Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna FAP aktuálně 2020


Dutý Měch

Recommended Posts

Ahoj, do konce června mají v pežotech akci na výměnu FAP. Nabídli mi, že na mou 807ku to udělají komplet za 13.500,- Kč. Co myslíte, vy zasvěcení, je to dobrá nabídka? Díky.

PS: s FAPem problémy zatím nejsou, nic mi auto nehlásí, ale najeto mám přes 250 tisíc a tak bych ho asi dal preventivně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, jestli si chceš auto nechat ještě delší dobu, je to rozumná a podle mě solidní nabídka :myslim

ono zatím je klid, ale podle počtu kilometrů je možné očekávat problémy, a jak známo, vždycky se něco pokaká, když skončí AKCE, nebo ZARUKA atd.:)

ještě bych si zjistil, kolik bude stát výměna FAP po skončení akce (od července), aby tam nakonec nebyl rozdíl ve stokorunách... (dnes je možné všechno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne diagnostika ukazuje:

Naplnění filtru pevných částic sazemi - Hodnota, která se mění podle regenerace (vypálení, jak píše @HonzaZ)

Stupeň zanesení sazemi filtru pevných částic - To postupně narůstá (při 120 000 km jsem měl 29, teď při 220 000 km mám 49).

Teoretická zbývající vzdálenost do výměny FAP - Toto číslo se postupně snižuje (při 120 000 km bylo 296 000, teď při 220 000 km je 221 000). To zpomalení odpočetu přičítám tomu, že předchozí majitel nepoužíval Low SAP motorový olej.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počet najazdených km 183 000,filter pôvodny,stav zaplnenia filtra 70%,v Peugeote nový FAP na 207sw 318eur+80eur komponenty k výmene+práca cca 450eur(12 000czk)cenová ponuka bez akcie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vyhodnocovanie zanesenia FAPu nie je az take sofistikovane, ze by dokazalo priamo zohladnit druh motoroveho oleja a nejak podla toho prepocitavat zostavajuci pocet km. Stupen zanesenia FAPu dokaze riadiaca jednotka vyhodnocovat len podla mnozstva uz spotrebovaneho Eolysu a podla diferencneho tlaku. Cize realne je v riadiacej jednotke z vyroby v nejakom registri nastavena hodnota X a po vstreknuti X ml Eolysu jednoducho riadiaca jednotka zahlasi, ze je FAP zaneseny a treba vymenu. To, na kolko je nastavena hodnota X, zavisi od velkosti a typu FAPu, typu Eolysu a asi aj typu motora a je to prednastavene z vyroby s nejakou bezpecnou rezervou. Naviac je tam poistka v podobe senzora diferencneho tlaku a ak nastane problem s FAPom neplanovane skor, ako sa dostane pocitadlo na hodnotu X (napr. zle rozprasujuci vstrekovac, nekvalitne palivo, nevhodny olej, alebo iny probem v spalovacom procese sposobujuci zvysene mnozstvo sadzi a teda zrychlene zanasanie filtra), tak v tom pripade system zahlasi chybu na zaklade vysokeho diferencneho tlaku uz skor, ako dosiahne pocitadlo Eolysu hodnotu X. Aspon takto to chapem ja ako laik. Mozno @ChouLu bude vediet upresnit, ci sa zohladnuje aj ten diferencny tlak po regeneracii pri vyhodnocovani stupna zanesenia FAPu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že by něco analyzovalo druh motorového oleje a tím řídilo FAP, ale Low SAP motorový olej podporuje menší tvorbu sazí, tím se filtr pomaleji plní, nedochází tak často k regeneraci a tím se prodlužuje jeho životnost (odpočítávání konce životnosti jde pomaleji). Nic jiného v tom nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2020 at 8:14, Dutý Měch napsal:

Ahoj, do konce června mají v pežotech akci na výměnu FAP. Nabídli mi, že na mou 807ku to udělají komplet za 13.500,- Kč. Co myslíte, vy zasvěcení, je to dobrá nabídka? Díky.

PS: s FAPem problémy zatím nejsou, nic mi auto nehlásí, ale najeto mám přes 250 tisíc a tak bych ho asi dal preventivně

Je to dobra cena. A je tam naproti starý Fap podmínkou? Jako loni.

Mě už se to nevyplatí..... čekám kdy to klekne motorově podle zvuku, prahy kaput a péra prdlí ve předu. Za cenu opravy to nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A máte někdo zkušenost s čištěním FAPu? Nemyslím tím, to že ho někdo vyndá a umyje vapkou nad záhonkem s růžemi, ale čištění v boxu (horké čištění, ultrazvuk, chemicky). Případně jak dlouho už ho máte takto vyčištěný na autě a kolik jste s ním najeli km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...