Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Počítač pro tchana


Charlie 1

Recommended Posts

Není zač. Každopádně je to první nástřel, dá se tam hromada věcí měnit, což s výslednou cenou taky zahýbe.

Skříň, vzal jsem takovou, se kterou mám dobré zkušenosti. Chlazení, prostor, 2 slušné ventilátory v ceně, místo na kabely.

Zdroj - kvalita za rozumnou cenu.

Základní deska - výborně vybavená za rozumnou cenu

Procesor - 6jádro (12 vláken) za dané peníze mi dává větší smysl, než Ryzen od AMD.

Paměti - dnes rozhodně 16GB, méně ne

Disk - dobré, levné,  NVMe PCIe, 5let záruka

Grafická karta - v této ceně nic výkonnějšího není, výkon přetaktované edice se blíží GTX1660Ti, na rozlišení monitoru 1920x1080 ideální volba

Ještě jsem zapoměl na chladič CPU. Pokud chceš ticho a dobré chlazení: https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/produkt

System - viz @Péťa a @minimaxa :super

 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Péťa napsal:

Koupil jsem těch licencí už mraky, naučil jsem to spoustu lidí okolo mě a niky nikdo neměl problém. Teda měl :D Při přeinstalaci počítače, pokud si předem neudělal zálohu aktivace.

Já snad pro prdel tu licenci koupím. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>Péťa:   Pane jo, koukám jak puk na ty ceny MSOFF a W10. Už se kroutím asi 10 let nad tím, že upgraduju svůj Office 2003 na něco novějšího, ale za ty ofiko ceny se mi do toho fakt nechtělo. Tohle je úplně jiná cenová liga, moc děkuji za rozšíření obzorů a inspiraci 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Péťa napsal:

Koupil jsem těch licencí už mraky, naučil jsem to spoustu lidí okolo mě a niky nikdo neměl problém. Teda měl :D Při přeinstalaci počítače, pokud si předem neudělal zálohu aktivace.

To že nikdo neměl problém, ještě neznamená, že to je licenčně správně. U nás se to pořád bere, když to projde tak je to legální. Ale když vykradu trafiku a nechytí mě, je to také legální?? Prostě výrobce má nějaké podmínky používání licencí svého produktu a pokud ho někdo nedodrží tak to je porušení těchto podmínek. Nic víc nic méně.

A hlavně budou dále vyvíjet tyto produkty, když mu nebude nikdo za to platit??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto Řídím se rohhodnutím Soudního dvora Evropské unie ;)

https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2012-07/cp120094cs.pdf

Ověření licence u Microsoftu prochází.

Telecí léta, kdy jsem používal software a neřešil licence už mám za sebou. Teď u mě (dokonce i u mých dětí) nenajdeš nelegální software. Teda když ignoruji soukromé x pracovní licence ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, MotoMoto napsal:

To že nikdo neměl problém, ještě neznamená, že to je licenčně správně. U nás se to pořád bere, když to projde tak je to legální. Ale když vykradu trafiku a nechytí mě, je to také legální?? Prostě výrobce má nějaké podmínky používání licencí svého produktu a pokud ho někdo nedodrží tak to je porušení těchto podmínek. Nic víc nic méně.

A hlavně budou dále vyvíjet tyto produkty, když mu nebude nikdo za to platit??

ty si fakt nedas pokoj, to same jsme probirali v jinem topiku.. Ale proste o cem jsem neslysel, to neexistuje... ve svete IT, to chces 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Řídím se rohhodnutím Soudního dvora Evropské unie ;)

 

Já se zase řídím zdravým rozumem, že ani software a ani auto zadarmo nikdo nevyrobí. A to že někdo dokáže využít nějakých soudních kliček není pro mě směroplatné. 

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, h4wk3y napsal:

ty si fakt nedas pokoj, to same jsme probirali v jinem topiku.. Ale proste o cem jsem neslysel, to neexistuje... ve svete IT, to chces 🙂

Možná díky tomu, že to je moje profese. Tvorba Sw a jeho prodej, je to tak nepochopitelné?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto

Řídím se rohhodnutím Soudního dvora Evropské unie ;)

podívej se jak díky tomu dopadl můj bussines. a to je uz od roku 2001.....

mmch neprijde mi ze by ti to prislo nejak nemoralni....

zvykej si , proste najednou budes mit v konkurencnim svete konkurenty na kazdem rohu a za castky hluboko pod tve koncove ceny....

( bavim se obecne o IT oboru , ale ono to ceka i jine obory kterych se to jeste nedotklo)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak už budu mlčet. Ale je dobré si to přečíst a pak dělat závěry.

Soudní dvůr nicméně zdůraznil, že v případě, kdy se licence nabytá prvním nabyvatelem vztahuje na počet uživatelů překračující jeho vlastní potřeby, však není první nabyvatel v důsledku vyčerpání práva na rozšiřování oprávněn tuto licenci rozdělit a dále prodat pouze její část.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi hele tak v turbo rychlosti jsem na to kouknul, ale moc nebyl čas. V práci začaly spěchat dvě zakázky a ještě do toho šestiměsíční synek začal srajdit asi 250x denně, takže když zrovna nepřebalujeme, nelítáme s kočárem venku, nevaříme, nebo já nepracuju, snažím si užít aspoň 4 hodiny spánku. Ale myslím, že ta sestava co jsi poslal bude OK. Fakt moc děkuju, jak říkám, v tomhle mi ujel vlak a už nějak nemám buňky tomu věnovat čas na studium.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@skypejavůbec nemáš zač, a rozhodně za to nic nechci :papa

@AlBundaano, i to je řešení. Jen dodání i3 - neznámý termín dodání.

Na zdroji se ušetřit dá, tu sestavu utáhne s prstem v nose i kvalitní 400W zdroj:

https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-400w/248572/produkt

nebo

https://www.czc.cz/be-quiet-system-power-9-400w/230174/produkt

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...