Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

SMEG6.1.D.R19, CD: 30489, Z: 23-11-15


zdeno2k

Recommended Posts

Ahoj.

Jak jsem psal, v zásadě je to pouze oficielní servisní úkon k tovární výbavě vozu, v zahraničních fórech uvádějí, že již od roku 2016 má na to Peugeot i ve fakturaci samostatný kód - aktivace CarPlay.

Nepodceňuj lidi v Peugeotu, věřím, že se u Vás do 50€ vejdeš a co to je proti ceně celého auta, no ne?

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/9/2020 at 4:24 PM, ChouLu said:

android auto funguje bez problému s kterýmkoliv telefonem s androidem verze 5 a výše ;) zkus nainstalovat appku z apkmirror, vzít kabel a propojit, zda se to ikonka obarví a půjde telefon spojit, pokud ne,, tak je nutná konfigurace

 

Mirror link nepodporuje skoro žádný telefon.. 

 

A ako zistim, ze moje auto podporuje Android Auto? Ikonku v menu na displeji v aute som si nikde nevsimol....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Táto ikona s fotoaparátom sa mi objavila a neviem čo ťa má byť...Keď aj na ňu kliknem tak mi napíše že nie je pripojený žiadny disk alebo niečo v tom zmysle. Text pod ňou je nečitateľny. Ani najnovší firmware neukázal že by sa tam objavila ikonka Android auto, takže s tým asi rátať nemôžem, že by to moja 2008 zvládla. Zostava už iba skúsiť aktiváciu toho mirrorlinku v servise a uvidím čo to potom dokáže 😉

IMG_20200516_133717.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Myslím, že už jsem někde psal, jednotky SMEG, AndroidAuto nativně nepodporují, pouze SMEG+ IV2 umí po aktualizaci MirrorLink a CarPlay. Nevylučuji podporu v případě rootu telefonu a dalších úprav, ale to je už vyšší dívčí.

AndroidAuto umí v určitém nastavení pouze rádio NAC - novější, ale údajně z horším audio výstupem.

Jednotka SMEG+ umí v určitém provedení funkci Jukebox, vlastně má interní micro SD kartu, lze vyměnit za větší a to se používá jako náhrada CD měniče.

Bohužel vyvedený USB konektor SMEG jednotky neumí, nepodporuje, rozbočovač USB, tak nejde mít připojen současně telefon a třeba USB disk s haldou MP3. Jde to ale obejít, buď jednotko z vyvedeným druhým USB (moc jich není), nebo pořídit tu spodní lištu s autozapalovačem, AUXem a USB, která už z výroby má vyvedené dvě USB (nemá odkládací důlek), protože ta má vzadu vestavěný USB rozbočovač od Peugeotu, který podporován je a umožní připojení dvou rozdílných zařízení současně, tedy, lze připojit telefon a frčet na MirrorLinku navigaci a zároveň přehrávat hudbu z USB disku. Má to ještě proudové omezení, kdy z prvního USB, pro telefon se dá trvale brát 1,5 A a z druhého pouze 0,5 A, ale to USB disku bohatě stačí, utáhne to i SSD disk.

Sorry, jsem se rozepsal :)

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

To chápu. Samsung v řadě S je ověřená jistota, nebo pak IOS, případně konverze za rádio NAC, nebo Android rádio.

Měl jsem certifikovaný mobil Xperia Z5C a ten měl se spojením problémy, často se to kousalo, hlavně obraz. Od doby používání S10, si nemůžu stěžovat, připojím a frčím.

Mára

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, zdeno2k napsal:

Čoho sa bojím je to, že si dám v Peugeote aktivovať mirrorlink/carplay cez diagnostiku a nakoniec zistím, že to s mojim Huawei P30 nebudem môcť použiť, lebo to telefón nebude podporovať. 

Android auto by mělo fungovat i bez podpory mirrorlinku v telefonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Ale stejně full MirrorLink je nepřekonatelný, bezpečnostní omezení AndroidAuto jsou jen těžce obejitelná. Jelikož jsem se naučil používat ten Sygic, tak bych ani Waze, nebo Mapy používat nechtěl. Je to o osobních preferencích. Navíc je telefon, tedy alespoň Samsung schopen mít aktivní MirrorLink, navigovat a zároveň zobrazovat naprosto běžným způsobem svůj displej, což Sony neumělo, takže je přes mobil dostupné naprosto vše. 

Mára 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám 2008 active koupeno v létě 2019.

Čtu tuhle diskuzi a tak chci zjistit než pojedu na garančku, jestli Peugeot umí povolit MirrorLink nebo Android auto na mém autě. Abych nebyl za blbce.

Posílám VIN:  VF3CUHMRPKY046438

V service Boxu nemohu najít výpis podle VIN (není to už placená info?) dříve to šlo. Nebo jsem to nenašel. Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na pondelok som objednaný u nás v Peugeot-e na tu konfiguráciu rádia, tak som zvedavý či to budú vedieť aktivovať. Inak potom ktorú Sygic aplikáciu si mám stiahnuť aby to cez Mirror link fungovalo? Moc sa ale netvarili že to pôjde, tak ale uvidím ten pondelok. Nechám sa prekvapiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 5. 2020 at 16:24, ChouLu napsal:

android auto funguje bez problému s kterýmkoliv telefonem s androidem verze 5 a výše ;) zkus nainstalovat appku z apkmirror, vzít kabel a propojit, zda se to ikonka obarví a půjde telefon spojit, pokud ne,, tak je nutná konfigurace

 

Mirror link nepodporuje skoro žádný telefon.. 

 

PODÁVÁŠ ŠPATNÉ IFORMACE, TADY JSOU A PODPORUJÍ JE I NOVÉ MODELY TĚCHTO ZNAČEK...jen Samsung chce MirrorLink ukončit

http://mirrorlink.com/phones

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 5/9/2020 at 2:14 PM, Markusenka said:

Ahoj!

Tak pokud tam na displeji nemáš volbu navigace, tak tam jinak než výměnou vestavěnou navigaci nedostaneš. Podle verze softwaru by si měl mít jednotku SMEG ve verzi SMEG+ IV2, což je dobrá zpráva, jednotka by měla po aktivaci zvládnout funkce CarPlay a MirrorLink za předpokladu správného telefonu pro uvedené funkce. Tím lze na displeji vozu mít navigaci Sygic - zakoupenou s podporou conect a další aplikace pro Android, nebo jinou navigaci pro CarPlay od Applu (tuším WAZE, nebo MAPY). Chce to nahrát poslední verzi firmwaru, a buď se funkce aktivují sami, nebo pak přes diagnostiku povolit, chce to spřátelenou duši v servisu za poplatek. Funkce Mirrorlink a CarPlay se objeví v menu Online služeb.

Odkaz na postup aktualizace firmware na verzi podporující zrcadlení, stačí googlem přeložit

Poslední firmware je 6.4.10, ale po jeho nahrání je dost možné, že bude nutné do servisu na kalibraci bluetooth audia.

Mára

Tak som sa vrátil z Peugeot-u z Považskej Bystrice a povedal mii, že sa im to aktivovať nedá. Vie mi niekto poradiť kto mi to aktivuje keďže by to podľa toho čo sa tu píše ísť malo a u nás to urobiť teda asi evidentne nevedia?? Btw stálo ma 20€ že mi povedali, že to aktivovať nevedia. To je také slovenské....

IMG_20200608_161324.jpg

Upraveno uživatelem zdeno2k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mě to šlo přes kódování, předkódováni VIN, tak nevím, ve zdejším servise pak jenom doladili povolení komunikace rádia s displejem mezi budíkama, které dříve šlo, s novou jednotkou ne. Bylo to otázka vteřin.

Je zde i možnost, že to nově skutečně nepůjde, neboť represe pokročila díky snaživcům a i soudě podle toho programu na zjištění dílu, postupu .... . 

Osobně si myslím, že to stále v nastavení jde, jelikož to dělali i oficiálně majitelům jednotky SMEG+ IV2 z výroby.  Zkusit jiný servis, nemluvit, pouze požádat o aktivaci MirrorLinku na palubní multimediální jednotce. Ten co bych Ti doporučil zkusit, je podle slovenštiny úplně mimo region.

Když to dokázali Britové, tak to jít musí.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...