Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter vs. kolegové z PSA


Guest miple

Recommended Posts

Zdravím. Pokukuji po Riftru nebo jeho příbuzných Combo a Berlingo. Měla by to být long verze s motorem 1.5 nafta 96kw. Určitě každý z vás srovnával tyto stejná vozidla s produkce PSA. Proč jste volili Riftra, jaké je srovnání s ostatními. Nechal jsem si dělat nabídku, a Opel je lepší výbava v cca stejné ceně jako Rifter . Jaké bylo vaše rozhodování. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O toyotě vím, ale tu jsem nezařadil do výběru. Citroen na venek dle mne dráždí designem. Tak trochu luxus. Ale je pěkný. I cocpit jsou ty budíky nad volantem? Spíš než design bych chtěl vědět konstrukční rozdíly, pokud jsou. Motory 1.5 nafta 96kw atd. Motory mají shodné nebo Opel má svoje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s rodinou jsme si vybrali Riftera, má prostě ze všech sourozenců nejhezčí předek :) A jak píše ozzy56, tak jediný rozdíl je ve předu, zadních světlech, budíkách a volantu. Plus každý má trošku výbavu jinou, popřípadě kombinaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja srovnaval ceny, vzhled a prodejce pac treba u mne vysel lip cenove rifter, kdyz prodejce chce tak to dokaze i otocit pac po slevach co jsem dostal i na volitelnou vybavu tak mi to ve finale vyslo levnejs nez citroen nebo opel, toyota nevim tu jsem nepoptaval vty dobe jeste nebyla v prodeji, na i cokpit jsem si zvyknul rychle ale malej sisatej volant mi chvilku trval, jinak opel ma jen vyhodu kdyz si nekdo da vyhrivany sedacky tam ma i vyhrivany volant konkurence to nema😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mě počítali ceny, tak je nějaká katalogová cena. Z té je nějaká sleva, a k této ceně naskočí příplatková výbava. S té mě ale nikdo slevu už nedal. Tak jak na ně? V Oplu mě přišlo, že se dají packety víc drolit na jednotlivé detaily výbavy. U peugeotu to tak nejde. Např když chci mlhovky, tak k tomu dostanu hromadu blbosti které nechci atd.

Jak je to u Opelu s ochranou proti korozi? Všeobecně Opel vždycky hnil.   Naopak Peugeot s tím problémy neměl? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsi ty příspěvky výše pozorně?  tak si snad dokážeš odpovědět jak na tom bude Opel antikorozkou nebo si myslíš že ty auta dělá každá fabrika jinde? ty auta se mordujou v jednej fabrice na jednej lince a je jedno která značka z toho má vylézt. Takže ta antikorozka bude u všech auťáků dost podobná. Jedniný co snad je trochu odlišný je že na těch " japonských" modelech je trochu odlišný postup při výstupní kontrole ale to jsem někde četl a nedám za to ruku do ohně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak, ta auta se vyrábějí na jedné lince v portugalském Vigu, myslím, ale asi je dobré, že každá značka má trochu jinak poskládanou konfiguraci, aby si mohl teoreticky vybrat každý, co chce :myslim

jenže já bych si to představoval tak, že si vyberu v konfigurátoru jen přesně takovou výbavu, motor a barvu, jakou chci a tu zaplatím--jenže tak daleko ještě nejsme, takto to bohužel nefunguje u žádné značky, jinými slovy ,,chceš červenou metalízu, tak si kup nejvyšší výbavu'', k nejnižší výbavě ti červenou metlu nedáme (přesto že ji chceš zaplatit)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som mal takúto dilemu.Opel má vyhrievaný volant a na ňom aj tempomat. Väčšina príplatkov je o 1/3 lacnejšia balíky obsahovali aj to čo nepísali (automaticke diaľkové) a zľava sa vo výsledku počítala aj z nich. Pri rovnakej konfigurácií bol Rifter i Berlingo o cca 2000€ drahší. Ale zasa Rifter je najkrajší 😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty rozdíly by mě napříč značkami zajímaly, od někoho, kdo do toho výrobně vidí. Z ceníku pak jasně vychází nejlíp Opel, pokud se to má dělat oficiálně bez známostí a flotilových slev. Citroen a Peugeot budou stejné, rozdíly jen vzhledově, ale jakýsi technik od Toyoty psal, že to, co se na těch autech *neumím psát slušně* Toyota vyřešila jinak. Nevím tedy co je na tom pravdy a jak jsou třeba jinak řešeny pojezdy dveří, ale elektroniku prý má řešenou po svém a údajně desítky věcí napříč autem, jako uložení tlumičů, páky pod volantem, ale oficiální vyjádření jsem nikde nesehnal. Tohle auto bych hrozně moc chtěl díky jeho využití, ale po osmi Peugeotech doma jsem vyléčený a už chci konečně jezdit a ne furt něco řešit. V Peugeotu mi zase tvrdili, že Rifter má zvýšený podvozek o 2cm oproti konkurenci. Auta z TPCA Kolín se taky dělaly v různé kvalitě, byť na stejné lince, takže teoreticky je to možné i u PSA dodávek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je tady známo, měl jsem osobní berlingo HDi předchozí generace od novoty 5 let, kromě olejů a filtrů jsem nevyměnil za celou dobu ani jednu žárovku 😮, prostě nic, já vlastně nemůžu nadávat ani na jedno auto PSA co jsem měl, jen na 406 jsem dělal brzdy, čepy, a takový ten spotřebák, na motoru HDi ani ťuk 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, bude těžké rozhodování. Je fakt že Rifter je nejhezčí. Ale stojí ty kudrlinky za příplatek v řádu desetitisíců? To si musím zvážit sám. Je to jen řečnická otázka. Bude to boj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne to pravé bolo celkom jedno ako vyzerá zvonka, predsa sedím vnútri 😁 a klasický volant a hlavne cena rozhodla pre Opel. Mam uzbtu ocesanejsiu výbavu 2020 (dodanie 11/19)ale zasa som dostal výbavu grátis ktorá pribudla v paketoch(mŕtvy uhol, navigácia,predné senzory,vyhrievané sklo,elektrické ručná) a hlavne keď sa to objednávslo tak boli za 0 aj rezerva a elektrony

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si to moc nepamatuju, řešil jsem to před rokem a na základě známých vad si to auto prozatím odnechtěl 😁, ale dá se objednat vyšší výbava bez toho středového tunelu? Někde to bylo, někde ne, ale už si nepamatuju, jestli to bylo vázané s automatem, nebo výbavou, každopádně todle bych tam fakt nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...