Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přechod z 5w-40 na 5w-30


zidrad

Recommended Posts

Tak ještě jednou...!!!

Žádný 5W/30 tam ve 240 tis nedávej a ani nedělej žádné čištění motoru všemožnýma sra...ma nedělej (věř mi ,vlastní zkušenost ale to by bylo na dlouho) .  Dej tam Total 5W/40 ineo MC3 pro Fap a  máš klid...

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě jistotu nemám v ničem. Kdybych měl auto od novoty tak tam leju 5w30 a nic neřeším. Předpokládám že do nového auta se dával 5w30. Ale kdy se přešlo na 5w40 nevím. Majitel od kterého jsem koupil měl auto tři roky (takže možná se tam dává tři roky). On si sám olej neměnil, dával to do servisu. Ptal jsem se jej na olej právě proto abych pokračoval v tom samém a servis mu prý řekl že tam dávali 5w40. Až potom jsem podle mazacího plánu zjistil že tam 5w40 vůbec nemá být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam dle normy Mobil1 5W30, první náplň vyměň dřív a potom pokračuj v pravidelných intervalech. Lépe motoru snad nejde udělat.

Moc nad tím začínáš laborovat :)

Hlavu už Ti motat nebudu...udělej, co uznáš sám za vhodné ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, zidrad napsal:

Jak často byl olej měněn nevim. Auto mám chvíli takže poznatky zatím žádné nemam ale olej je před výměnou a nevím jak to resit. Olej od výměny do výměny prý nebylo treba dolévat. Motor jde a jede krásně, spotřeba také.

hlavně tam nějaký nový olej dej, třeba panenský olivový, bo než se rozmyslíš, tak se motor zadře :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zidrad napsal:

Ozzy56: když je to tak jednoduché tak proč se tady názory tak různí 🙂 Jinak prý tam dávali nějaký divinol syntholight 5w40 Acea c3 (takže asi žádná sláva). Dám tam teda 5w30 jak má být. Díky za rady

@zidrad názory na motorový olej se na zdejším foru liší úplně stejně, jako názory 10. chlapů na jednu a tutéž ženu... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodržení normy - Mobil1 ESP 5W30

Nedodržení normy - 5W40 ACEA C3

Tak bych volil, kdybych byl na tvém místě.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Možno bude niekoho zaujímať môj názor..olej používam total qaurtz Ineo ECS..je doporučený Peugeotom,tak nemám dôvod niečo meniť.Niekto tu z fóra doporucoval iný olej napr.total Ineo MC3 ale v Peugeote mi bolo povedané nedávať!jediný olej ktorý je schválený Peugeotom pre motory 1,6 hdi s fap je Ineo ECS 5W-30 ,takže dnes došiel nový olej meniť sa bude už po 10tisic km...za čas čo používam tento olej auto funguje bez problémov,chod motora kultivovaný,od výmeny do výmeny nie je potrebné doložiť ani kvapku...

20200813_103537.jpg

20200813_110338.jpg

20200813_110542.jpg

Upraveno uživatelem Rudo08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...