Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepající se opěradlo zadní sedačky


jardas

Recommended Posts

Ahoj všem,

neřešil jste někdo klepající se levou zadní sedačku - opěradlo (za řidičem) při přejezdu nerovností? Pravá to nedělá a řekl bych, že bude stejná, jen zrcadlově řešená. Zkoušel jsem polohu opěradla úplně vzadu i v poloze lehce napřímené (poloha po posunu sedačky kvůli vstupu na 3. řadu) a klepe se to jako drahý pes 😀🤔

 

Díky za rady a postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První co zkus tak ji připoutej normálně na ní zapni pás jakoby na ní někdo seděl pokud je tam jen malá vůle mohlo by to pomoct. A jseš si jistý že je volné opěradlo? Nevím jak jsou řešené ale třeba na C2 mi trochu klepe spolujezdcovo sedačka taky jsem myslel že to je opěradlo ale klepe celá když jsem ji připoutal tak to trochu pomohlo pak jsem hodil na sedačku bágl a přestala i když byla odpoutaná. někdy se povede že v tom mechanismu se sejdou větší vůle než je potřeba a pak se to strašně blbě hledá kde přesně to klepe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Vena: klepe se opěradlo, aspoň to tak vypadá. Zkoušel jsem s ním "zadrnčet" rukou na místě a je to ten samý zvuk. Ješte se na to zaměřím a omrknu. Díky za radu. Spíš mě zarazilo, že to pravé je v pohodě a přitom jsou to stejné kusy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, pap13 napsal:

@Vlada_dv mám jej rok a neklepe se mi vůbec nic. Kokodák.. za mě osobně - horší design už vymyslet nemohli. 

Vzhled má určitě hezčí 5008 ,ale zpracování Kodiaq... Máš asi lepší kus, mám najeto 320000km a využívám ho hodně k jízdě na chatu po nezpevněné cestě a asi to povolilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...
V 28. 5. 2020 at 11:42, Vlada_dv napsal:

Až budeš mít auto cca rok,bude se ti klepat vše 😁 neřeš sedačku 😁 každému kdo se mě zepta, doporučuji raději Škodu Kodiaq,jezdil jsem sním asi měsíc a klidně bych ho vyměnil. Můj Peugeot 5008 katalogová cena 895 000 se slevou 805 000 a cena kodiaqu byla 790 00. 

Tak to bych také oponoval. Máme 5008 3 roky. Neklepe nic, najeto kolem 50000km, jezdí hlavně žena.  Naopak kolega Kodiag 4x4, rozvrzaný až hanba. 

Občas děti u nás vzadu nechají blbě pád, to pak jedu a on mlátí mezi dveřmi a sedačkou, škoda, že se to nedotáhne lépe samo. Ale to je jediné co řeším za nepatřičný hluk a stačí, bohužel musím zastavit a vylézt, pás dozasunout do navíječe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se nakonec ukázalo, že to není ani tak o klepání opěradla, ale že ten divný rámus dělají pásy, resp. tak nějak spony pásů a ty "obloučky" na pásu, aby spona nesjížděla. Řešení je ty spony prostě zastrčit mezi opěradlo a konstrukci sedadla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...