Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Všeobecné rady ohledně cestování do zahraničí


Recommended Posts

Nooo asi takhle....   už chci vrazit nezbytně nutné!

1. něco klepe od zadku při nerovnostech.

2. prahy maj posmrtnou masku. Salát

3. Při 1500ot při záběru cinka jako dvouhmota

4. Při 2000ot slyším rachtat cerpadlo paliva( už bylo v historii a zmizelo) po natankování paliva +VIF

5. Po městě spotřeba 11l nafty. Čekám že z karavanem bude tak 14l

6. Bez FAPu regenerace každých 100km nedokončeno

7. Stav tachometru 292.000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Vlado81 napsal:

Nooo asi takhle....   už chci vrazit nezbytně nutné!

1. něco klepe od zadku při nerovnostech.

2. prahy maj posmrtnou masku. Salát

3. Při 1500ot při záběru cinka jako dvouhmota

4. Při 2000ot slyším rachtat cerpadlo paliva( už bylo v historii a zmizelo) po natankování paliva +VIF

5. Po městě spotřeba 11l nafty. Čekám že z karavanem bude tak 14l

6. Bez FAPu regenerace každých 100km nedokončeno

7. Stav tachometru 292.000km

Noooooooooooo asi takhle ........  tomu že do toho chceš vrazit jen nezbytně nutné po přečtení těch řádků tomu rozumím ale sorry jako s něčím takovým na kolech chceš jet někam do tramtárie s rodinou a ještě táhnout karavan.  Tak to šťastnou cestu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Dýdý napsal:

No právě jsem to zkusil a Albánii berou jako evropu.

Já Albánii projel a je to tam fajn, příjemný lidi. Horší domluva, protože obvykle tam mluví jen albánsky, ale mladší angličtinu lámou. A maj tam docela hezký holky, akorát, že jakoby rychle stárnou.  Pojistka v Albánii v horách by platila úplně stejně jako v Albánii na rovině a i rovinu tam mají. V Rakousku jsem zkusil mnohokrát a bez problémů. Není pravda, že platí zákaz nocování v autech v celém Rakousku, ale jenom tam, kde to místní vyhláškou zakazují, (Vídeň určitě, možná další města, ale to platí i v Praze) - nikdo to ale nijak moc nehoní. Samozřejmě, že ve Vídni před třeba Schönbrunnem by to vadit mohlo, ale někde na periferii na to budou dlabat.  A taky není pravda, že to platí pro celou EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ale info jsem čerpal u UAMK , tak komu věřit ???

Musíte využít autokempy či motely, v těchto zemích se nocovat ve vozidle ani karavanu nesmí. V EU je to zcela zakázáno. Pokud si však řidič chce udělat jen dvouhodinovou přestávku na prospání, je to povoleno. Naopak v severských státech jako Norsko, Finsko, Švédsko, kde není taková síť ubytovacích zařízení, se jedná o klasiku. Tolerováno je to také v části zemí bývalého sovětského svazu.

JUDr. Oldřich Vaníček, prezident ÚAMK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Vlado81 napsal:

Racionální odpověď nemám. Buďto to da nebo ne.

Slibylsem moře rodince. Ja mel podminku že chci autem. 

30 000kc by nestačilo. 

Vis Vlado, ted vim, jaky je resit pruser, ktery je resitelny a bohuzel nevim kdo mi montoval ty kotouce a desky od zimmermana drahy jako prase, ale nekdo neco posral..... Nicmene s kamosem na telefonu jsem to opravil, protoze mechanicka cast. Ale ty jsi sice slibil more rodince a autem, ono letadlo a hotel je fakt drazsi, ale pokud za autem, ktery ma v prdeli DPF chces tahnout karavan, tak jsibu me kaskader, ktery to bud da na kinga, nebo skonci na odtahovce s karavanem zapichlym u krajnice. Ja predpokladal ze je auto cajk a pred odjezdem jsem menil zadni trmeny protoze proste to zralo desky. A myslel jsem, ze je vse vyreseno. No neni. Ale u tebe me vubec zadny smysl nedava jet s tvym autem a jeste pod nalozi pripojeneho karavanu.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Klemoň napsal:

@Scratch  Promiň, ale zoologie / Ichtyologie není moje specializace . . .   😇

Ahaaaaa, a ja myslel ze v tom mas doktorat 🤣

Porad tady pises neco o kustkach, a rybach v akvarku a najednou nic 😋

PS: to ze mas akvarko, fakt nic neznamena 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Scratch napsal:

Ale u tebe me vubec zadny smysl nedava jet s tvym autem a jeste pod nalozi pripojeneho karavanu.

Zvlášť když můžeš nyní frčet vlakem, kde se děti proběhnou v uličce a nestavíš kvůli jídlu, čůrání a spaní . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové je to marný je to marný. Já nechci nikomu sahat do svědomí rozumím tomu že ne každý je odbařen darem rozumět autům dokážu pochopit že pro někoho je auto spotřební zboží tak jako pro jiného telefon nebo vařečka. Ale to co jsem se tady ( myšleno zdejší celé fórum) dočetl za poslední dva dny tak to mě nutí k zamyšlení se jestli to má nějaký smysl tady fungovat.  Jako když v jiném vlákně člověk napíše že mu auto nestartuje a on dal baterku oživit na 5 minut a pak to chytlo na potřetí a zeptá se čím by to mohlo být jinde zase člověk napíše že auto po rovině jede v pohodě 150 ale do kopce se mu nechce víc jak 90 to začíná být mimo moje chápání a když už jsem u té kritiky tak to co se rozebírá přímo v tomto vlákně 807 evidentně ve stavu kdy by s tím soudný člověk jezdil max. kolem komína a ještě sám a majitel se s tím chystá přes půl evropy a ještě za tím chce vláčet karavan a v tom celou rodinku to se na mě nezlobte ale to je na mě moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vena garážmistr napsal:

Pánové je to marný je to marný. Já nechci nikomu sahat do svědomí rozumím tomu že ne každý je odbařen darem rozumět autům dokážu pochopit že pro někoho je auto spotřební zboží tak jako pro jiného telefon nebo vařečka. Ale to co jsem se tady ( myšleno zdejší celé fórum) dočetl za poslední dva dny tak to mě nutí k zamyšlení se jestli to má nějaký smysl tady fungovat.  Jako když v jiném vlákně člověk napíše že mu auto nestartuje a on dal baterku oživit na 5 minut a pak to chytlo na potřetí a zeptá se čím by to mohlo být jinde zase člověk napíše že auto po rovině jede v pohodě 150 ale do kopce se mu nechce víc jak 90 to začíná být mimo moje chápání a když už jsem u té kritiky tak to co se rozebírá přímo v tomto vlákně 807 evidentně ve stavu kdy by s tím soudný člověk jezdil max. kolem komína a ještě sám a majitel se s tím chystá přes půl evropy a ještě za tím chce vláčet karavan a v tom celou rodinku to se na mě nezlobte ale to je na mě moc. 

...souhlasím, pánové co řešíte nedostatečný stav auta...nemáte pocit, že jste trochu už mimo vlákno?  Jediné, co vás spoujuje s ním je, cesta do Chorvatska. Tohle vlákno sleduju, když tady někdo napíše něco o pěkném místu v HR, ale auto si můžete opravovat jinde. Tuhle mi jednou Péťa smáznul citaci (asi, že jsem jako nováček a moc nepřispívám...), ale teď toto ponechává???

Upadá to tu...🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@francescoczech

Souhlasím s tím že to tady nemá co dělat, ale ohánět se tím že to tu moderátor nechá a že to tu upadá je trochu moc :)

moderace je dobrovolná činnost, a upřímně nedá se v jednom kuse sedět u PC/mobilu a pročítat komplet celé fórum.

V případě že je tu něco špatně, stačí příspěvek "nahlásit" to nám pomáhá udržet fórum ve stavu v jakém to všichni chceme :)

JInak pánové, ty příspěvky mimo vám tu nechám aby to mělo nějakou hlavu a patu ale pokuste se prosím psát věci s vláknem spojené.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak zde bylo zmíněno pojištění Holiday od nejmenované pojišťovny, tak je jen jako přílepek k cestovnímu pojištění, ale pozor, tato pojišťovna má na covid výluku, takže pokud by vás to potkalo, nehradí nic!!!

Naopak pojištovna Autoca.. (pochopil jsem správně, že jmenovat se nesmí) má nově i cestovní pojištění. 75tis.kaček jako limit na odtah auta dobrý, již před nějakou dobou zrušen limit na stáří, takže i se starou vránou, nemyšlena manželka, je možné jet.

Jinak jsem koukal, že počasí v HR nic moc, na kameře v Drašnici nějak zataženo, větrno, na plážích pusto.

A ješt doplním, že ti, co objížděli SLO dálnici, mají zatím utrum, protože jsou otevřeny mezi A/|SLO jen tři přechody, dálniční.

Upraveno uživatelem zahajskej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zeptám moerátorů : je zakázáno jmenovat firmy ? Ja myslím, že ne .  Vždyť se tu běžně dávají názvy , odkazy na výrobky a podobně . . . .   A zrovna mne by ten odkaz na pojišťovnu Autoca zajímal, protože předpokládám , že je to Auto-ca..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...