak odpověz. Takže se drž tematu, které se tady naposled rozebírá.

Máš nějaké informace, kolik stojí půjčení přívěsu a kolik stojí aparmán v Chorvatsku? Mě by to fakt zajímalo, nevím to.

A pokud jsi někdy jezdil např. po Neapoli, tak určitě budu mít raději auto z půjčovny, malé a s nenápadnou italskou značkou, než svoje.

Do nikoho jsem neryl. Ptal jsem se úplně vážně a reagoval jsem na tuto větu 

"Co se týká dopravy - v podstatě mám raději auto z půjčovny, než svoje."

Jinak vím o čem se tu píše.  Sleduji to tady.

Tak jak Ty máš své oblíbené cestování, tak jsou i lidi, kteří prostě rádi jezdí karavanem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Davidak79 to jsi hodný, že odpovídáš, na co jsem se neptal.

Tak ještě jednou otázka: kolik stojí půjčení karavanu, a kolik stojí apartmán?

Zatím jsem našel https://www.evropakaravanem.cz/cenik

že 3300 na jeden den. T.j 126 E.

Tady jsou levní, 890 Kč na den (34E), https://www.4mycamp.cz/karavany/

ale je to malý karavan.

Pokoj s WC může stát asi 50 E?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...