Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní ložisko absence podložky pod matku


Sanil

Recommended Posts

Ahoj,

    nevíte, zda je nutné mít pod maticí, která utahuje zadní ložisko k ramenu i tu podložku? Jde mi o to, že jsem měnil zadní nápravu za repasovanou a asi má o něco kratší čepy v ramenech ( ale upřímně vůbec nechápu jak je to možné.. ), jelikož když jsem tam vše vrátil, tak ta matice je dotažená jen z 3/4 závitu a zbytek přečuhuje.. Jako drží to, ale zvažuju právě to dát bez té podložky, aby to bylo jako předtím dotažené na celý závit.. Tak zda to nevadí, jelikož se tím stejně jen dotahuje to dvouřadé ložisko a podělat by se tím nic nemělo ne? 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajel bych tu nápravu vyměnit, máš v ramenech krátké čepy (jak píšeš), čepy se dají vyměnit i na autě (když tam přijedeš, zavolal bych tam a domluvil se), nějaký *** od nich se nepodíval na čepy staré nápravy a dal ti repasovanou s krátkýma..., podložku bych nedával pryč, protože rozloží sílu přitažení matky (která vlastně drží celé kolo), matka se dotahuje cca 300 Nm, podložka tam musí být

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okk sjedu ta za nimi tedy, ona to byla moje chyba i, protože jsem ji kupoval když jsem starou měl na autě a tak jsem jim řekl že je to bna kombi, buben bez ABSka.. A bohužel mě nenapadlo ty čepy přeměřovat.. Ale díky za info. Případně jak náročné to je vyměnit? Že bych koupil nové čepy a vyměnil si je sám? To tam bude zalisované viď? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...