Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční elektrika u tažného zařízení 308 SW T9


matesakoid

Recommended Posts

Dobrý den pánové, 

 prosím o radu kde může být chyba u nefunkční zásuvky pro tažné zařízení u Peugeot 308 SW T9 2015 e-hdi:
Palubní systém začal hlásit chybu tažného zařízení
- do zástrčky u tažného zařízení nejde proud (vozík ani nosič nesvítí).
- zadní světla na autě svítí jak mají.
- kabely se nezdají být nikde poškozené
Servis dle mého špatně radí zkontrolovat pojistku v motoru na pozici F24 (15A), ale ta je dobrá a navíc má být k levému přednímu světlu.... https://www.autogenius.info/peugeot-308-2014-2018-fuse-box-diagram/

Mělo by tam být nainstalováno toto (alespoň jsem za to platil):
https://www.svcgroup.cz/originalni-typova-elektropripojka-13-pinu-peugeot-308-kombi-03-2014-p243-v732
 

Přinejhorším s tím dojedu do servisu, ale radši bych věděl, že nezmáčknou čudlík a já nebudu za pitomce...


Díky za rady
Matěj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změř zda jde +12V vzadu do řídeící jednotky přívěsu. Pokud ano, tak zkontroluj kostru a když bud i kostra v pořádku, tak reklamace, nebo nákup nové jednotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za pomoc.
Vyřešeno rozebráním obložení auta od zadku až dopředu abych našel správný kabel a jeho napojení, pan montér před třemi lety ulomil při montáži zajišťovací kolíček na konektoru v tunelu u řidiče, zalepil ho páskou a ta po čase povolila, takže to chvilku fungovalo a o minutu později zase ne.
Zabil bych ho.
- mám tam něco jiného než jsem dostal zapsané v papírech (řídící jednotka Delhi, 2 multipinové konektory, relátko)

- vedení kabeláže je skrz celé auto tou nejsložitější cestou.
- pojistka není F24 v motoru (15A)
- nenašel jsem žádnou z větších pojistek pod palubkou ani v motoru která by to odtamtud jistila
- pojistky k tomu jsou v samostatném boxu nad podběhem 20A+20A+25A
Kupodivu dělá Peugeot ty zacvakávací panely tak dobré, že jsem dokonce ani já nic neulomil, neutrhl, neuskřípl ani nezničil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...