Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava Citroen C4, Peugeot 308


Mikis

Recommended Posts

Že by Lanžhot :myslim

Mmch jaké má mechanik podmínky? Pokud má čtyřsloupový hever, tak se to lépe hledá.... Takhle jsem kdysi dávno objevil zdroj bouchání na XM, se kterým si nevěděli rady dva vyhlášené servisy na Citroeny.... Mimochodem to byl také zadní stabík, ale tam je dělaný jinak....

Jo a tam, kde něco praskne (na podvozku), tam to bývá většinou vizuálně trochu víc orezlé....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím, mám prasklou torzní tyč na mé 308 SW, 2011, 155tkm. Jaké jsou prosím možnosti opravy? Zatím jsem vyčetl, že samostatně nevyměním, takže zkusit zavařit, použitá nebo nová náprava? Díky. 

IMG_20210823_111533.jpg

IMG_20210823_111521.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě jsi vyjmenoval všechny možnosti.... I co se pořadí týče....

 

V 24. 6. 2020 at 13:48, ozzy56 napsal:

jojo, taky bych si tipnul, že to bude něco podobného, jako se do zadního nosníku motoru u škodovek vařil kus železa po obou stranách...

Nebyla taky jedna varianta narvat do obou konců té roury stočenej Kovral :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom nic svařovat nemá cenu, trubka při prvním větším torzním kmitu praskne znova. Divím se, že je to trubka a ne torzní tyč. Nikdy jsem se nezabýval tím, z čeho to je, ale evidentně trubka. U 307 mě to připadá jako tyč. Měl to někdo rozřezané, viděl to někdo prasklé na 307 nápravách?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 307 to je plná tyč, po výměně nápravy jsem s tím laboroval a rozřízl jsem ji. Nicméně sežeň prostě jinou jetou. Nová na 307 stojí přes 20k, takže na 308 to bude taky nesmysl :)  Jen pohlídat určité parametry (u 307 nelze zaměnit mezi hatchbackem, CC, SW nebo Breakem, a některé motorizace jsou kompatibilní-v mém případě na SW 2.0i lze použít SW 1.6Hdi, 2.0Hdi...)

Nicméně zaujal mě ten tlumič vibrací, co má 308... Bylo by možné ho nafotit, případně změřit rozměry? Zkusil bych to napasovat na 307.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...