Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Fotím, Fotíš, Fotíme


Marlin

Recommended Posts

Původně zaslal: Crack

Možná by neškodilo napsat čím to fotíte,docela mě to zajímá,zvažuju koupi novýho fotáku ;)

Veškeré moje fotky (viz. odkaz na první stránce tématu) jsou focené kinofilmovou zrcadlovkou Nikon F-80 s objektivy 19-35/3.5-4.5, 28-75/2.8, 70-200/2.8 a 70-300/4-5.6. :) Filmy jsou pak skenovány šestimegapixelem na digitálním minilabu Noritsu.

Předpokládám ale, že máš asi zájem spíš o digitální foťák, což? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Crack

Možná by neškodilo napsat čím to fotíte,docela mě to zajímá,zvažuju koupi novýho fotáku ;)

Veškeré moje fotky (viz. odkaz na první stránce tématu) jsou focené kinofilmovou zrcadlovkou Nikon F-80 s objektivy 19-35/3.5-4.5, 28-75/2.8, 70-200/2.8 a 70-300/4-5.6. :) Filmy jsou pak skenovány šestimegapixelem na digitálním minilabu Noritsu.

Předpokládám ale, že máš asi zájem spíš o digitální foťák, což? :D

Tak to rozhodně;) ale stejně nevím jestli digitální kompakt nebo zrdcadlovku.Ted mám olympuse takovýho mrzáčka a rád bych něco lepšího:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Tak to rozhodně;) ale stejně nevím jestli digitální kompakt nebo zrdcadlovku.Ted mám olympuse takovýho mrzáčka a rád bych něco lepšího:super

Olympusu se vyhni velkým obloukem. :) Jinak záleží na tom, kolik peněz do toho chceš vložit. Kompakt, byť sebelepší ultrazoom, je vždycky levnější, než zrcadlovka s nějakou rozumnou základní sadou objektivů (typicky 28 - 80 a 70 - 300 ekv. kinofilm). Objektivy na zrcadlovce (nedej bože plnoformátové) kreslí zase úplně jinak (perspektiva, hloubka ostrosti, korekce optických vad), než jakýkoliv ultrazoom. Tady je ten výběr hlavně o penězích.

Já mám slušnou výbavu na kinofilm, protože na digitál zatím nemám (a pod D200 nejdu) a oproti digitálům má film výhodu ve specifických vlastnostech každýho materiálu, které když znáš, můžeš si vybrat. Kromě různých citlivostí jsou tu různá barevná podání, černobílé a monochromatické filmy (vlastnoručně vyvolávané stříbro dělá obrázky, jaké digitál neumí a nikdy bohužel umět nebude), atd., nehledě na výhody plného formátu kinofilmu, oproti APS-C u většiny digizrcadlovek. Znám sice fotografy, kteří brání digitál zuby nehty a ve Photoshopu jsou pak schopní fotku třeba celou předělat, aby to nějak vypadalo; já se snažím fotit tak, aby to pokud možno nějak vypadalo už na filmu a dalo se to z toho rovnou zvětšovat, bez účasti počítače. Každopádně je film náročnější na uživatele. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...