Jump to content
Sign in to follow this  
Charlie 1

Počítač pro tchana

Recommended Posts

Není zač. Každopádně je to první nástřel, dá se tam hromada věcí měnit, což s výslednou cenou taky zahýbe.

Skříň, vzal jsem takovou, se kterou mám dobré zkušenosti. Chlazení, prostor, 2 slušné ventilátory v ceně, místo na kabely.

Zdroj - kvalita za rozumnou cenu.

Základní deska - výborně vybavená za rozumnou cenu

Procesor - 6jádro (12 vláken) za dané peníze mi dává větší smysl, než Ryzen od AMD.

Paměti - dnes rozhodně 16GB, méně ne

Disk - dobré, levné,  NVMe PCIe, 5let záruka

Grafická karta - v této ceně nic výkonnějšího není, výkon přetaktované edice se blíží GTX1660Ti, na rozlišení monitoru 1920x1080 ideální volba

Ještě jsem zapoměl na chladič CPU. Pokud chceš ticho a dobré chlazení: https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/produkt

System - viz @Péťa a @minimaxa :super

Edited by vagi

před 10 hodinami, Péťa napsal:

Koupil jsem těch licencí už mraky, naučil jsem to spoustu lidí okolo mě a niky nikdo neměl problém. Teda měl :D Při přeinstalaci počítače, pokud si předem neudělal zálohu aktivace.

Já snad pro prdel tu licenci koupím. :D

>Péťa:   Pane jo, koukám jak puk na ty ceny MSOFF a W10. Už se kroutím asi 10 let nad tím, že upgraduju svůj Office 2003 na něco novějšího, ale za ty ofiko ceny se mi do toho fakt nechtělo. Tohle je úplně jiná cenová liga, moc děkuji za rozšíření obzorů a inspiraci 👍

před 17 hodinami, Péťa napsal:

Koupil jsem těch licencí už mraky, naučil jsem to spoustu lidí okolo mě a niky nikdo neměl problém. Teda měl :D Při přeinstalaci počítače, pokud si předem neudělal zálohu aktivace.

To že nikdo neměl problém, ještě neznamená, že to je licenčně správně. U nás se to pořád bere, když to projde tak je to legální. Ale když vykradu trafiku a nechytí mě, je to také legální?? Prostě výrobce má nějaké podmínky používání licencí svého produktu a pokud ho někdo nedodrží tak to je porušení těchto podmínek. Nic víc nic méně.

A hlavně budou dále vyvíjet tyto produkty, když mu nebude nikdo za to platit??

@MotoMoto Řídím se rohhodnutím Soudního dvora Evropské unie ;)

https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2012-07/cp120094cs.pdf

Ověření licence u Microsoftu prochází.

Telecí léta, kdy jsem používal software a neřešil licence už mám za sebou. Teď u mě (dokonce i u mých dětí) nenajdeš nelegální software. Teda když ignoruji soukromé x pracovní licence ;)

před 3 hodinami, MotoMoto napsal:

To že nikdo neměl problém, ještě neznamená, že to je licenčně správně. U nás se to pořád bere, když to projde tak je to legální. Ale když vykradu trafiku a nechytí mě, je to také legální?? Prostě výrobce má nějaké podmínky používání licencí svého produktu a pokud ho někdo nedodrží tak to je porušení těchto podmínek. Nic víc nic méně.

A hlavně budou dále vyvíjet tyto produkty, když mu nebude nikdo za to platit??

ty si fakt nedas pokoj, to same jsme probirali v jinem topiku.. Ale proste o cem jsem neslysel, to neexistuje... ve svete IT, to chces 🙂

Řídím se rohhodnutím Soudního dvora Evropské unie ;)

Já se zase řídím zdravým rozumem, že ani software a ani auto zadarmo nikdo nevyrobí. A to že někdo dokáže využít nějakých soudních kliček není pro mě směroplatné. 

Edited by MotoMoto

před 2 minutami, h4wk3y napsal:

ty si fakt nedas pokoj, to same jsme probirali v jinem topiku.. Ale proste o cem jsem neslysel, to neexistuje... ve svete IT, to chces 🙂

Možná díky tomu, že to je moje profese. Tvorba Sw a jeho prodej, je to tak nepochopitelné?

@MotoMoto

Řídím se rohhodnutím Soudního dvora Evropské unie ;)

podívej se jak díky tomu dopadl můj bussines. a to je uz od roku 2001.....

mmch neprijde mi ze by ti to prislo nejak nemoralni....

zvykej si , proste najednou budes mit v konkurencnim svete konkurenty na kazdem rohu a za castky hluboko pod tve koncove ceny....

( bavim se obecne o IT oboru , ale ono to ceka i jine obory kterych se to jeste nedotklo)

A pak už budu mlčet. Ale je dobré si to přečíst a pak dělat závěry.

Soudní dvůr nicméně zdůraznil, že v případě, kdy se licence nabytá prvním nabyvatelem vztahuje na počet uživatelů překračující jeho vlastní potřeby, však není první nabyvatel v důsledku vyčerpání práva na rozšiřování oprávněn tuto licenci rozdělit a dále prodat pouze její část.