Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fotím, Fotíš, Fotíme


Marlin

Recommended Posts

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Crack

Tak to rozhodně;) ale stejně nevím jestli digitální kompakt nebo zrdcadlovku.Ted mám olympuse takovýho mrzáčka a rád bych něco lepšího:super

Olympusu se vyhni velkým obloukem. :) Jinak záleží na tom, kolik peněz do toho chceš vložit. Kompakt, byť sebelepší ultrazoom, je vždycky levnější, než zrcadlovka s nějakou rozumnou základní sadou objektivů (typicky 28 - 80 a 70 - 300 ekv. kinofilm). Objektivy na zrcadlovce (nedej bože plnoformátové) kreslí zase úplně jinak (perspektiva, hloubka ostrosti, korekce optických vad), než jakýkoliv ultrazoom. Tady je ten výběr hlavně o penězích.

Já mám slušnou výbavu na kinofilm, protože na digitál zatím nemám (a pod D200 nejdu) a oproti digitálům má film výhodu ve specifických vlastnostech každýho materiálu, které když znáš, můžeš si vybrat. Kromě různých citlivostí jsou tu různá barevná podání, černobílé a monochromatické filmy (vlastnoručně vyvolávané stříbro dělá obrázky, jaké digitál neumí a nikdy bohužel umět nebude), atd., nehledě na výhody plného formátu kinofilmu, oproti APS-C u většiny digizrcadlovek. Znám sice fotografy, kteří brání digitál zuby nehty a ve Photoshopu jsou pak schopní fotku třeba celou předělat, aby to nějak vypadalo; já se snažím fotit tak, aby to pokud možno nějak vypadalo už na filmu a dalo se to z toho rovnou zvětšovat, bez účasti počítače. Každopádně je film náročnější na uživatele. :)

Aha tak to já ti stejně půlku nerozumím :D:myslim no o filmu jsem teda moc nepřemýšlel.Měl sem vybráno něco jako Olympus SP-560 UltraZoom nebo Panasonic Lumix DMC-FZ18E-K proč píšeš že Olympus ne?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl (teda ještě mám) už léta Olympus C740-uz. Na začátek dobrý. Jediná velká mínus dávám pomalému vytvoření 1.snímku, pomalému nabíjení blesku a příšernému zašumění obrazu při ISO vyšším než 200. O delších expozicích ani nemluvě. Redukce šumu sice funguje, ale ostrost jde pak do háje.

Bohužel vlivem stáří odešel ve foťáku záložní kondenzátor a foťák si při vvýměně baterií nepamatuje nastavení. A druhá věc, je zácvak krytu paměťové karty. Ten se urval a nedrží to. Momentálně vyřešeno izolepou, ale vylepším to vhodným magnetem.

No a dalším krokem bude koupě nového foťáku. Po přečtení mnoha recenzí jsem se rozhodl pro Panasonic DMC-FZ50. Víc peněz dát nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Já měl (teda ještě mám) už léta Olympus C740-uz. Na začátek dobrý. Jediná velká mínus dávám pomalému vytvoření 1.snímku, pomalému nabíjení blesku a příšernému zašumění obrazu při ISO vyšším než 200. O delších expozicích ani nemluvě. Redukce šumu sice funguje, ale ostrost jde pak do háje.

Bohužel vlivem stáří odešel ve foťáku záložní kondenzátor a foťák si při vvýměně baterií nepamatuje nastavení. A druhá věc, je zácvak krytu paměťové karty. Ten se urval a nedrží to. Momentálně vyřešeno izolepou, ale vylepším to vhodným magnetem.

No a dalším krokem bude koupě nového foťáku. Po přečtení mnoha recenzí jsem se rozhodl pro Panasonic DMC-FZ50. Víc peněz dát nechci.

Nevím jak FZ 50 ale FZ 30 se nedá použít na vyšší ISO než 80, u 200 se ten šum dá skousnout ale je tam dost vidět, mimo to je někdy docela silný i u ISO 80. Jinak foťák jako takovej je naprosto super, jen s tím čipem se moc nevytáhli, a FZ50 má 10 Mpix, což je na stejnou velikost čipu o 2 mpx víc než FZ30. Tak to vidím tak že buď změnili odšumovací algoritmy nebo to bude ještě horší. Dnes si říkám že jsou z toho sice pěkný fotky ale měl jsem jít asi do zrcadlovky. Tenkrát mě stál 18 000,-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to. Kompakty budou šumět vždycky, protože do nich výrobci lámou mrňavý čipy s nepatřičně velkým rozlišením. Takové čipy mají buňky už příliš malé, jejichž signál vyžaduje příliš vysoké zesílení v A/D převodníku. Do citlivosti ISO 200 to pak nějak jde, ale nad 200 (a to některé nabízejí až 3200) bude mít ten foťák většinou víc šumu, než já zrna na filmu. :nevim Tady se krásně ukazuje, že megapixely nejsou všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

To je právě to. Kompakty budou šumět vždycky, protože do nich výrobci lámou mrňavý čipy s nepatřičně velkým rozlišením. Takové čipy mají buňky už příliš malé, jejichž signál vyžaduje příliš vysoké zesílení v A/D převodníku. Do citlivosti ISO 200 to pak nějak jde, ale nad 200 (a to některé nabízejí až 3200) bude mít ten foťák většinou víc šumu, než já zrna na filmu. :nevim Tady se krásně ukazuje, že megapixely nejsou všechno.

My někteří to víme, ale co chudák zákazník kterýmu řeknou v obchodě že čím víc mega za míň peněz je lepší než míň mega, a to jen proto aby prodali:( V mým výběru byla ještě Fuji ted nevim už jestli to byla 9600 ale ta na tom byla ještě hůř, sice šumu málo ale brutální redukce šumu a nejnižší možné Iso 200. tak volba padla na Panáka jako že to bude dobrý, no dobrý to je ale výborný nikoliv. No kdyby ten Panák měl 6 Mpix tak to bude asi gut, má čip 1/1.8 " větší než normální kompakt 1/2.5 "

[upravil dne 31/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...