Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s navigací


Zbyša

Recommended Posts

Dobrý den nesetkali jste se někdo s problémem s navigací - - Při zadání trasy se přestala zobrazovat obrazovka s bezpečnostním upozorněním, po zastávce během trasy (a nedosažení cíle) se trasa smaže. obě tyto situace se dějou nepravidelně - prostě někdy jo a někdy ne - není to závislé na době přestávky a dokonce se mě to někdy zeptá jestli chci pokračovat v navigování - prostě si to dělá co chce.

Při zjištění bylo ještě auto v záruce a bylo mi řečeno v servisu po týdnu co tam auto zůstalo - že mi nahráli nové mapy verze 16 kterou jim kvůli mě uvolnil výrobce předčasně (nic se nezměnilo) a řekli mi že takhle se to chovat má a hotovo. :) při dotazu na importéra mi bylo odpovězeno že o mém problému ví stojí za sdělením servisu a že musím počkat na aktualizaci.   Copak jsem jediný kdo aktualizuje mapy a dotykovou obrazovku??? protože servis tvrdí že nikoho takového neznají a že takový problém ještě neřešili. 

Nevím co mám dělat - používám navigaci skoro pořád a je to hodně nepříjemné pořád znovu nastavovat trasu po každé pauze v jízdě, a čekat na aktualizaci? vždyť mi tam dali jednu dopředu a další vyjde kdy - za rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Zbyša napsal:

Dobrý den nesetkali jste se někdo s problémem s navigací - - Při zadání trasy se přestala zobrazovat obrazovka s bezpečnostním upozorněním, po zastávce během trasy (a nedosažení cíle) se trasa smaže. obě tyto situace se dějou nepravidelně - prostě někdy jo a někdy ne - není to závislé na době přestávky a dokonce se mě to někdy zeptá jestli chci pokračovat v navigování - prostě si to dělá co chce.

Při zjištění bylo ještě auto v záruce a bylo mi řečeno v servisu po týdnu co tam auto zůstalo - že mi nahráli nové mapy verze 16 kterou jim kvůli mě uvolnil výrobce předčasně (nic se nezměnilo) a řekli mi že takhle se to chovat má a hotovo. :) při dotazu na importéra mi bylo odpovězeno že o mém problému ví stojí za sdělením servisu a že musím počkat na aktualizaci.   Copak jsem jediný kdo aktualizuje mapy a dotykovou obrazovku??? protože servis tvrdí že nikoho takového neznají a že takový problém ještě neřešili. 

Nevím co mám dělat - používám navigaci skoro pořád a je to hodně nepříjemné pořád znovu nastavovat trasu po každé pauze v jízdě, a čekat na aktualizaci? vždyť mi tam dali jednu dopředu a další vyjde kdy - za rok :)

Pošli mi do zprávy VIN.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zenes napsal:

Tiez viem o tej chybe, chyba nieje v mapach ale je vo FW ktory bol koly tomu cca po tyzdni stiahnuty z downloadu, je novy 21.08.25.12_NAC-r0 z 27/05/20 asi je v nom uz vsetko ok.

PŘESNĚ TUHLE VERZI JSEM TAM NAINSTALOVAL 23.2.2020 A KDE SEŽENU ODKAZ NA TU NOVĚJŠÍ - MĚ VŽDY NA TO UPOZORNÍ MYPEUGEOT ALE POKUD TY VERZE MAJÍ STEJNÝ NÁZEV TAK MI TO HLÁSÍ ŽE MOMENTÁLNĚ MÁM AKTUÁLNÍ A NENABÍDNE MI TO AKTUALIZACI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám aktualizováno  stejnou verzi FW (v.21.08.25.12_NAC-r0_NAC_EUR, vydáno 20. 01. 2020) a zřejmě od této aktualizace mně nedrží navolená trasa v paměti navigace po vypnutí zapalování při přerušení jízdy. Po opětovném nastartování je nutno trasu znovu navolit. Dříve tomu tak nebylo, doufám, že při další aktualizaci toto odstraní. Zdravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

27.3.2020 som ja stahoval z peugeot.sk PSA_ovip-int-firmware-version_21-08-24-12_NAC-r1_NAC_EUR_WAVE2.tar a mapu PSA_map-eur_16.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE2.tar, potom mapu vratili na v15, na peugeot.co.uk bola aj mapa v17 ktoru som nestahoval, teraz pozeram, ze je to tam nefunkcne, peugeot.co.uk pouzivaju aplikaciu ktora pripravuje usb podla VIN. Podla vsetkeho kazdy distributor si na svojom regionalnom webe aktualizuje update samostatne, no na vsetkych regionoch je VIN platne s pripravenym licencnym suborom a ponukne aktualizaciu. Aktualne v tom je bordel a uz vobec je nelogicke ze nezverejnuju changelog.

update: na peugeot.pl je moznost stiahnut oficialnu peugeot update aplikaciu ktora pripravuje usb kluc podla zadaneho VIN v tej aplikacii, aktualne im to nefunguje, podla peugeot uk fora vraj uz niekolko dni https://www.peugeot.pl/swiat-marki-peugeot/uslugi-mobilne/mapy-do-nawigacji/aktualizacja.html?codevin=VF3M45GBULS088835 podla stanoviska supportu na chybe pracuju

Upraveno uživatelem zenes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Zbyša napsal:

PŘESNĚ TUHLE VERZI JSEM TAM NAINSTALOVAL 23.2.2020 A KDE SEŽENU ODKAZ NA TU NOVĚJŠÍ - MĚ VŽDY NA TO UPOZORNÍ MYPEUGEOT ALE POKUD TY VERZE MAJÍ STEJNÝ NÁZEV TAK MI TO HLÁSÍ ŽE MOMENTÁLNĚ MÁM AKTUÁLNÍ A NENABÍDNE MI TO AKTUALIZACI.

Nespoliehal by som sa na aplikaciu mypeugeot, ja mam stary firmware v aute a na webe peugeot.sk je novy a aktualizaciu fw v aute mi mypeugeot neponukne. Mapu mam v15 a ponuka mi neustale aktualizaciu na v15. Pritom mypeugeot pouzivam prakticky denne. Data tras mi prenasa spolahlivo. Mimochodom Peugeot 3008 hybrid4 je Wave4, ma iny firmware a ine mapy s inym cislovanim.

Upraveno uživatelem zenes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na https://www.peugeot.cz/sluzby-servis/on-line-sluzby/aktualizace-map.html byla poslední aktualizace mapových podkladů 16.0.0-r0-NAC-EUR kolem 25. 11. 2019, aktualizace FW, jak jsem psal výše, 20. 01. 2020. Momentálně nic nového není nabízeno.

 

Upraveno uživatelem mildaf65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak - výmluvy a vyhýbání se nestandartním poruchám jako kdyby to platili ze svého (měl jsem svou 3008 ještě do nedávna v záruce) - to je moje zkušenost. a o frázi standartní projev vozidla popřípadě vlastnost vozidla bych mohl vyprávět :):):) 

A hlavně se mi líbí jak tvrdili že s tímto nestandartním chováním navigace se ještě nesetkali -a říkali jim to i v Praze :):)  a jen tady za jeden den se ozvali dva že mají stejný problém a hlavně mě utvrdili v mé teorii že to není mapovými podklady (jak mi tvrdí servis i importér) ale softem navigace. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zacalo sa sirit po forach, ze navigacia nedrzi mapu po vypnuti v lete ci jeseni minuleho roka kedy bola vydana prva aktualizacia 21.08.xx, par ludi nechalo odkaz, ze sa peugeotu ozvalo a vraj to riesia.  TSB o tom pokial viem nebolo ziadne. A ak ozaj nepomohla doteraz najnovsia  21.08.25.12_NAC-r0 pre WAVE2, tak neviem co s tym..

Upraveno uživatelem zenes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 6. 2020 at 10:04, Zbyša napsal:

Nevím co mám dělat - používám navigaci skoro pořád a je to hodně nepříjemné pořád znovu nastavovat trasu po každé pauze v jízdě, a čekat na aktualizaci? vždyť mi tam dali jednu dopředu a další vyjde kdy - za rok :)

Na jednej zahranicnej diskusii som teraz vycital, ze sa niekto stazoval pri 21.08.25.12 v kombinacii mapy v16 okrem ineho za presne nespecifikovanych udalosti ho obcas nedokaze ani navigovat. Pomohol mu prechod na mapu v17. Skus si urobit update mapy na v17 vyssie prilozenym linkom kde je mapa samostatne ak mas neustale problem, asi nemas co stratit. Samotna mapa nevyzaduje licencny subor. To mozno vysvetluje to stiahnutie mapy v16 z update stranky peugeotu, ktoru som si vsimol. Tiez preco je mapa v17 rovno sucastou toho firmwaru. A mozno tato kombinacia 21.08.25.12 + v17 riesi problem s neudrzanim navigovania po zapnuti, to je ale iba uvaha, ja sa do toho zatial nepustam, kedze mi vsetko funguje.

Upraveno uživatelem zenes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mém P3008 se zadaná trasa smaže vždy, jakmile vypnu zapalování..

Je to "´úžasná" věc.., zvláště když mám uloženou delší trasu s více průjezdními body.

Tuším že od doby co se navigace takto chová, proběhla minimálně jedna (ale možná i dvě) aktualizace, ale tato "funkcionalita" tam bohužel stále zůstal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Firmware/System:
5.x.x.x, first release;
21.05.65.32, 8 Mar 2017 (removed);
21.05.68.24, 6 Apr 2017;
21.05.78.22, 16 May 2017;
21.05.82.12, 1 Aug 2017;
21.05.90.42, 4 Aug 2017;
21.06.47.34, 1 Dec 2017;
21.07.16.32, 20 Apr 2018;
21.07.67.32, 15 Feb 2019;
21.08.22.32, 24 Jul 2019;
21.08.24.12, 14 Dec 2019;
21.08.25.12, 16 Jan 2020.

Ako som uz spomenul, zacalo to verziou 21.08.22.32, kde sa zacali ludia stazovat na rozne problemy ktore spomenul aj Zbyša, nasledne vysla mapa v16 14 Oct 2019. Ta o dva tyzdne zmizla a zostala v ponuke na stiahnutie iba mapa v15. Dnes je v ponuke na moje VIN aktualizacia 21.08.25.12 ktora uz v sebe obsahuje mapu v17. Ziadnu inu mapu neponuklo. Mobilna aplikacia mypeugeot ponuka iba aktualizaciu mapy v15, i ked mam 21.07.67.32 a mapu v15. Kedze niesu changelogy, mozem len konspirovat o kompatibilite firmwaru a map, preco v16 bola stiahnuta, tiez preco je v17 sucastou aktualne posledneho firmwaru.

Upraveno uživatelem zenes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak mam další zkušenosti - problémy se rozšířili a to tak že:
 

Jsem jel hodinovou trasu přes Prahu a navigace byla pořád cca 100m někde jinde – v podstatě šipka se za celou trasu nechytla cesty a letěla nad domy a pořád problikávala obrazovka, několikrát dokonce po nastartování se obrazovka vůbec nezapnula, zůstala černá musel jsem zastavit, vypnout motor a nastartovat znovu. Taky jsem vypozoroval (i v servisu když to auto bylo jsem se jich ptal jestli mi vymazali oblíbené kontakty v tel. seznamu - prý ne) že po znovu uložení oblíbených čísel do tel. seznamu rádia se  po cca po 2 dnech čísla samy smažou.Hlasové ovládání zareaguje na stisk tlačítka na volantu cca 1x z 10 případů (standartně jde anglicky ovládat – používám na vytáčení telefonu) v 9ti případech na 5.sec. ztichne rádio a pak začne znovu hrát a neděje se nic. 

Odpověď ze servisu: 

Je mi líto, že máte s navigací problémy.

Výrobce zatím novou verzi nemá, jakmile bude k dispozici bude nás kontaktovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...