Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 nejdou jen dálková světla


xcom2

Recommended Posts

Ahoj

prosím zkušenější o radu. 
Mám Peugeot 307 SW HDi 66kW, r.v.2005. Žena s tím teď jela a zapnula dálkové - kontrolka problikla, údajně slyšela něco v přístrojovce cvaknout a od té doby Dálková světla nejdou. Vše funguje, blinkry, kontrolky, obrysový a potkávací světla, ale Dálková ne. Nejde ani světelná houkačka, prostě Nereaguje to na pohyb či zapnutí páčkou - tedy ani se to nerozsvítí a ani se nerozsvítí kontrolka na přístrojové desce. Auto nemá žádné automatické svícení, ani na levé páčce zboku tlačítko při vyšší výbavě. Není tam co přepnout/deaktivovat.

Nevíte prosím, kde hledat? že by byly v háji ty Páčky ? Jestli jsem dobře koukal tak v motorovým prostoru 10A pojistky F11 a 12 by mělo být levé a pravé dálkové světlo, tak ty jsou OK, nevím zda ještě někde je nějaká jiná pojistka.

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal bych výměnou žárovek za nové, případně odzkoušením stávajících žárovek, zda svítí (pohledem nestačí).

Měř vývod kablík pro žárovku voltmetrem, proti zemi.

Pojistky kontroluj voltmetrem, zda je napětí na obou koncích pojistky.

(pořád se snažím předejít rozebírání COM, pokud by to nebylo nutné)

COM se rozebírá sundáním airbagu, volantu, se dostaneš k desce. ty správné kontakty se nacházejí na hlavní desce, levá páčka je spojuje pohybem celé páčky. Tedy nejedná se o obvyklou závadu kontaktů uvnitř páčky.

Anebo zkus kontaktovat @HonzaZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi se tu u 307 řešila nějaká záhadná vazba na prasklou žárovku v popelníku? Ale nevím, jestli to nebylo v souvislosti s obrysovými světly? Nevybavujete si to někdo? Každopádně, i když je to asi úplná blbost, zkus kouknout, jestli svítí popelník a případně vyměnit žárovku. I zázraky se někdy dějí..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za názory. Zkusím rozebrat ty páčky zda to něco napoví.

Jediné co v té době bylo je to, že jí nesvítilo pravé světlo (prasklá žárovka) a dala ty dálkové, problikla kontrolka a už nic. Žárovku jsem vyměnil, potkávačky svítí obě, ale ty dálkové prostě nejdou ... Z nouze jsem i na chvíli odpojil baterku, ale žádná změna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...