Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vadná lambda sonda ?


lukkin

Recommended Posts

Zdravim chlapi,

 

po 1 minutě jízdy se mi rozsvítila kontrolka motoru, podle obyčejné diagnostiky z Aliexpressu jsem vyčetl chyby P0136, P0170, P0172, pokud jsem to pochopil správně jedná se o lambda sondu za katalyzátorem. Lze pomocí měřáku zjistit jestli je vadná nebo musí na osciloskop, případně jí mám rovnou vyměnit? Díky za rady

 

Peugeot 307 1.4 16V 2008 benzin + LPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a k ty diag mas jakej SW ? PP2000 ? pokud nemas peugeot planet, zkusil bych to vycist nejprve tim. Zadni lambda by mela mit temer staly signal okolo 450mV, samozrejme lepsi je osciloskop nez obycejny merak. V PP2000 bys ale v live datech ty hodnoty videl i bez osciloskopu a napojovani se na lambdu.

ovsem ted koukam, P0136 se tyka predni lambdy, ne zadni.

Spis si ale myslim, ze problem bude v LPG, kolik mas najeto na LPG vstrikovacich ? Muze se zacinat projevovat opotrebeni

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jestli nebyly vstriky repasovany, budou uz mit nejlepsi za sebou. Se schvalne podivej, co je tam za typ. Obecne LPG vstriky v dobry kondici vydrzi tak 25 max 80tis km, zalezi na typu a konstrukci. Po 50tis km je urcite dobre udelat minimalne rekalibraci systemu pres LPG diagnostiku a nastavit tak optimalni mapu. Jinak taky hrozi, ze odpravis katalyzator, v horsim pripade podpalis ventily

Jo, beru zpet, P0136 je zadni lambda, mel jsi pravdu

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...