Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak vybrat filtr


Moral3z

Recommended Posts

Zdravím,

mám takový dotaz. Jakým způsobem vybrat olejový filtr? Chci měnit olej na své 307cc a sestřiné 206 - oboje jsou čerstvě nové. Ve výpisu dílů se objevují na obě auta filtry, co se montují přímo na motor, tak i ty do filtrboxu a ty jsou zase ve více rozměrech. Jsem z toho jelen. Zkoušel jsem servicebox, ale staré přihlášení mi nefunguje a v novém mě to taky nikam nepustí. Je nějaký klíč nebo má někdo nápad?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně se to dá zjistit podle VIN čísla.
Vem VIN číslo, dojdi do autodílů a oni ti tam zjistí a dají přesně co potřebuješ.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověk by předpokládal, že v době šetření na každém prdu bude jedna firma (třeba peugeot) montovat jeden filtr do naftového motoru, protože proč tolik typů, když má jen dva naft. motory??

a pro benzín to samé, stačí plnoprůtokový, co se vřadí do paliv. hadice a je to :myslim

a ono neee, ani olejový filtr nemůže být jeden--dva, jeden má vložku, druhý šroubovatelný v kovovém obalu 😯, a kolik různých typů vložek a plechových filtrů existuje 😯, asi písnu na francouzské odbory 😉

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jich zas tolik taky není.  
Jen je mraky výrobců a ty katalogy uvádějí rozměry. No a pak jeden výrobce udělá filtr o půl mm nižší a hned je z toho problém. 
Nebo například v Kelly uvádějí u jednoho filtru rozměr těsnění vnější rozměr a u druhýho výrobce vnitřní a opět se to tváří jako jiný filtr.

Další věc je v motorech, třeba 5008 má stejnej motor jako například Ford Mondeo či S-Max. 
Takže jsou tam filtry buď Ford, nebo Peugeot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě, že jich není tolik, ale na některých autech to jsou centimetry. Přemluvil jsem ségru do 206, pro kterou pozítří jedu a chtěl jsem to mít připravené. Takhle to budu muset rozdělat oměřit a pak teprve koupit. Řeším svoji 2.0i a její 1.4i a oba vyhazují více variant... Kdyby byla jenom jedna možnost, tak by to bylo o trochu jednodušší :)

 

295919104_Vstiek.thumb.JPG.2092d470e232140fc4b525e84b70f7ab.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...