Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Malá plechová garáž na motorku - zkušenosti


Jirkap

Recommended Posts

Petrové prohlídněte si tu fotku pořádně. Ta motka má přední kolo ve stojanu takže jak píše rychlejší Jarokare zaparkuješ do toho stojanu a pak ji tam zatlačíš kdy rovnováhu drží ten stojan který má nějaké vedení aby neuhnul.

A když koukám na ty stránky tak ta cena není zase tak přemrštěná copak tu konstrukci a opláštění by měl zvládnout každej zámečník ale vtip bude v tom pojedu toho držáku tam by se muselo vymýšlet vymyšlený a na těch fotkách to má vyfocený aby funkčnost byla vidět ale aby se to nedalo oprásknout. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před cca 10 lety jsem si chtěl něco podobného vyrobit v práci ze 4mm plechu, položil bych to na místo hydr. rukou, protože by to mělo cca 600 kg, aby garáž nikdo jen tak neodnesl i se skůtrem..., chtěl jsem jezdit do práce na skůtru (na sídlišti), družstvo nepovolilo postavit tuto garáž vedle vchodu, přesto že by nikomu nevadila (souhlas nájemníků na schůzi) :(

na soukromém pozemku není co řešit, pokud nemáš jiný zastřešený plac

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to na pojezdu. Jsou i videa na youtube.

Vyklápěcí klidně může být. @Pe.Tr: To si někde nechal dělat?

No spíš se mě jedná o tu pevnost 0,55 mm plech, jestli je to dost silné.

Parkování je samozřejmě na vlastním pozemku.

 

Upraveno uživatelem Jirkap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr z jedné fotky je tam ten pojezd trochu vidět, myslím, že by nebyl problém to vymyslet... vypadá to že to je z plechu svařený profil U, z něj je pak svařené Lko (červeně), do kterého se najede předním kolem, kolmo na elko jsou nějaké vingle (jako osy) (modře) ty dělají stabilitu. Na podlaze pak má vingle (červeně), jako kolejnice, a kolečka by mohly být z nějakých ložisek, nebo "průmyslových" koleček (zeleně).

2020-05-20 10.36.23.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jirkap i plech 0,55 může být dost tuhý, pokud se udělá do psaníčka - např https://lh3.googleusercontent.com/proxy/11KEZP5YeOlIzgFfx8r3rI8P80ruDBhLfCpRAAA5b6ALJoP2A3SoSvQaA-LCYLQSAY_BOwPYs8iEGaRrNJ_8mfucKLY (foto nalezeno na googlu)

jinak samozřejmě 0,55 plech v původním stavu, bez prolisů nebo výztuh alespoň ohybem není nijak extra tuhý a může se prohýbat, ale to se podle fotek týká jen střechy. Pokud se bavíme o bezpečnosti, tak krumpáč, nůžky na plech a za chvilku jsi v garáži...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Péťa napsal:

Já ty fotky a videa neprohlížel, ale neměl by na tom pojezdu být nějaký mechanismus, který by to kolo chytil a nepustil ;)

Když se podíváš na to video, tak je vidět při zajíždění, jak přední kolo překoná nějaký profil a sedne na míru do pojezdu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, skypeja napsal:

@Jirkap i plech 0,55 může být dost tuhý, pokud se udělá do psaníčka - např https://lh3.googleusercontent.com/proxy/11KEZP5YeOlIzgFfx8r3rI8P80ruDBhLfCpRAAA5b6ALJoP2A3SoSvQaA-LCYLQSAY_BOwPYs8iEGaRrNJ_8mfucKLY (foto nalezeno na googlu)

jinak samozřejmě 0,55 plech v původním stavu, bez prolisů nebo výztuh alespoň ohybem není nijak extra tuhý a může se prohýbat, ale to se podle fotek týká jen střechy. Pokud se bavíme o bezpečnosti, tak krumpáč, nůžky na plech a za chvilku jsi v garáži...

 

Takže když je to trapézový, takže by měl být docela pevný? Omlouvám se, v plechu se neorientuji 😎  Proto jsem si říkal, jestli to není někdo schopen postavit ze silnějšího plechu.

Ohledně bezpečnosti, mám to na vlastním pozemku v řadovce a přímo pod oknem. Když to někdo bude chtít ukradnout, tak to ukradne...

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě u toho vozíčku by se musela vymyslet nějaká blokace, aby držel při najíždění a neujel ti do garáže.

@Jirkap trapézový je pevnější a únosnější tím, jak je "zvlněný" je to jako když si z papíru uděláš harmoniku, tak ho to podél ohybů zpevní, ale pořád je to jen papír.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se to dá udělat z plechu který bude mít větší sílu ale otázka je jestli to budeš ochotný zaplatit. Když tenhle týpek to má z 0,55mm naceněné na necelou dvacku tak z 1 mm to bude o dost dražší a podle mě je to zbytečné. Když bych tam uvažoval o silnějším plechu tak bych ho asi dal na střechu ale ty stěny nejsou podle mě nutné ze silnějšího když je to trapézový plech tak drnčet ve větru nebude a odolnost proti průniku cizího tělesa to taky nějakou mít bude. Jak píšeš měl by jsi to pod oknem na svém pozemku takže to jestli se do toho bude chtít nabourat tak by jsi to měl vědět hned. A pokud někdo bude chtít tu motorku ukradnout tak ji ukradne i když bude přivázaná řetězem k noze postele. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...