Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkující motorkáři - jak řešit problém, když někomu chybí mozek?


Medvěd

Recommended Posts

Akoze karu za 2000000 odtiahnu z každej diery, a z mopedom za 600000 sa nebudú y ebat??? Ak zákon platí pre každého, tak platí aj pre motorkárov rovnako. Ked chcú parkovať motorky, môžu požiadať magistrát o vyhradené parkovacie miesto pre motorku, teda ak bude miesto, a budú ochotný to zaplatiť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mmartinkovic jenže odtáhnout auto je mnohem jednodušší a bezpečnější než motorku.. U auta není tak velké riziko poškození při nakládání.. A než pak řešit tahanice o opravu stroje, tak se na to radši vykašlou. Město by místa pro motorky mělo dělat automaticky a ne až na vyžádání - bohatě by stačilo v ulici proměnit jedno místo pro OA na místo pro motorky a byl by klid (teda v ideálním případě - takže by klid nebyl protože by začla nová válka kdy řidiči OA budou parkovat na místech pro motorky :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, mmartinkovic napsal:

 Ked chcú parkovať motorky, môžu požiadať magistrát o vyhradené parkovacie miesto pre motorku, teda ak bude miesto, a budú ochotný to zaplatiť. 

Motorka ma uplne stejne pravo na parkovani jako auto. Takze by klidne mohla stat jedna motorka na jednom plnem parkovacim miste. Kdo by prvni nadaval? Majitele aut...

 

@Agrafik: idealni cesta k tomu, mit cele auto obejite klicema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sitler - u nás NEJSOU žádná parkovací místa nalajnovaná a jejich velikost se pružně mění v souvistosti s velikostí zaparkovaných aut. Znamená to, že když odjedu já s Galaxií a na mé místo se postaví menší auto tak, že zajede víc k přední nebo zadní hraně původně mého prostoru, může se klidně stát, že až odjede další auto, tak se řidič parkující místo něj nalepí na malé vozidlo a já už se tam nenacpu (holt taky život). Můj problém není s motorkama (asi nejideálnější by bylo opravdu vyhraené jedno místo, kam by se jich postavilo třeba 5 vedle sebe), ale s bezmozky, co je prostě loupnou kamkoli, kde nechal tesař díru bez ochoty se zamyslet nad důsledky. Už jsem psal, že motorka vedle dveří mě sice štve, ale se skřípěním zubů se s tím popasuju. Daleko horší je motorka stojící na kolmo těsně za autem - ale to už se opakuju
To, že MPci perzekuují motorkáře za odstavení stroje v pásu pseudozeleně fakt chápu jenom jako buzeraci = nevěřím, že by motorka mezi stromy na prochcané hlíně mohla něčemu vadit.

 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, sitler napsal:

Motorka ma uplne stejne pravo na parkovani jako auto. Takze by klidne mohla stat jedna motorka na jednom plnem parkovacim miste. Kdo by prvni nadaval? Majitele aut...

Tak potom ma plne pravo ju odtahovka odtiahnut, tak preco to v pripade potreby nerobia??? Prava ako auta ale povinnosti uz nie. to je dvojaky meter nemyslis???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Rikic339 napsal:

@mmartinkovic jenže odtáhnout auto je mnohem jednodušší a bezpečnější než motorku.. U auta není tak velké riziko poškození při nakládání.. A než pak řešit tahanice o opravu stroje, tak se na to radši vykašlou. Město by místa pro motorky mělo dělat automaticky a ne až na vyžádání - bohatě by stačilo v ulici proměnit jedno místo pro OA na místo pro motorky a byl by klid (teda v ideálním případě - takže by klid nebyl protože by začla nová válka kdy řidiči OA budou parkovat na místech pro motorky :D )

Na 1 parkovacom mieste pre OA mozu parkovat 2 motorky, ked auta maju vyuzivat miesto ekonomicky, preco by nemohli motorky.
Motorka je tak isto ucastnik dopravy ako auto, vynimky zato ze sa im s tym nechce tahat a davat pozor nie je namieste, ale nie kazdy si chce robit robotu navyse aby sa nahodou nerarobil viac ako treba.
Nepomer auta a motoriek je znacny, a ano je aut vsade plno, ale ak nemam kde parkovat nekupim si 3 auta a nadavam ze tam stoji motorkar. Napr ak je nja 100 aut 10 motoriek, asi nie je problem spravit 5 miest pre motorky, ale to by sa muselo chciet, mat moznost a chup to zaplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, mmartinkovic napsal:

Tak potom ma plne pravo ju odtahovka odtiahnut, tak preco to v pripade potreby nerobia??? Prava ako auta ale povinnosti uz nie. to je dvojaky meter nemyslis???

Úplně jednoduše. Auto se dá naložit několika způsoby dnes se nejčastěji používá hydraulická ruka s křížem na který se zavěsí buď holé popruhy nebo popruh s konstrukcí která se založí ke kolu a za kola se auto naloží a na plošině odtahového speciálu se jen zajistí proti pohybu. Kdežto motorku takto nedokážeš uvázat a zvednout protože už jen tím že by jsi ji uvázal třeba za kola a zvednul ji můžeš poškodit další věc je že na plošině běžné odtahovky nelze motorku bezpečně ustavit a zajistit proti pohybu na převoz motorek se používají speciální rámy nebo vleky které jsou k tomuto účelu uzpůsobené. A těmito speciálními prostředky disponují většinou jen motoservisy. Běžná odtahová firma se proto tímto vůbec nebude zabývat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr Nič to nemeni na zakone, kde je tak isto ucastnik premavky. Podla zakona je to jedno. To ze sa to nikomu "nechce " robit je vec osobneho ulahčenia roboty. Mna ako ucastnika by vobec nezaujimalo ze s tym ma odtahovka problem. Ber to z druhej strany, Tebe sa postavi nejaky motorkar pred branu, garaz dielnu a nebudes sa moct dostat do firmy, tak urcite budes cakat na motorkara cely den, kedy sa mu uráči prist a odviest motorku preč. Proste zavolas pomahacov, a nech to daju prec a viac to tvoja starost nie je. To je ten rozdiel.
Kym sa to nestane niekomu osobne, netyka sa ho to. Ked sa to stane, potom to je upne jedno co si kto napise a kam.
Po nehode motorku hodia na kopu a na plosinu a nikoho to nesere, lenze do buducna sa to bude musiet riesit, lebo motorkarov menej urcite nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Máš pravdu že tebe to nemusí zajímat že odtahovka s tím může mít problém.  Já jsem Vám to tady jen vysvětlil z pohledu člověka kterej " pár " odtahů má za sebou a okolo odtahů se motá už řádku let a ví jak to chodí. A vím že na téhle zažité praxi se toho moc nezmění. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, mmartinkovic napsal:

@Vena garážmistr Nič to nemeni na zakone, kde je tak isto ucastnik premavky. Podla zakona je to jedno. To ze sa to nikomu "nechce " robit je vec osobneho ulahčenia roboty. Mna ako ucastnika by vobec nezaujimalo ze s tym ma odtahovka problem. Ber to z druhej strany, Tebe sa postavi nejaky motorkar pred branu, garaz dielnu a nebudes sa moct dostat do firmy, tak urcite budes cakat na motorkara cely den, kedy sa mu uráči prist a odviest motorku preč. Proste zavolas pomahacov, a nech to daju prec a viac to tvoja starost nie je. To je ten rozdiel.
Kym sa to nestane niekomu osobne, netyka sa ho to. Ked sa to stane, potom to je upne jedno co si kto napise a kam.
Po nehode motorku hodia na kopu a na plosinu a nikoho to nesere, lenze do buducna sa to bude musiet riesit, lebo motorkarov menej urcite nebude.

cekal jsem kdy do toho primotas nehodu...... me po nehode nikdo motorku neodtahl, ani pojistovna, necahli ji stat u silnice..... jeste nejaky pripad chces slyset? Jedna vec jsou tva moudra a teorie a druha vec je praxe a v te praxi proste nesezenes odtahovku, co ti nalozi traba 300kg tezkou masinu s lestenejma vyfukama. Ty krupnou, nebo se ohnou a na takovyho intrudera to mas rovnou za 50. To si prosty zamestnanec nelajsne a podnikatele na tohle nikdo nepojisti.....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz neviem ci riesime problem vlakna, alebo chranime motorkarov....
Z pohladu zakona su vsetci ucastnici cestnej premavky, je mi jasne ze čačky, hračky na motorkach su špecifické, ale ak je prekažka v cestnej premavke, treba uplatnovať rovnake pravidla.
To že si zakon každy vyklada po svojom je tiež normalne, ale mna ako vodiča to nebude zaujimať, ak mi bude motorkar blokovať vjazd/vyjazd a pod. nech to rieši policajt, nech ju odtlači, presunie, prevezie, mne to je jedno.  a oto ide. že motorkari su potom v nepriamej vyhode, postavim to kde chcem, však ma aj tak neodtiahnu. a to je ten rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, ale ty sem hazis priklady, ktere nepotrebuje Medved vyresit. Medved potrebuje vyresit motorku parkujici za autem. Tam ti policajt rekne, ze cestnej premavce nezavazi a nazdar....... Kdyby stala v pulce krizovatky, tak pak to resit budou. Co popisujes ty, jsou jine situace. Samozrejme ze se nejak resi, ale doba vyreseni je vetsinou delsi, nez prichod majitele k motorce..... A k te vyhode, sice ji postavim kam chci, ale za auto dostavam vetsinou 100 - 200 Kc pokutu, na motorce jsem nikdy nesel pod 500. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dodám že auto taky vždy neodtáhnou.. Jen pokud blokuje provoz, pokud auto stojí na parkovišti tak blbě že někdo jiný nemůže nastoupit nebo vyjet, neodtahuje se.. Vím to z vlastní zkušenosti jako "svědek" kdy za barákem auto parkovalo kde nemělo a blokovalo tak výjezd jiného auto. Majitel zablokovaného auta zavolal měšťáky, ti mu pak řekli že odtah nařídit nemohou - leda by volající uhradil odtah, že na to jinak není zákon. Jediné co mohli bylo podle SPZ dohledat vlastníka a kontaktovat ho - k čemuž nakonec nedošlo protože vlastník je viděl z okna a doběhl (co vlastník říkal už nevím, tak dlouho jsem tam nebyl). 

Stejně tak jsme řešili v tématu o parkování co dělat, když auta parkují na zákazu zastavení ve vjezdu do vnitrobloku domu. Tam zas mohou dát jen pokutu, ale odtah nikoli.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle vypadá motorka kolmo za autem. Tady je dobré, že z jediný strany jsou popelnice a ten Medvěd od nich stojí celkem daleko, nicméně snad bude vyjíždět až po mě 

P. S. 

Přede mnou ještě před chvílí stálo Citigo, nenalepil jsem se na něj jen tak.. 

IMG_20200516_195923.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...